Чт. Апр 25th, 2024

Для будівель і споруд промислового і житлового призначення застосовують заливку підлоги бетоном. Завдяки технічним характеристикам цього матеріалу забезпечується міцність і довговічність конструкції. Бетон залити не так просто як здається на перший погляд. Особливу увагу приділяють шву, від якого збільшується зносостійкість і надійність підлоги.

Типи та опис

Шви поділяються на наступні типи:

 • усадковий;
 • ізоляційний;
 • конструкційний.

Усадковий

Шов усадочний відбувається в процесі нерівномірного твердіння і висихання поверхні з бетону. Виходить рівень стяжки біля краю вище, ніж в середині розчину, що призводить до утворення тріщин. Уникнути цих неприємностей можна застосуванням усадочних швів. Нарізка сполучних елементів відбувається глибиною однієї третини частини від товщини стяжки. Нарізку здійснюють на затверділому розчині і після фінішної обробки поверхні. Нарізки на швах роблять з використанням швонарезчика. Швонарезчик-це машина, призначена для різання покриттів з асфальту і бетону. Швонарезчики нарізають свіжий бетон, проводять демонтаж підлоги і з їх допомогою ремонтують бетонні перекриття. При середній вологості бетону фіксують бруси для утворення потрібної форми шва.

Ізоляційний

Герметизация бетонных швов: типы и правила нарезкиРізновидом деформаційних швів є ізоляційні. Використання деформаційних стиків актуально в будівлях з бетону для запобігання надходить деформації на залитий підлогу. Деформаційні імпульси надходять на стяжку від різних великогабаритних будівельних конструкцій. Ізоляційні елементи встановлюють по периметру фундаменту уздовж стін. Використання швонарезчика в даному випадку не потрібно. Укладають ізоляційний матеріал між швами перед заливкою бетону. Такі матеріали мають недорогу вартість, через що і користуються популярністю.

Конструкційний

Якщо стяжка підлоги здійснювалася з перервами, тоді використовують конструкційний шов. Він з’єднує перший шар бетону з шаром, нанесеним після перерви. Не потрібно застосування швонарезчика і створюється в невисохлому бетоні. За формою Конструкційні стики схожі на з’єднання шипа і паза.

Шпильковий

При постійних навантаженнях від ходьби людей і різних видів транспортних засобів використовують шпилькові шви. Їх застосування актуально для утримання країв шва на однаковому рівні в момент осьових навантажень. Для забезпечення горизонтального переміщення шпильки фіксують до бетону там, де знаходиться шов. Для якісної роботи якого важливо розташовувати шпилькові елементи паралельно один до одного на одному рівні. Встановлюють шпильки таким чином, щоб шов проходив через їх середину.

Правила нарізки

Для міцності бетонної стяжки, її зносостійкості, надійності і стійкості до різних навантажень застосовують матеріали високої якості. Крім цього важливо з відповідальністю поставитися до нарізки швів.

При роботі з нарізками дотримуються наступних правил:

 • Нарізку здійснюють на застиглому бетонному розчині, після придбання його максимальних характеристик міцності, або відразу після заливки бетону. Метод вологого різання виконують через кілька годин після фінішної обробки. При певних умовах різання здійснюють і через двадцять чотири години після остаточної обробки бетонного розчину. Якщо ж обраний сухий метод нарізування, то проводять роботи в крайні терміни, щоб не застати осипання країв шва.
 • Перевірочний шов. Проробляють його на в повному обсязі затверділому розчині, бажано через кілька годин після того, як почнеться схоплювання бетонного розчину. Нарізати шов можна, коли вістря розрізає частинки складу разом з розчином. Якщо ж зерна заповнювача при нарізці перевірочного шва випадають з бетонної поверхні, різання починати рано.
 • Розрізи на шві неможливі без спеціального обладнання та інструментів. Позначають шви крейдою за допомогою простягнутої волосіні. Забезпечити рівність допоможе лінійка або дерев’яна дошка з шириною чотири сантиметри. Відразу ж після укладання бетонного розчину проробляють надрізи із застосуванням різьбяра, а в уже затверділому бетоні застосовують спосіб напівпропіліванія. Для безперервного процесу нарізування завжди мають запасні прилади в разі поломки основного.
 • Технологічний процес нарізування. При високій температурі повітря, коли зменшується кількість вологи в навколишньому середовищі, існує ризик розтріскування стиків. В цьому випадку проводять нарізку кожного третього шва перед розрізанням проміжних. Здійснюють нарізку шовних з’єднань на глибину однієї третьої товщини затверділого бетону. Зменшення глибини можливо при мокрому способі нарізки, застосовуючи для цього різьбярі, якими проводять нарізку на свіжоукладений бетонний розчин. Відстань між нарізками вираховують таким чином: товщина бетонного шару множиться на 24-36, таким чином, стяжка в десять сантиметрів нарізається з інтервалом в 240-360 см.нижня межа значень застосовується для бетону, який володіє великою усадкою.

Інструменти для роботи

Роботи по герметизації швів неможливі без наступних інструментів:

 • шпатель;
 • пензлик;
 • пістолет для герметика.

Також використовують наступні матеріали:

 • праймер;
 • герметик;
 • ущільнювач.

Технологічний процес нарізки

Герметизация бетонных швов: типы и правила нарезки

Нарізка швів-технологічний процес, що дозволяє запобігти хаотичне утворення тріщин.

Технологічний процес складається з нарізки прямих і акуратних шовних стиків. При здійсненні різання важливо дотримуватися оптимальну глибину, а також послідовність виконання. Уміння скорочувати знос леза, який трапляється в результаті застосування твердого розчину, скоротить додаткові витрати на ріжучі інструменти. Нарізають шви після того, як бетон придбає свої характеристики, але не пізніше, інакше можлива поява на ньому тріщин.

Де будуть розташовуватися шви, намічають крейдою по простягнутій волосіні. Для створення рівного орієнтиру застосовують лінійки або чотирьохсантиметрові дерев’яні дошки. Для безперервності процесу важливо мати запасне ріжуче обладнання, в разі виходу з ладу основного.

Ще одним способом нарізки є сухий метод, який не має складності виконання. Виконується він після остаточної обробки бетонного розчину. Перевага даного способу полягає в можливості застосування довгої ручки, за допомогою якої нарізають шви до 100 см, при цьому не потрібно переміщатися по підлозі. Сухий метод дозволяє зробити надрізи глибиною близько 200-300 мм.

Герметизація

При високій вологості приміщень не обійтися без герметизації швів. Не використовуючи герметичні засоби в будівлях з великим рівнем вологи, з’являється ризик відшарування плит від поверхні. Вибір герметиків залежить від експлуатаційних особливостей будівель і споруд. Якісні матеріали забезпечать надійність і міцний бар’єр від води, яка сприяє утворенню грибків і бактерій. Герметизація виконується з урахуванням наступних нюансів:

 • облік коефіцієнта розширення заглиблень під впливом температури;
 • облік можливої усадки бетонного розчину;
 • облік деформації поверхні.

При постійних навантаженнях і в місцях з підвищеною вологою, не рекомендують економити на герметиках, набувають найбільш міцні і тверді засоби.

Що застосовується?

Герметизация бетонных швов: типы и правила нарезкиДо вибору герметика підходять з особливою відповідальністю, враховують навантаження і умови експлуатації, які припадають на поверхню з бетону. Герметики бувають наступних типів:

 • силіконовий;
 • термопласт;
 • Полібутиленові мастики;
 • термореактопласти.

Герметик повинен мати тверду структуру і витримувати великі навантаження, але при цьому залишатися гнучким і еластичним, щоб уникнути появи відколів.

Як виконується?

Укладання герметика здійснюється на підготовлені шовні ділянки, які очищають і продувають від пилу. Після чого обклеюють краю стрічкою і застеляють решту поверхні від попадання на неї герметизуючого матеріалу. Для надання потрібної правильної форми вставляють в поглиблення поліетиленовий шнур, глибина якого дорівнює ширині поглиблення. Перед нанесенням герметика краю обробляють праймером. Призначення праймера-це забезпечення закритості пір шва, зміцнення поверхні і створення поліпшеного зчеплення герметика з поверхнею. Можливе нанесення герметика пневматичним або ручним пістолетом. В кінці робіт знімають стрічку перед утворенням скоринки на герметику.

Висновок

Забезпечення непроникності для рідини всередині бетонних швів відіграє велику роль в приміщеннях з підвищеною вологістю. Тому обійтися без герметиків не вийде, інакше їх відсутність спричинить за собою неприємні наслідки у вигляді цвілі, грибка або відшарування оздоблювального матеріалу.

Пристрій герметиків в швах має здійснюватися з акуратністю і точністю, щоб забезпечити бетонної поверхні естетичний вигляд.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *