Вс. Апр 21st, 2024

Якщо вартість спорудження фундаменту під приватний дерев’яний будинок з бруса становить 15-20% від вартості всього будівництва, то виправлення недоліків і помилок, допущених при цьому, може обійтися вже в 50%.

Тому до вибору типу фундаменту, матеріалів для нього і до всіх робіт по його спорудженню слід підійти максимально відповідально.

Види фундаментів

Класифікація фундаментів для дерев’яних будинків передбачає поділ по глибині закладки (глибокий або дрібний) і технології виготовлення (плитний, стовпчастий, Стрічковий). Перед початком будівельних робіт на земельній ділянці рекомендується провести інженерно-геологічні вишукування, в результаті яких ви дізнаєтеся характеристики грунту, рівень залягання грунтових підземних вод, глибину промерзання землі в зимовий період і інші дані, які допоможуть визначитися з видом фундаменту, придатним для даної ділянки і здатним витримати передбачувані навантаження, і, звичайно, з глибиною його закладки, також залежить від перерахованих характеристик.

Мелкозаглубленний стрічковий фундамент

Найпоширенішим фундаментом, що закладається під дерев’яні будинки і лазні, є мелкозаглубленний фундамент стрічкового типу. Основний принцип спорудження таких фундаментів полягає в створенні єдиної системи, що утворює досить жорстку горизонтальну конструкцію, рівномірно розподіляє і балансує навантаження на підставу будинку навіть на рухливих грунтах. Тобто там, де нерівномірне спучування грунту легко може привести інші види фундаменту до перекосів і деформацій, що веде до появи тріщин спочатку в самому фундаменті, а потім і в стінах будинку.Якщо мова йде про будівництво дерев’яного будинку на відносно міцному грунті, то мелкозаглубленная стрічкова опора є самим ідеальним варіантом, оскільки володіє необхідним запасом міцності, відмінно переносить наші кліматичні умови і відносно недорогий за вартістю. Це міцна і надійна платформа для будинку з рубаного колоди.

Стрічковий фундамент

Стрічковий фундамент являє собою смугу з армованого бетону, що проходить по всьому периметру будинку і під його внутрішніми стінами і перегородками. Глибина його закладки становить від 50 до 70 см (залежить від типу грунту, зазвичай буває досить 50 см). Нейтралізувати сезонні коливання грунту під час перепадів температури стрічковому фундаменту допомагають армований каркас, піщана подушка і ковзаючі шари, якими покривають його бічні поверхні. Під ганок доцільно поставити стовпчики. У підсумку ви отримуєте оптимальний варіант з ідеальним співвідношенням ціни, якості та надійності.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *