Чт. Апр 25th, 2024

Гідроізоляція

Гідроізоляція-це захист приміщення від проникнення вологи в фундамент, цоколь, перекриття, підлоги і стіни нижніх поверхів з грунту, а також покрівель, терас, стін і перекриттів верхніх поверхів від протікання води з опадів. Гідроізоляція також влаштовується в» мокрих » приміщеннях (кухні, ванні, санвузли), щоб уникнути протікання до сусідів при випадковому затопленні, а також через технологічні отвори.

У підвальних і напівпідвальних приміщеннях ізолюється не тільки фундамент, але і вся поверхня підлоги для перешкоджання просочуванню вологи з грунту.

Типи гідроізоляції

За типом використовуваного матеріалу гідроізоляція ділиться на наступні види:

  • Рулонний.
  • Обмазувальний.
  • Акрилова.
  • Полімерний.
  • Напилювана полісечовина.

 

У роботі використовується безліч різних матеріалів, які підбираються відповідно до конкретного місця розташування поверхні для гідроізоляції. Для створення захисного шару на плоских дахах і інших подібних об’єктах з великим ризиком затоплення масами води під час злив найчастіше влаштовується Рулонна гідроізоляція з бітумних матеріалів. Вона настилається в два шари з перекриттям нижнього внахлест щоб уникнути протікання.

Полімерні гідроізоляції досить наносити в один шар.

У сантехнічних приміщеннях найчастіше роблять плівкову гідроізоляцію під стяжку або ж наносять обмазувальну гідроізоляцію поверх стяжки з підняттям її на стіни на висоту не менше 20 см.

Найбільш сучасним і передовим методом виконання гідроізоляції є нанесення напилюваної полісечовини.

Гидроизоляция

Правила виконання гідроізоляції

При виконанні гідроізоляції повинні обов’язково використовуватися наступні правила:

  • Всі роботи по створенню заставних, технологічних отворів, кріплень повинні бути завершені до моменту укладання гідроізоляції. Порушення готового шару гідроізоляційного матеріалу неминуче призведе до протікання.
  • Гідроізоляція при будь-якому способі нанесення виконується безшовним методом. При нанесенні рулонної ізоляції вона накладається внахлест з промазкою стиків спеціальною мастикою.
  • Гідроізоляція виконується на тільки по площині підлоги, але і піднімається на стіни мінімум на 20 см.
  • Всі кути, зчленування підлоги і стін повинні бути ретельно оброблені.
  • Зазвичай гідроізоляція виконується під подальшу укладання стяжки. Оптимальним сучасним способом вважається напівсухий тип стяжки.

 

Від того, наскільки якісно і сумлінно виконана гідроізоляція багато в чому залежить рівень безпеки приміщення в плані можливості попадання вологи.

Відсутність гідроізоляції фундаменту

Захист від води важлива не тільки при загрозі її потрапляння зверху, з опадами. Вона може загрожувати будівлі і знизу, просочуючись по фундаменту і цокольним стінам в приміщення з грунтових вод.

Якщо гідроізоляція не виконана взагалі або прокладена з порушеннями, волога починає потрапляти в будову, поступово руйнуючи його. Взимку вона замерзає, стаючи причиною порушення цілісності конструкції. У приміщеннях волога призводить до появи конденсату і розвитку цвілі, а це пряма загроза життю мешканців.

Для того, щоб цього не сталося, ще на етапі будівництва будівлі повинна бути передбачена гідроізоляція фундаменту, між фундаментом і цоколем, між цоколем і перекриттями першого поверху. Також використовується і пристрій вертикальної гідроізоляції, що не допускає промокання стін при паводках і таненні снігів, при значних опадах.

Гидроизоляция

Найчастіше для цих цілей використовують рулонну і обмазувальну гідроізоляції, але останнім часом особливо популярною стає Напилювана полісечовина (пенетрон). Тип матеріалу вибирається в залежності від будови, його розмірів і знаходження в зоні підвищеного ризику затоплення.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *