Вс. Июл 14th, 2024

Зміст статті:

Бетон-будівельний матеріал з пористою структурою, який використовується для зведення, як наземних, так і поземних споруд. Однак, піддаючись впливу надмірної вологості, бетонні стіни і підлогу можуть покриватися цвіллю, шкідливою для організму людини (особливо в підвалах і льохах). Втім, існує ряд методів, що дозволяють ефективно позбутися від шкідливих грибків.

Причини виникнення цвілі і методи її запобігання

Основна причина виникнення шкідливих мікроорганізмів в бетоні-проникнення вологи в його пористу структуру. Якщо надлишки води не мають можливості випаруватися, формуються умови, що сприяють зростанню цвілі і різних грибків. При цьому, зафарбовування поверхні для видалення зовнішніх дефектів настійно не рекомендується, адже суперечки можуть проникати в дихальну систему людини, приводячи до алергій, астм та інших захворювань.

Найкраще запобігти ймовірність появи цвілі ще на початковому етапі споруди. Для цього використовуються спеціальні гідроізоляційні матеріали, що запобігають проникненню суперечка в структуру конструкції. Слід зазначити, що даний метод відрізняється підвищеною ефективністю, захищаючи споруду протягом декількох десятиліть.

Ще один дієвий спосіб – обробка поверхні спеціальними протигрибковими грунтуючими складами. Такі речовини проникають в пори бетонної конструкції, створюючи захисну плівку і запечатуючи навіть мікроотвори. Подібні роботи доцільно застосовувати не тільки на ранньому етапі будівництва, але і під час косметичного ремонту, адже з часом захист втрачає свої властивості.

Усунення цвілі своїми руками

Якщо цвіль вже з’явилася, ущільнювати бетонну конструкцію гідроізоляцією або обробляти її ґрунтовкою не має сенсу. В даному випадку краще занепокоїтися питанням видалення грибка. Для цього знадобляться такі матеріали та інструменти, як:

  • робочий одяг з довгими рукавами і штанинами (плями відбілювача неможливо вивести з тканини, що варто передбачити під час вибору відповідного одягу);
  • захисні окуляри;
  • респіратор;
  • відбілювач на основі хлору (рекомендується придбати концентрат, адже він більш ефективний в боротьбі з цвіллю в порівнянні з розчинами);
  • щітка з жорсткою щетиною або мочалка;
  • гумові рукавички (краще віддавати перевагу щільним господарським рукавичок, так як тонкі нітрилові аналоги можуть порватися).

Процес не вимагає особливих знань і навичок, а також вважається найбільш економічним. Концентрат відбілювачі розлучається з водою у співвідношенні 1 до 4. Потім розчин втирається в поверхню до тих пір, поки цвіль не зникне з повністю. Після того, як стіна або підлога висохне, рекомендується нанести грунтовку, щоб відновити гідроізоляцію.

При виконанні робіт рекомендується ретельно провітрювати приміщення, навіть якщо надітий респіратор. Якщо планується фарбування ураженого покриття, рекомендується додатково обробити поверхню грунтом з антисептичними властивостями.

Також можна придбати спеціальні засоби для видалення цвілі, які в широкому асортименті представлені в будівельних магазинах. Така продукція коштує дорожче, але, в деяких випадках, дозволяє істотно прискорити процес очищення і знезараження бетону.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *