Вс. Апр 21st, 2024

Полімербетон — сучасна високотехнологічна альтернатива бетону традиційного складу. Полімербетонна суміш замість цементу містить полімер-синтетичну смолу, що представляє собою в’язку рідину. Полімербетони відрізняються прекрасною водонепроникністю, морозостійкістю (від 400 циклів заморожування/відтавання), легко ремонтуються.

Склад суміші полімербетону

Особливістю цього матеріалу є великий процентний вміст заповнювачів і наповнювачів – більше 90%. Великий заповнювач-базальтовий або гранітний щебінь із зернами розміром до 50 мм, дрібний – кварцовий пісок, подрібнений Пісковик, розмір зерна до 5 мм.наповнювачі – дисперсні порошки з розміром частинок менше 0,15 мм. це можуть бути порошки діабазу, андезиту, графіту, маршаліту. У складі полімерного бетону присутні додаткові компоненти: пластифікатори, затверджувач, фарбувальні пігменти.

Композиції без крупного заповнювача називають «полімеррозчинами». Матеріали, що містять тільки дрібнозернисті наповнювачі, називають «полімерними мастиками».

Для підвищення тиксотропності (здатності розріджуватися при механічному впливі і згущуватися в стані спокою) полімерних розчинів і мастик до складу вводять сажу, аеросил, дисперсний ПВХ.

В якості в’яжучого при виготовленні полімербетону виробники використовують термопластичні або термореактивні смоли: епоксидну, фуранову, ненасичену поліефірну (найекономічніший варіант), фенолформальдегідну, карбамідоформальдегідну. Термопластичні полімери розм’якшуються при підвищенні температури і тверднуть при охолодженні, зберігаючи основні робочі характеристики. Термореактивні полімери після твердіння не можуть перейти в пластичний стан при нагріванні.

Їх твердіння відбувається за допомогою затверджувачів. Матеріали на основі термореактивних полімерів застосовуються в будівництві для спорудження несучих конструкцій. Полімербетони з термопластичними смолами зазвичай використовуються для влаштування захисно-декоративних оздоблювальних шарів.

Характеристики полімербетонів

Навіть невеликі добавки полімерного в’яжучого забезпечують матеріалу прекрасні експлуатаційні характеристики, такі як:

 • висока міцність;
 • стійкість до хімічно активних середовищ;
 • висока марка морозостійкості-F400 і вище.

Відповідний підбір сполучного і заповнювачів дозволяє отримувати матеріали з необхідним рівнем електропровідності або здатністю створювати захист від випромінювань.

Для посилення полімербетонів використовується сталева і полімеркомпозитна арматура, скляна і полімерна фібра, що забезпечує об’ємне армування.

Полимерные бетонные смеси: состав, виды и характеристики

Різновиди полімербетонів

Для кожної області застосування розроблені оптимальні склади і технології виробництва полімерного бетону.

 • Важкий. Призначений для спорудження об’єктів, запланованих для сприйняття високих навантажень. Розмір фракцій крупного заповнювача — 20-40 мм.
 • Конструкційний. Використовується для зведення несучих конструкцій або в якості декоративного матеріалу, що імітує натуральний камінь. Величина зерна крупного заповнювача-приблизно 20 мм.щільність матеріалу – 1500-3000 кг/м3.
 • Конструкційно-теплоізоляційний. Щільність-0,5-1,5 т/м3. Поєднує хороші міцнісні і теплоізоляційні характеристики.
 • Теплоізоляційний. Щільність-0,3-0,5 т/м3. Максимальний розмір крупного заповнювача-10 мм.цей матеріал використовується для зведення внутрішніх перегородок і створення утеплювального шару.
 • Литтєвий камінь. Великий заповнювач відсутній, дрібний заповнювач-дрібнофракційний пісок з розміром зерна до 0,15 мм.застосовується при влаштуванні наливних підлог і в декоративних цілях.

Області застосування полімербетонів

Ці матеріали зазвичай використовуються при спорудженні об’єктів з особливими вимогами. Найчастіше вони застосовуються:

 • задля виготовлення колекторів, труб, тюбінгів, ванн, призначених для травлення і електролізу, ємностей для зберігання агресивних речовин;
 • при будівництві підводних споруд або об’єктів, що вимагають захисту від випромінювання;
 • при ремонті та реконструкції споруда;
 • для виготовлення корпусів відцентрових насосів і редукторів, в цьому випадку полімербетони успішно замінюють метал.

Переваги та недоліки

Переваги використання полімерних бетонів, розчинів і мастик:

 • хороша міцність;
 • ударна стійкість і пружність, в кілька разів перевищують аналогічні характеристики традиційних бетонів;
 • здатність витримувати негативні погодні фактори без втрати робочих властивостей;
 • естетичний зовнішній вигляд, можливість вибрати відповідні колір і фактуру;
 • швидкий час твердіння.

Основним недоліком є досить висока вартість полімербетонних сумішей, що визначається в основному ціною на полімерне в’яжуче.

Полимерные бетонные смеси: состав, виды и характеристики

Досвід експлуатації об’єктів з полімербетону і позитивні відгуки будівельників свідчать про прекрасні експлуатаційні характеристики цього матеріалу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *