Чт. Апр 25th, 2024

Якщо для будівництва потрібна велика кількість бетонної суміші, вручну замішати стільки розчину буде складно. Тому краще заміс бетону в бетономішалці. Важливо строго дотримуватися послідовність дій і правила черговості завантаження складових компонентів. Так, вдасться істотно прискорити час замісу, а також не допустити перевитрати компонентів.

Зміст

 1. Склад бетону: що включено?
 2. Як розрахувати пропорції?
 3. Як працює Бетономішалка?
 4. Порядок дій перед замісом
 5. Правила замісу

Склад бетону: що включено?

Виготовлення бетону в бетономішалці-процес нескладний. Важливо тільки правильно приготувати розчин, підібрати якісні вихідні матеріали, строго виконувати порядок дій. Для фундаменту, а також з метою зведення несучої конструкції необхідно готувати якісний, міцний і надійний розчин. Зробити бетон, відповідний заявленим фізико-технічними характеристиками, вдасться, використовуючи такі компоненти, як:

 • цемент;
 • пісок;
 • щебінка або гравій;
 • вода.

Щоб піщано-цементний розчин вийшов більш якісним, в нього рекомендується додатково додавати пластифікатори. Речовина запобігає швидке замерзання суміші, в іншому випадку вона втрачає свої заявлені якості. Крім цього, пластифікатори прискорюють твердіння розчину навіть в умовах підвищеної вологості.

Заборонено в бетонну суміш замість пластифікаторів додавати миючий засіб для посуду. Ця заміна призведе до того, що такі важливі показники, як щільність і міцність істотно знизяться, а це негативно позначиться на якості бетону і, як наслідок, надійності конструкції.

Як розрахувати пропорції?

Головні складові конструкційного бетону-цемент, вода, пісок і додаткове присадки. Якщо необхідно отримати розчин, що володіє підвищеною міцністю і надійністю, користуються бетоном з ПГС — піщано-гравійної суміші. Якщо потрібно виготовити порівняно невеликий обсяг бетону, рекомендується в якості мірної ємності користуватися відром. Тут важливо врахувати те, що всі компоненти розчину при однаковому обсязі мають різну масу. Пропорції бетону в відрах розраховуються в кілограмах. Вага цементу, піску і щебеню в одному відрі на 10 літрів буде відповідно — 15, 19 і 17,5 кг.Кількість компонентів змішується в залежності від необхідних кубів. Оптимальні пропорції Ц: П:Щ в 1 м3 бетонного тіста — 2:5: 9.

Як працює Бетономішалка?

Перш ніж почати працювати з бетономішалкою, спочатку корисно ознайомитися, які існують її види. Для приготування якісного розчину будівельники часто використовують такі різновиди мішалок:

 • Гравітаційний. Це обертовий міксер з електроприводом. Замішування якісної суміші здійснюється за допомогою розташованих усередині лопатей, які захоплюють розчин, піднімають його у верхню частину ємності, а після чого, під впливом гравітації, маса падає вниз.
 • Примусовий. Це пристрій більш складне, являє собою горизонтальну ємність, внутрішня частина якої оснащена шнеком з лопатями. Під час обертання цих елементів відбувається якісне приготування бетону в бетономішалці.
 • Вібраційний. Виглядає як вертикальна ємність, зверху якої засипаються головні компоненти розчину, а знизу відбувається вихід готового продукту. Поки Бетономішалка буде заважати розчин, всередину бункера поміщаються механічні Вібратори, які сприяють більш якісному перемішуванню маси.

Порядок дій перед замісом

Перш ніж почати приготування розчину в бетономішалці, рекомендується вивчити правила її експлуатації. Ось головні з них:

 • Розпланування робочого місця. На виході готова бетонна маса важить дуже багато. Тому, щоб не носити тяжкість на далеку відстань і скоротити час роботи, рекомендується встановити міксер максимально близько до споруджуваного об’єкту.
 • Забезпечення безпечного доступу до електрики. Місити розчин важливо не тільки правильно, але і безпечно. Тому всі дроти мішалки повинні бути надійно ізольовані від пошкодження і попадання вологи. Убезпечити проводку на підлозі можна за допомогою металевого куточка, який кладеться зверху проводів.
 • Підготовка плану вивантаження бетону. Найчастіше масу воліють завантажувати з Бетономішалки в будівельну тачку, а звідти доставляти безпосередньо на об’єкт.

Правильний догляд за агрегатом забезпечить його довгу і надійну роботу. Кожен раз після замісу необхідно очищати резервуар від бетону, раз на місяць змащувати шестерні, оглядати механізм на наявність пошкоджень.

Правила замісу

Технологія приготування бетону в бетономішалці нескладна, важливо попередньо підготувати вихідні матеріали і вивчити інструкцію, завдяки якій вдасться правильно замішувати якісну масу. Важливо пам’ятати, що час приготування розчину не повинно перевищувати 10 хв., в іншому випадку бетон почне схоплюватися, і розчин вийде неякісним.

Етапи замішування бетонного розчину такі:

 1. Підключити обладнання до електрики.
 2. У міксер залити більшу частину води. Якщо вирішено додавати фібру, на цьому етапі слід закласти і її. Включити мішалку і на малих обертах змішати обидва компонента.
 3. Додати 1 частина підготовленого щебеню, прокрутити.
 4. Потроху додається весь цемент, перемішується, а потім закладається необхідну кількість піску.
 5. Якщо в режимі Бетономішалки передбачений реверс, рекомендується користуватися ним, але робити це нечасто, в іншому випадку пристрій згорить від навантаження.
 6. Згідно прикладеної інструкції, розчинити у воді пластифікуючу присадку, потім потроху додавати в масу.
 7. Засипати решту щебеню і дати міксеру ретельно перемішати весь склад.

Готовий розчин можна використовувати Далі для будівельних цілей. Важливо пам’ятати, що чим менше операцій відбувається під час вивантаження, тим меншими будуть втрати бетону. При зведенні габаритного споруди без бетономішалки не обійтися, однак, якщо все ж не вдалося її роздобути, можна замовити готовий розчин на об’єкт, попередньо розрахувавши необхідний обсяг. Дрібним замовникам для зведення невеликого будинку або заливки фундаменту рекомендується замовити міксер КАМАЗ, барабан якого вміщує 6-10 м3. Кубометр бетону в середньому важить 2,4 тонни.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *