Вс. Апр 21st, 2024

Сучасні будівлі виконані із залізобетонних плит, так як вони відрізняються міцністю, а такі конструкції – стійкістю і довговічністю. Під впливом несприятливих зовнішніх факторів руйнування може початися набагато раніше, що призводить до наслідків, що загрожують цілісності будівлі і навіть життя знаходяться поруч людей. Своєчасне технічне обслуговування, виявлення перших ознак деструкції та їх усунення вбереже від виникнення аварійних ситуацій, заощадить кошти, витрачені на ремонтні роботи.

У зоні ризику руйнування, в першу чергу, знаходяться споруди, де постійно підвищена вологість або присутні хімічні речовини. Передумовою до руйнування структури залізобетону можуть бути різкі температурні перепади, істотне навантаження на ярусах споруди.

Види пошкоджень залізобетонних конструкцій

Незважаючи на те, що експлуатаційний термін залізобетонних конструкцій досягає 30 років, після деякого часу починають проявлятися перші елементи руйнування. Якщо виявилися дефекти поверхні, необхідно класифікувати їх, відповідно до нормативних документів для визначення методу їх усунення. Виходячи з наступних рекомендацій, після візуального огляду поверхні, Ви зможете визначити ступінь руйнування:

  • Огляньте бетон на предмет зміни кольору-злегка рожевий відтінок-ознака того, що поверхня почала зношуватися. Якщо ділянки конструкції набувають червонуватий або жовто-коричневий колір – експлуатувати споруду забороняється.
  • Виступ арматури в довжину до 40 см не впливає на властивості конструкції і усувається за допомогою звичайного ремонту.
  • Відшарування шарів на поверхні, площею більше 50 см.кв. і глибиною до 5 см – усувається дефект і підлягає ремонту.
  • Невеликі тріщини – до 1 мм-також підлягають ремонту без переривання експлуатації конструкції.

Способи ремонту

Ремонт залізобетонних конструкцій-це, в першу чергу, їх зміцнення. Найчастіше ремонтні роботи проводять, якщо збільшується навантаження на будівлю. Найелементарніші способи усунути дефекти-перетирання поверхонь, усунення дрібних тріщин і відколів, які не впливають на загальну міцність і стійкість залізобетонного будови, але псують його вигляд, дозволяють волозі проникнути в матеріал. Поступово підвищена вологість почне руйнувати залізобетонні споруди зсередини-тріщини починають розширюватися, оголюється арматура. Роботи, пов’язані з ремонтом щодо усунення такого роду дефектів, займають набагато більше часу і вимагають істотних витрат на будівельні склади.

Ремонт железобетона: виды повреждений, материалы и способы ремонтаПроцес усунення дрібних дефектів і тріщин (до 30 мм) зводиться до затірки поверхні, обробці місць руйнування цементно-піщаним або полімерними розчинами. Переважно, для закладення тріщин в залізобетоні шляхом ін’єкції цементної суміші. Робочий процес складається з таких етапів:

  • тріщину (до 20 мм) розшивають;
  • проробляють кілька отворів;
  • вставляють трубки для подачі суміші;
  • промивають порожнину дефекту;
  • наповнюють складами.

Цементно-піщану суміш вводять в тріщину через встановлені трубки, в умовах тиску до 2 МПа. Злами, відколи усувають за аналогією або шляхом додаткового штукатурення.

Метод торкретування використовують для реставрації верхнього захисного шару різнорідних конструкцій із залізобетону. Даний метод являє собою покриття залізобетонної конструкції цементно-піщаним розчином, який подається під тиском до 0,4 МПа. Безпосередньо перед нанесенням поверхню ретельно очищають, арматуру позбавляють від іржі за допомогою піскоструминного пристрою. Крім того, необхідно продути покриття сильним повітряним потоком і промити струменем води під напором.

Матеріали, що застосовуються при ремонті

Для хорошого, довговічного ремонту підійдуть не всі види складів, вибір невеликий. Для відновлювальних робіт використовують Цементний розчин, що складається з тієї ж моделі цементу і з аналогічних заповнювачів, що і сама конструкція. Якщо причиною руйнування бетону стало вплив хімічних речовин-вибирають іншу марку цементу або покривають конструкцію захисним шаром.

Після ремонтних робіт тріщини і відколи в конструкціях з’являються в місцях стикування шарів бетону через слабшання зчеплення між ними. Міцність зчеплення безпосередньо залежить від того, наскільки відповідально поставилися до роботи з підготовки поверхні перед нанесенням нового шару бетону. Результатом розробок будівельної промисловості стали всілякі в’яжучі речовини, які забезпечують більш міцне і щільне прилягання двох бетонних шарів.

Металева арматура, яка прихована в бетонному матеріалі конструкції, стає однією з причин руйнування. Внаслідок корозійних процесів утворюються додаткові продукти, які розширюють початковий обсяг металу. Збільшення товщини арматури призводить до розтріскування, відшарування бетону і разупрочнению конструкції.

Говорячи про забезпечення захисту бетону від несприятливого середовища, варто згадати про портландцементі, який завдяки створюваної лужному середовищі, робить бетон більш стійким до несприятливих факторів зовнішнього впливу.

Висновок

Ремонт бетону-відновлення цілісності поверхні, нанесення захисного шару на залізобетонне спорудження, на якому помітні перші ознаки деструкції. Негайні ремонтні роботи вимагають менше тимчасових і матеріальних витрат, тому важливо своєчасно виявляти дрібні сколи і тріщини.

Не варто економити на матеріалах для – тільки якісні суміші відновлять вихідну міцність конструкції і зберігати початкові властивості на довгий час.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *