Вс. Июл 14th, 2024

Зміст статті:

Бетон-високоміцний будівельний матеріал, широко затребуваний в будівництві. З його допомогою виготовляються конструкції, як для приватного використання, так і підвищеної відповідальності. Однак негативний вплив навколишнього середовища знижує експлуатаційні характеристики бетонних виробів. Саме з цієї причини питання про захист поверхні бетону від передчасного зносу вельми актуальне.

Принципи захисту

Як правило, знос бетонних конструкцій відбувається через згубного впливу вологи, солей, холоду. Тому, при спорудженні виробів з бетону, які передбачається експлуатувати на вулицях, слід захищати їх від впливу даних негативних факторів.

Крім іншого, залізобетонні конструкції схильні корозія, особливо в разі додавання до складу солі (використовується для прискорення виробничого процесу). Щоб уникнути руйнування бетону, рекомендується використовувати спеціальні грунтовки і просочення, що володіють антикорозійними властивостями і підвищують зчеплення поверхонь.

Також існують засоби і методики, які захищають бетон від проникнення радіоактивних речовин, наприклад, додавання металевої стружки в розчин. Для запобігання кришіння бетону і освіти відколів використовуються лаки і полімери.

Матеріали для захисту бетону

Найчастіше для захисту бетонної поверхні використовуються гідрофобні матеріали, що перешкоджають проникненню вологи, утворення грибка і цвілі. Для підвищення показників водонепроникності використовуються такі речовини, як:

  • кремнійорганічна емаль (недолік матеріалу полягає в сприйнятливості до лужного середовища);
  • полімерні шари (мінус-низький рівень стійкості до пару, при впливі якого захист розшаровується);
  • лакофарбові покриття (один з найбільш доступних матеріалів, проте не відрізняється довговічністю).

Також існують способи захисту бетону на виробничому етапі. Наприклад, для підвищення показників міцності і пластичності використовуються пластифікатор, для збільшення показників морозостійкість — Антифризи, а для підняття коефіцієнта гідрофобність — водовідштовхувальні речовини. Домішки додаються при замішуванні розчину. Однак слід звернути увагу, що підсумкова вартість вдосконаленої БСГ істотно підвищується в порівнянні зі звичайними аналогами.

Вторинні способи захисту

Вторинними називають методи захисту бетонної поверхні вже після повного застигання конструкції. До цієї категорії відносяться:

  • покриття конструкцій руберойдовим листом;
  • обробка мастикою;
  • використання засобів, що утворюють захисну плівку на поверхні;
  • грунтовка біоцидними речовинами.

Одним з найбільш сучасних способів вважається використання спеціальних плівок на основі поліізобутилену, нафтобітуму, поліетилену. Така обробка дозволяє захистити поверхню від проникнення вологи навіть за умови використання на гідротехнічних спорудах.

Захист фундаменту

При спорудженні фундаменту будівель слід особливу увагу приділяти його захисту. Руйнування основи ставить під загрозу цілісність всієї будівлі. Для запобігання деформації і розтріскування слід використовувати гідроізоляційні матеріали, спеціальні грунтовки, що заповнюють тріщини і порожнечі в бетонній конструкції. Також затребувані бітум, руберойд, мастика.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *