Чт. Апр 25th, 2024

Мармур — унікальний природний матеріал, застосовуваний для зовнішньої і внутрішньої обробки будівель, відрізняється не тільки ефектним зовнішнім виглядом, але і високою вартістю. Використовувати мармур для обробки можуть небагато, але, завдяки розвитку нових будівельних технологій, з’явилася можливість виготовляти бетон, що імітує благородну поверхню природного каменю. Штучного каменю можна надати найрізноманітніші кольори і їх відтінки – білий, блакитний, рожевий, зелений, чорний.

Способи виробництва декоративного бетону під мармур

Українські виробники поставляють на ринок технології та обладнання для виробництва високоякісних бетонних виробів-імітацій. Завдяки ним, можливе виробництво тонких плиток товщиною не більше 3 мм з глянцевою поверхнею, покриттів доріжок і підлог, підвіконь, ступенів, пам’ятників, балясин, вазонів. Продукція виготовляється без термообробки, полірування, введення полімерних добавок.

Існує більше 500 форм для різних виробів

У домашніх умовах без застосування спеціалізованого обладнання неможливо отримати елітну високоякісну продукцію. Але, використовуючи поліуретанові форми, домашні умільці можуть створити досить красиві декоративно-функціональні вироби з бетонної суміші.

Які матеріали знадобляться?

Для виготовлення бетонних виробів, що імітують мармур, використовують:

 • портландцемент марки М400 і вище;
 • дрібнозернистий пісок, обов’язково очищений від сторонніх домішок;
 • пластифікатор з-3;
 • воду з питного трубопроводу або перевірену в лабораторних умовах;
 • барвник-зазвичай для цієї мети використовують кілька відтінків;
 • дрібний гравій в якості крупного заповнювача.

Для виготовлення однорідної пластичної суміші знадобиться бетонозмішувач, а для формування виробу – поліуретанова форма і поліетиленова плівка.

Декоративные бетонные смеси – имитация мрамора

Технологія виготовлення бетону під мармур своїми руками

Для цієї мети використовують форми з різних матеріалів, але найбільш популярний варіант – вироби з поліуретану. Перед використанням форму необхідно очистити і просушити.

Етапи виготовлення бетонного виробу:

  • Приготування суміші. Компоненти відміряють в необхідних пропорціях. Традиційним вважається співвідношення цементу М400 і піску 1:3. При виготовленні суміші за допомогою бетономішалки спочатку в ємність заливають приблизно 80% необхідної води, потім засипають 80% щебеню або іншого крупного заповнювача. Включають бетономішалку і завантажують весь цемент, а потім повну порцію піску. Фінішні етапи-додавання залишився щебеню і води. Барвник вводять в кінці перемішування порційно, в різні частини ємності. Нерівномірний розподіл барвника надає штучному матеріалу схожість з натуральним. При ручному змішуванні порядок введення компонентів інший. Спочатку змішують пісок з цементом, потім додають великий заповнювач. Потім додають пігмент, 80% води, пластифікатор. Склад ретельно перемішують, дають трохи загуснути, і тільки після цього вводять воду, що залишилася.
  • Заповнення форм. Форми розташовують на гладкій, рівній поверхні. Заливають в них бетонну суміш. У виробничих умовах для видалення зайвих повітряних бульбашок і ущільнення вмісту форми встановлюють на вібростіл. У домашніх умовах цей роблять електричними вібраторами або просто шматками арматури. Край очищають шпателем від зайвих напливів, поверхню розрівнюють, форму накривають поліетиленом. В процесі затвердіння зволоження поверхні не потрібно, завдяки поліетиленовій плівці.

Порада! Якщо для готового виробу важливі характеристики міцності, то в форму після заливки суміші занурюють металеву сітку, яка буде виконувати функції каркаса.

 • Після затвердіння виріб витягують з форми шляхом її перевертання. Вироби, виготовлені в домашніх умовах, зазвичай потребують шліфування і полірування для додання схожості з благородним природним каменем.

Декоративные бетонные смеси – имитация мрамора

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *