Вс. Июл 14th, 2024

Садова доріжка не тільки прикраса садової ділянки, але і необхідність. Правильно розташувавши доріжку, отримуємо огорожу клумби від посягання «неуважних ніг». При вдало підібраному кольорі, формі, стежки завершують дизайн садової ділянки, надають йому індивідуальність. Створення доріжки — справа серйозна, не хочеться допустити на ділянці невідповідність стилів. Індивідуальний вид стежках допоможе створити спеціальна форма.

Чому саме форма?

Раніше доріжки бетонували, укладали тротуарною плиткою. Розраховували необхідну кількість матеріалів, купували в магазині-справу зроблено, але у спеціальних форм є свої переваги:

  • Економність. Перевірити легко, варто порівняти вартість готових плит і матеріалу, що вимагається для їх виготовлення. Зробити розчин самостійно набагато вигідніше, та й на доставку плит не доведеться витрачатися.
  • Неповторність. Форми підбирають по необхідній ширині, з необхідним вигином, враховуючи особливості садової ділянки.
  • Зручність, міцність. Пластини легко зробити потрібної товщини, міцності. Підходять як для прогулянкових доріжок, так і для автомобільних.
  • Простота використання. Спеціальна форма дозволяє створювати плитки групою, що прискорює час виготовлення.
  • Гарний вид. Для цінителів нестандартного підходу, ідеальний варіант для підбору елементів. Різноманітні конструкції дозволять підкреслити красу садової ділянки.

Купуємо форму або готуємо самі?

Любитель оригінальних рішень віддасть перевагу самостійному виготовленню. Конструкція, зроблена своїми руками, не відрізняється точністю форм, але виділяється авторською роботою. Своєрідність, індивідуальний підхід цінуються в самостійній роботі. Тим більше, що вона не гірше фабричної. А на зекономлені кошти знайдеться, що купити в приватному будинку.

Варіанти елементів

Розглянемо можливі способи виробництва форм для бетонних стежок своїми руками. Розглянемо два варіанти.

Конструкція з дерев’яних брусків

Формы для дорожек из бетона: из деревянных брусков и листового железаКонструкція доріжки з бетонних плиток і форма для їх виливки: 1 – дерев’яний брусок; 2 – скоба з смугового заліза; 3 – клин.

Для виготовлення дерев’яної форми беруть чотири однакових бруска, розміром 50 мм на 50 мм.для утворення рами їх скріплюють між собою. Чітку фіксацію забезпечать скоби або спеціально вирізані пази. Дном послужить лист заліза, тонкої фанери. При необхідності зробити плити збільшеного розміру, застосовуйте армування бетонного розчину. Індивідуальність виробу додасть камінь, галька, кераміка, викладені на лицьову сторону.

Другий варіант застосування декоративного матеріалу-етап формування плитки. Викладаємо його на дно форми, закріплюємо клеєм на паперовій основі. Підготовлений матеріал, папером до низу, кладемо в підготовлену конструкцію, проводимо заливку бетоном. Після висихання елемента, папір змивають водою. Для зміцнення верхнього шару від пошкоджень використовують железнение.

Конструкція з листового заліза

Формы для дорожек из бетона: из деревянных брусков и листового железаЗастосування форми з листового заліза: а — монолітний бетон, б — Декоративні включення, в-обруч.

Не викидайте застарілу дерев’яну бочку. Вам знадобляться залізні обідки, що стягують дошки. Надавши вигнуту форму обідків, застосовують конструкцію для заливки бетону під камінь. Кілька залізних елементів прискорять виконання роботи. Немає бочки, кільця нарізаються з листа заліза (наприклад, нержавіюча сталь). Кінці загинаються, зміцнюються інструментами. Такі заготовки не потребують підготовки дна. Будь-яка поверхні без каменів і сильних підземних вод підходить для викладання доріжки.

Заготовки викладають на підготовлену поверхню, за допомогою молотка заглиблюються. Зайва грунт вибирається до утворення ямки близько 5 см.поверхня поглиблення, боки конструкції змочуються водою. На дно необхідно насипати невелику кількість гравію (замінити битою цеглою). Конструкція готова для бетонування.

Для штучного каменю пропорції розчину складаються з чотирьох частин піску і однієї цементу, для фортеці додайте трохи щебеню. Головне, не перестарайтеся з водою. Щільність розчину схожа на густу сметану. Каменю надається опукла форма, під час дощу Краплі води легко по ньому скочуються. Останніми штрихами кельми вирівнюється поверхня. Обов’язково для зміцнення проводиться процедура железнения.

Першу фортеця розчин набуває швидко. Кільце знімається і укладається на майбутній доріжці далі. Так до кінця, поки не буде повністю готова стежка. Поки розчин не застиг, підключіть фантазію-прикрасьте камінчики, додавши пігмент і використавши щітку. Остаточне затвердіння штучні камені придбають дня через два-три. Викладаєте плитку влітку, не забувайте змочувати заготовки водою, не допускайте розтріскування.

Овальні, круглі плитки оригінально виглядають на ділянці. Вирішили зробити реконструкцію-вийняли плитку і застосували повторно. Щілини між камінням заповнюються піском, газонної травою, квітами.

Укладення

Підготовка садових доріжок перестала бути роботою фахівців. Будь-який господар, заощадивши гроші, може виконати роботу самостійно. Виконана з душею Садова стежка, красиво оберігає, розділяє на зони ділянку, дозволяючи прогулятися по саду в сонячні і дощові дні.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *