Чт. Апр 25th, 2024

Важлива складова будівництва будівлі-це зведення надійного, міцного і добротного підстави. Основа будови-це фундамент, який тримає на собі вантаж всієї споруди і пропорційно розподіляє її тиск на грунт. Міцність і довговічність побудованого будинку безпосередньо залежить від спорудженої опори, наділяючи його несприйнятливістю до появи щілин, викривлення і перекошування стін, віконних рам і дверних косяків. Для безпомилкового проектування фундаменту необхідно брати до уваги ландшафт, структуру грунту, підземні води, ступінь промерзання земельних шарів. Але основним етапом вважається заливка, і більшість початківців будівельників задається питанням, чи можна заливати фундамент частинами?

Облік інтервалів часу при бетонуванні частинами

Щоб якість споруджуваного фундаменту не знизилося, важливо правильно визначити інтервали і час схоплювання розчину з бетону. У процес застигання робочої суміші входить схоплювання і твердіння. Тривалість процесів і їх параметри залежать від марки бетону.

Схоплювання бетонного розчину являє собою початковий етап після укладання робочої суміші. На цьому етапі важливо не чіпати залиту поверхню, щоб не пошкодити структуру і не зіпсувати якість схоплювання. Для з’єднання окремих складових розчину знадобиться мінімум три години при температурі навколишнього середовища більше 15 градусів за Цельсієм.

Верхній часовий інтервал схоплювання досягає 24 годин при негативній температурі повітря. Таким чином, схоплювання бетону буде швидше при високих температурах навколишнього середовища. Варто розуміти, що схоплювання суміші відбувається лише на верхньому шарі, в середині розчин залишається рідким. Заливка пошарово протягом 8 годин дозволяє укласти зверху новий шар тонкого бетону.

Можно ли заливать фундамент частями: методы и технология заливки

Затвердіння бетону триває близько місяця.

Затвердіння бетону відбувається після його схоплювання і триває протягом місяця. Через 30 днів розчин остаточно твердне і здатний витримувати різні навантаження. Необхідність в такому тривалому терміні обумовлена застосуванням товстого шару для заливки фундаментів. Заливають наступний шар бетону в процесі застигання лише на третю добу, до цього часу чіпати залитий бетон не можна. Так як він здатний растрескаться.

Тріщини на поверхні не завжди видно, але вони є, а значить, можуть проявити себе в кінці будівництва будівель і споруд. Таким чином, укладання робочої суміші в два шари повинна відбуватися не довше 8 годин в холодну пору року, не більше чотирьох годин в осінній і весняний період і не більше трьох годин в жарку пору року. Укладання наступних шарів повинна здійснюватися на рівну очищену поверхню і висушену поверхню.

Поради по методам заливки з урахуванням швів

Укладання бетону по частинах вимагає не тільки дотримання тимчасових інтервалів, а й способів заливки, яких є два: блокова і укладання розчину шарами. При стрічковому фундаменті з залитої траншеєю під землею, укладання робочого розчину в опалубку повинна здійснюватися виключно по грунту. Такий метод дозволить залити суміш рівно встик. При монолітному стрічковому фундаменті слід виробляти блокову укладання розчину. В такому випадку шви візьмуть перпендикулярне положення щодо блокових стиків.

Методи заливки фундаменту частинами

Можно ли заливать фундамент частями: методы и технология заливки

Заливка фундаменту частинами.

Здійснювати укладання бетонного розчину можна декількома способами, які залежать від часу планованої заливки. Якщо процес бетонування зупиняється менше ніж на 12 годин, то укладання розчину буде складатися з декількох частин. По закінченню укладання частини готову поверхню слід накривати руберойдом або плівкою, яка не дасть розчину засохнути. Перш ніж приступити в подальшому укладанні на вже залиту поверхню, потрібно зняти з неї бетонне молочко.

Укладання розчину на ще не застиглу частину суміші має назву «Гарячий шов». Якщо проміжок між укладанням розчину перевищує 12 годин, тоді необхідно чекати остаточного затвердіння попередньої залитої поверхні. Якщо знехтувати цією порадою, то на покладеному бетоні утворюється кірка, під якою суміш не встигне застигнути. Коли на кірку буде укладатися новий розчин, вона під силою тиску почне тріскатися, що призведе до небажаних наслідків в подальшій експлуатації фундаменту.

Шари при заливці розчину можуть бути вертикальними і горизонтальними. Останні укладаються на ½ половини висоти опалубки і не потребують розмежування. Важливо враховувати шов при укладанні розчину, він не повинен бути в місці, де стоїть арматурна нитка, укладають його нижче або вище сталевого дроту. Вертикальна заливка вимагає поділу опалубки, використовуючи перегородки.

Технологія процесу заливки частинами

Для зведення міцної монолітної конструкції слід бетон на робоче місце подавати безперервно.

Можно ли заливать фундамент частями: методы и технология заливки

Машина-міксер забезпечить безперебійну заливка бетону.

Таку подачу забезпечить машина-міксер, яка прискорить процес бетонування і спростить його. Міксер з бетоном поміщає в собі вісім кубів робочої суміші, він доставляється на будівельний майданчик для подальших робіт. Однак не завжди є можливість провести бетонування в один прийом. Причини цього Різні: не подається вчасно машина з бетонним місивом, не вистачає світлового дня або суміш готується власноруч в спеціальній бетономішалці, яка вимагає тимчасових витрат, а значить, провести бетонування за один день не вдасться. Тому доводиться укладати робочу суміш частинами.

Перш ніж приступити до бетонування, важливо підготувати опалубку, її встановлюють навколо заливається місця. Коли опалубка зафіксована, в неї починають вливати бетонний склад. Суміш з бетону можна приготувати власноруч або придбати в будівельних магазинах. Але в першому і в другому випадку її слід розбавляти водою. Тому важливо стежити за кількістю рідини, що вливається, адже від неї безпосередньо залежатиме марка бетону. Розчин повинен нагадувати сметану і не бути занадто водянистим, інакше його застигання навіть при плюсовій температурі займе чимало часу.

Після того як бетонна суміш приготовлена, слід приступити до її заливці. Виливають її в опалубку рівномірно одним потоком. Якщо лити рідину по різних сторонах, тоді фундамент не буде рівним. Коли розчин покладений, його слід розрівняти і ущільнити. Ущільнення залитої поверхні здійснюється спеціальним інструментом, за допомогою якого створюються вібраційні хвилі. При відсутності такого інструменту, можна скористатися звичайною дерев’яною планкою, але очікувати ідеального ефекту від неї не варто. Ущільнювати суміш потрібно до тих пір, поки з суміші не підуть повітряні бульбашки.

Перш ніж приступити до подальшого бетонування, потрібно витримати часовий проміжок, це стосується горизонтального способу. Коли ділянка залитий, його необхідно накрити спеціальним матеріалом, який вбереже покладену поверхню від опадів і прямих сонячних променів.

Можно ли заливать фундамент частями: методы и технология заливки

Для поліпшення міцності в бетон додають пластифікатори.

Для поліпшення міцності бетонного розчину, в нього можна додавати пластифікатори. Їх використання дозволяє виключити вібрування залитої поверхні і зменшує тиск від нової частини бетону на покладену раніше. Щоб результат від добавок був позитивним, важливо дотримуватися пропорційність при додаванні їх в суміш.

Щоб залита поверхня була міцною, надійною і не мала тріщин, важливо дотримуватися наступних рекомендацій:

 • Важливо розпланувати етапи процесу.
 • Ділянка, на якому плануються роботи, слід поділити на сектори.
 • З урахуванням плану укладання суміші розподілити її обсяг, який слід подати на будмайданчик.
 • Укладання робочої суміші повинна здійснюватися рівномірно по всій поверхні.
 • Щоб зберегти міцність підстави і уникнути швів, необхідно дотримуватися тимчасові інтервали.
 • Заливаючи фундамент будівель по частинах, важливо врахувати рекомендації по армуванню.

Основні помилки при заливці фундаменту частинами

Для зведення міцного фундаменту важливо дотримуватися рекомендацій і уникати наступних помилок:

 • Деякі будівельники не вважають за потрібне продумати план заливки і приступають до робочого процесу відразу. Підготовлений план роботи збереже цінний час і виключить простої в роботі, а значить, вдасться закінчити бетонування в строк.
 • Ще однією помилкою є нерівномірне укладання робочої суміші по всій площі ділянки.
 • Використовуючи спосіб «холодний шов», будівельники не очищають раніше залиту поверхню від цементного молочка. Видалити цементну плівку можна за допомогою молотка або хімічним складом.
 • Застосовуючи спосіб бетонування «Гарячий шов», залиту поверхню не накривають руберойдом або плівкою.
 • У зимовий період часу бетонну поверхню не очищають від льоду або снігу.

Висновок

Щоб залити міцний, надійний фундамент по частинах, який прослужить основою для будівель і споруд не один десяток років, важливо дотримуватися рекомендацій з укладання бетону таким способом. Головною умовою міцної основи є якісний розчин, який повинен виготовлятися, виходячи з строго співвідношення необхідних компонентів.

Укладання суміші частинами не має складнощів, проте її здійснення повинно відбуватися з урахуванням тимчасових інтервалів.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *