Вс. Апр 21st, 2024

Зміст:

  • Переваги і недоліки
  • Типи пальових фундаментів
  • З’єднання паль з ростверком

Міцність будівельної конструкції багато в чому залежить від міцності її підстави – фундаменту. Якщо планується зведення будівлі на нестійкому грунті або на території з високим вмістом підземних вод, звичайна конструкція не зможе виконати всі покладені на неї функції. На таких ділянках доцільно виконувати фундамент палі. Зробити це своїми руками не складе труднощів і дозволить заощадити кошти. Як правило, для заливки пальового фундаменту воліють використовувати надійний і важкий бетон марки М450 або М400.

Пальовий фундамент являє собою конструкцію, яка складається з опор, які вертикально занурюються в грунт і з’єднуються між собою ростверком. Верхня частина обв’язується монолітною залізобетонною стрічкою, яка споруджується поверх землі. Якщо будова не несе великих навантажень, допускається виготовлення обв’язки з металевих і дерев’яних балок.

Переваги і недоліки

Установка пальового фундаменту має ряд переваг:

●  економія;

● мінімальний обсяг земляних робіт;

● швидкість будівництва;

● можливість організації робіт в будь-який час року;

● застосовується на ділянках землі зі складним рельєфом;

● після облаштування конструкції можна проводити комунікації.

Недостатки:

● відсутня можливість зведення конструкції на кам’янистих і скелястих грунтах;

● при використанні металевих паль вони піддаються корозії.

Незважаючи на незначні мінуси, такий тип застосовується досить часто. Термін експлуатації досягає більше 50 років в залежності від методів захисту.

Типи пальових фундаментів

Багато людей задаються питанням, як спорудити фундамент палі своїми руками? Варто відзначити, що такий тип облаштування підстави будинку менш надійний в порівнянні з стрічковим, хоч і відмінно проявляє свої властивості на болотистих і пливуть грунтах. Перед облаштуванням такого типу підстави проводяться дослідження грунту. В результаті можна судити про доцільність того чи іншого типу.

Сьогодні можна зустріти три основних типи пальового фундаменту:

●  гвинтовий;

●  забивний;

● буронабивний.

Как залить свайный фундамент бетоном? | Блог бетонного завода Прайд

Кожен з представлених типів має свої особливості.

З’єднання паль з ростверком

Після того, як залиті палі застигли, необхідно їх підігнати під один рівень. Для цього їх потрібно обрізати. Використовується лазерний рівень, за допомогою якого будується площину на необхідній висоті і відрізаються зайві частини. Для підвищення міцності конструкції порожнину заповнюється бетоном.

Будівництво ростверку (обв’язки) дозволяє з’єднати між собою всі наявні палі і створити єдину конструкцію, яка буде служити підставою для установки будинку. На верхівки паль встановлюються оголовки, поверх яких встановлюють металеві або дерев’яні балки.

Как залить свайный фундамент бетоном? | Блог бетонного завода Прайд

Для обладнання пальового фундаменту своїми руками досить володіти елементарним набором знань. Ретельне дотримання всіх вказівок дозволить виключити руйнування конструкції в процесі експлуатації. Такий тип конструкції відрізняється довговічністю і високими показниками стійкості.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *