Вс. Июл 14th, 2024
незнімна опалубка

Будь-яке будівництво, як відомо починається з фундаменту, а для того щоб він був теплим і прослужив, як можна довше, необхідно його правильно сформувати. Зробити це зручніше і якісно можна попередньо сформувавши спеціальну конструкцію. Являють собою подібні конструкції заздалегідь споруджений каркас, який і називається опалубкою, і в нього згодом заливається бетон.

Незнімна опалубка для фундаменту власноруч

Несъемная опалубка и её изготовление
Знімна опалубка

Довговічність і якість фундаменту багато в чому залежать від того, наскільки правильно дотримана технологія зведення опалубної конструкції. Для цього, попередньо збираючись зробити опалубку самостійно, слід визначитися з її типом. Зробити це не складно, тим більше що їх всього два – знімна і незнімна.

Знімна опалубка

Знімна опалубка, не один окремий тип, а досить велика група розбірних конструкцій. Як зрозуміло з назви, після того, як бетон в каркасі схопиться, матеріал опалубки демонтується.

Використовуючи знімну опалубку можна сформувати найрізноманітніші конструкції, де мається на увазі використання бетону, від фундаменту, до стін. Перевагою таких конструкцій є, те, що матеріали для неї використовувані згодом можна знову використовувати.

Незнімна опалубка

Другий тип опалубки відрізняється великою простотою монтажу і тим, що її не потрібно знімати. Це робить конструкцію і більш надійною, і створює своєрідний теплоізолюючий шар для фундаменту.

Несъемная опалубка и её изготовление      Несъемная опалубка и её изготовление

Виготовляються такі конструкції з різних теплоізоляційних матеріалів, що володіють деяким запасом міцності, як правило, застосовуються блоки з пінополістиролу і арболита. Така опалубка істотно доповнює суцільну бетонний фундамент. Виходять шарувата структура, в якій бетон, це шар, що відповідає за надійність, а опалубка, шар, що відповідає за теплоізоляцію і захист фундаменту. Крім цього, фундамент забезпечується і надійним захистом від впливу вологи, як одного з головних руйнівних факторів. При цьому можна додати і додатковий облицювальний шар, який грає естетичну роль.

Несъемная опалубка и её изготовление
Незнімна опалубка з пінополістиролу

Звичайно, є варіанти формування опалубки з використанням і інших матеріалів. Однак якщо хочеться зробити її своїми руками, варіант використання теплоізоляційних матеріалів оптимальний. Тут теж слід враховувати їх важливі особливості. Так пінополістирол більше підійде для фундаментів нежитлових приміщень, так як з часом виділяє шкідливі для людини речовини. А арболит підійде і для житлових будівель, так як виготовлений з деревних трісок і цементу.

Формування незнімної опалубки

Виготовлення опалубки з блоків пінополістиролу, арболита і їм подібних матеріалів відрізняється простотою, надійністю і герметичністю. Також часто на блоках є спеціальні замкові механізми. А також на відміну від знімною опалубки, не потрібно будь-яких підпирають елементів.
Спочатку викопується траншея необхідних для майбутнього фундаменту параметрів, звичайно по ширині з урахуванням опалубки. Дно вистилається щебенем, або піском і трамбується. Після цього монтується арматура, з урахуванням того, що згодом на неї будуть насаджені блоки, і бетонна стяжка.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *