Чт. Апр 25th, 2024

Утеплювач

Наші дуже далекі предки вміли будувати будинки, які зберігали всередині себе тепло, обігріваючись всього лише одним примітивним вогнищем в центрі. Для збереження тепла будівлю наполовину занурювали в землю, а зверху утеплювали торфом, дерном. Метою будівництва було не віддати тепло, наявне всередині приміщення.

У наші дні ця методика, радикально змінена і вдосконалена, все частіше застосовується на Заході. Упор робиться не на обігріві приміщення або будівлі цілком, а на захист від непродуктивних втрат тепла зсередини назовні. Для цієї мети використовуються різноманітні утеплювальні матеріали.

Деякі сучасні будинки, зведені за такою технологією і забезпечені декількома панелями сонячних батарей, абсолютно не використовують електрики і повністю обслуговують себе самі. При постійно дорожчає електроенергії та інших видах палива ця методика призводить до радикального зниження витрат на утриманні будинку при високому рівні комфортності проживання.

Популярні види утеплюючих матеріалів

Росія-країна холодна, без опалення в ній не прожити, але зберігати тепло в оселях можна і потрібно. Це теж призводить до гарної економії і дозволяє збільшити комфорт в приміщеннях навіть в дуже холодну пору року.

Для того, щоб виконати якісну теплоізоляцію, найбільш часто використовуються наступні види теплоізолюючих матеріалів:

  • Скловолокно.
  • Екструдований пінополістирол.
  • Мінеральні утеплювачі.

Кожен з цих типів теплоізоляції має свої переваги і недоліки.

Скловолокно

Скляна вата-так ще називається цей популярний вид утеплювача. Він випускається в матах і рулонах. Останні підходять для утеплення житлових приміщень, наприклад, для утеплення балконів і лоджій, мати частіше застосовують при теплоізоляції великих приміщень.

Скловата володіє цінними властивостями, так як не схильна до гниття, не схильна до впливу мікроорганізмів, не підходить для проживання гризунів і шкідливих комах, негорюча.

Роботи з укладання скловолокна виконуються з використаннями спеціальних індивідуальних засобів захисту – найпростіших респіраторів, окулярів і рукавичок, так як найдрібніші частинки матеріалу мають здатність при безпосередньому контакті викликати роздратування, свербіж і алергічні реакції. Для мешканців будівлі волокно не небезпечно, так як ізоляція закривається оздоблювальними матеріалами і контакт виключений.

Скловата при всіх своїх достоїнствах володіє істотним недоліком – вона дуже гігроскопічна і при сильному намоканні втрачає свої теплоізоляційні властивості. Тому при використанні такого типу теплозахисту будівлі обов’язково багато уваги приділяється влаштуванню якісної гідроізоляції.

Утеплители
Пінополістирол

Екструдований пінополістирол розроблений понад півстоліття тому, але активно використовуватися в будівництві почав відносно недавно, так як в технології його виготовлення застосовувався фреон, що руйнує озоновий шар атмосфери. З появою нових способів виробництва цей матеріал став використовуватися набагато частіше, так як він має багато позитивних якостей.

ЕППС у вигляді популярного в Російській Федерації матеріалу під назвою Піноплекс все частіше зустрічається на будмайданчиках країни. Він випускається у вигляді матів, так що працювати з ним зручно в різних за площами приміщеннях. Він підходить для різних поверхонь, їм утеплюють підлоги, стіни, стелі, фундаменти, цоколі і дахи.

Матеріал стійкий до перепадів температур, не боїться морозів, так як не замерзає, не вбирає вологу, не гниє і не стає живильним середовищем для росту цвілі. Ці чудові властивості зробили його популярним утеплювачем, адже з його допомогою можна теплоізолювати всю будівлю від основи до даху, отримавши шар ізоляції мінімальної товщини з максимально корисними властивостями.

Утеплители
Мінеральна вата

Цей вид теплоізоляції включає в себе скловату, шлакову Вату і кам’яну Вату. Скловолокно може вважатися окремим видом утеплювача, шлакова вата має низьку якість і застосовується рідко. Залишається кам’яна вата. Це і є та мінеральна вата, яка має ряд чудових властивостей.

Такий тип утеплювача використовується вже майже століття, надходить у продаж у вигляді так званих мінеральних плит і володіє прекрасним додатковими властивістю поглинати сторонні шуми і вібрації. Мінеральний утеплювач виходить з розплавлених гірських порід, тому прекрасно захищає від пожеж, не гниє і не пліснявіє.

Найчастіше використовується такий тип теплоізоляції для розміщення на зовнішніх стінах будівель. Так одночасно досягається і теплоізоляція, і прекрасна звукоізоляція.

Ще одним видом сучасних теплоізоляційних матеріалів є засипний продукт з піноскла. Він легше звичайного керамзиту, використовується в фундаментах і стінах, але більш трудомісткий і вимагає наявності у робітників особливих навичок поводження з ним.

Утеплители

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *