Вс. Апр 21st, 2024

З усіх різновидів підстав для будинку буронабивної фундамент вважається кращим варіантом для зведення будівель на грунтах, які не характеризуються високою стійкістю, а також на тих ділянках, де є ухил.

Плюси і мінуси буронабивного фундаменту

У буронабивного варіанту є наступні переваги:

 1. Відсутність необхідності в додаткових роботах з вирівнювання грунту і влаштування траншеї або котловану. Якщо порівнювати його з таким фундаментом, як стрічковий, на буронабивних палях підстава вимагає менше витрат на підготовку, оскільки для пристрою стрічкового типу потрібно рівна поверхня і проводиться великий обсяг земляних робіт.
 2. Невисока вартість проведення монтажних робіт, невелика витрата матеріалів в порівнянні з плитним підставою.
 3. Висока швидкість виконання робіт. Вони можуть бути завершені за 12 годин, в залежності від особливостей об’єкта і властивостей грунту на ділянці. Для того щоб бетонна суміш застигла, вистачить 8 днів, в той час як стрічковий фундамент буде застигати протягом місяця.
 4. Відсутність необхідності в додатковій гідроізоляції, що теж допомагає знизити витрати.

Крім того, при влаштуванні буронабивного типу не потрібно шукати місце для зберігання паль, що особливо важливо на невеликій ділянці. Термін експлуатації основи становить 100 років. Для приватного будівництва і каркасних будинків це тривалий термін.

Але у цього різновиду фундаменту є і недолік: однотипні палі можуть відрізнятися своєю несучою здатністю навіть в однакових геологічних умовах — різниця в показниках становить 30%. Це ускладнює розрахунок несучої здатності паль.

Буронабивні або гвинтові палі: що краще?

При будівництві на просадних, болотистих і м’яких грунтах використовуються як буронабивні, так і гвинтові фундаменти. Однозначно відповісти на питання, що краще, складно.

Вважається, що гвинтові палі є більш надійною конструкцією, що витримує високу проектну навантаження. Їх установка проводиться швидше, ніж монтаж буронабивних паль, вони відразу готові нести повноцінне навантаження, не потрібно додатковий час на застигання розчину.

Буронабивной фундамент - инструкция по монтажу

Буронабивні палі.

Гвинтові палі підлягають ремонту, але його процес вважається нескладним. Також в разі необхідності їх можна використовувати повторно. Але в той же час вони володіють істотним недоліком в порівнянні з буронабивним фундаментом — коштують дорожче.

Розрахунок і схема розташування буронабивних паль

Якщо забудовник вирішив робити буронабивной варіант своїми руками, йому потрібно розібратися з особливостями проектування такої підстави. Так, буронабивні палі монтують рядами під усіма несучими стінами, палі обов’язково повинні знаходитися під кутами майбутнього будинку.

Для того щоб розрахувати діаметр паль, їх кількість і необхідну відстань між ними, потрібно враховувати структуру грунту, вага споруди. Найкращою несучою здатністю відрізняються напівскальні і скельні грунти. Глинисті, піщані, суглинні грунти вимагають більше паль.

Для визначення ваги майбутньої споруди потрібно порахувати вагу будівельних матеріалів, використовуваних при її зведенні (включаючи покрівельний «пиріг»). Для цього існують спеціальні довідкові таблиці і Бнипи.

Чим більше буде важити будинок, тим більше доведеться встановити паль і тим менше має бути відстань між ними.

Відстань між палями має становити як мінімум 3 їх діаметра. Якщо опори будуть встановлені з меншим кроком, це знизить несучу здатність підстави.

Пристрій буронабивного фундаменту своїми руками

При влаштуванні буронабивного пальового фундаменту потрібно дотримуватися алгоритму і дотримуватися будівельні нормативи.

Покрокова інструкція монтажу буронабивного фундаменту

Спочатку проводиться розмітка майбутнього підстави. Для цього збивають обносочні щити з дощок і брусів. Така конструкція складається з 2 рівнів: перший позначає висоту паль, другий — верхню грань ростверку.

Визначають Орієнтир, від якого буде проводитися відлік, це може бути межа ділянки або встановлений на ній паркан. Потім розмічають базові лінії фундаменту-там будуть проходити стіни будівлі. Після цього встановлюють обносочні щити, між ними натягують мотузку.

Важливо перевіряти кути між суміжними перегородками — вони повинні бути прямими.

Розташування паль розмічають відповідно до проекту, опускаючи від мотузки схил, під ним забивають арматурні кілочки.

Потім виробляються наступні види робіт:

 • буріння свердловин;
 • монтаж обсадних труб;
 • армування паль;
 • їх бетонування;
 • обрізка обсадних труб.

На фінальному етапі проводиться пристрій наземної частини фундаменту майбутнього будинку.

Буріння свердловин і установка обсадних труб

Буріння в приватному будівництві може здійснюватися як за допомогою ручного бура, так і з застосуванням спеціальних машин.

Ручний бур дозволяє виконати пристрій свердловини діаметром 15-45 см.потрібно бурити на глибину не менше 1,5 м, так, щоб свердловини знаходилися не менше ніж на 0,3 м нижче рівня промерзання грунтів.

Буронабивной фундамент - инструкция по монтажу

Буріння свердловини

Після того як свердловина буде готова, роблять обсадну трубу. Для її пристрою можна використовувати руберойд. Діаметр обсадної труби повинен практично збігатися зі свердловиною, а її довжина повинна бути на 50 см більше глибини свердловини. Для верхньої частини труби використовують кілька шарів руберойду і стягують їх дротом. Виходить опалубка для майбутньої палі, яку поміщають в свердловину до упору.

Армування буронабивних паль

Якщо в промислових або багатоквартирних житлових об’єктах довжина палі може становити кілька десятків метрів, а діаметр — не менше 1 м, то в приватному будівництві найчастіше використовуються палі діаметром 0,35 м і довжиною 2,5-3 м.

У зв’язку з цим при армуванні такого фундаменту важливо пам’ятати кілька правил:

 1. Сумарна довжина арматурного каркаса може бути менше довжини палі не більше ніж на 10 см.
 2. Перев’язування поздовжньої арматури горизонтальними перемичками повинно проводитися кожні 70 см.при цьому для з’єднання не завжди використовується зварювання, іноді досить в’язального дроту.
 3. Для армування використовують або 3 прутка рифленої арматури перетином 14 мм, або 4 прутка перетином 12 мм . Для поперечних перемичок використовується гладка арматура 6-8 мм в діаметрі.

Буронабивной фундамент - инструкция по монтажу

Армуюча заготовка.

Розрахунок необхідної кількості арматури здійснюється ще на етапі проектування.

Бетонування буронабивних паль

Буронабивной фундамент - инструкция по монтажу

Схема буронабивної палі.

Після того як буде встановлена зв’язка арматури, можна виробляти бетонування палі, тобто заливку бетону всередину обсадної труби. Найкраще для цих цілей використовувати змішувач, оскільки він призначений для виробництва великих за обсягом бетонних робіт.

Підбір відповідного матеріалу проводиться на стадії проектування, стандартно для цих цілей застосовують бетон марки не нижче М100.

Рекомендується проводити обробку кожного шару глибинним вібратором, щоб всередині маси не утворювалися порожнечі. Краще готувати бетон невеликими порціями одночасно з утрамбовкою попереднього шару.

Пристрій п’яти-підстави буронабивной опори

Для того щоб підвищити несучу навантаження палі на 5-10 %, можна зробити розширення підстави опори — п’яту.

Для цього можуть використовуватися два способи:

 • розпирання грунту в гирлі свердловини, після чого проводиться посилена трамбування, а потім заливається бетонна суміш;
 • обсадна труба такої конструкції, щоб знизу виходило розширення.

У першому випадку складно проконтролювати якість отриманої конструкції. У другому якість буде вище, але зростає трудомісткість робіт, оскільки доведеться бурити більш широку свердловину.

При будівництві щодо легкого приватного будинку таке розширення не потрібно.

Обрізка обсадних труб і арматури

Обрізка труби і арматури проводиться за допомогою болгарки. Стрижні арматури повинні виступати з готової Палі, але всі повинні бути рівної висоти. Це потрібно для того, щоб виконати зв’язку паль з наземною частиною фундаменту.

Пристрій наземної частини фундаменту

Виконання цієї частини робіт залежить від того, який проект був обраний.

Буронабивной варіант може служити опорою для декількох типів підстав:

 1. Свайно-монолітного, тобто комбінованого варіанту, коли поверх паль роблять монолітну плиту. Цей тип підходить для щільних грунтів, найчастіше його використовують для будівель, що надають високі навантаження в силу своєї великої маси. Вартість заливки такого фундаменту досить велика, що пов’язано з великим обсягом робіт, тому застосовують його тільки там, де потрібна велика несуча здатність.
 2. Свайно-стрічкового. Цей варіант вважається оптимальним для приватного будівництва. В такому випадку за допомогою опалубки заливають бетонну стрічку, яка спирається на влаштовані палі, тим самим на опори передається до 40% ваги будинку. Хоча цей тип підстави вважається простим у виконанні, він не завжди підходить для ділянки, наприклад на болотистих грунтах він не може вважатися досить надійним.
 3. Свайно-ростверкового. Конструкція цього підстави нагадує свайно-стрічкову, але замість стрічки влаштовують ростверк, що виготовляється з металу. Такий фундамент найчастіше використовують для відносно невеликих дачних будинків, оскільки несуча здатність у нього нижче, ніж у перерахованих вище варіантів.

Найкраще при виборі типу підстави проконсультуватися з фахівцем або доручити професіоналу всі пов’язані з цим розрахунки, щоб вибрати найбільш надійний варіант.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *