Вс. Апр 21st, 2024

У конструкції будівель джерело витоку тепла-Бетонна підлога. Тому задаються питанням «як утеплити бетонну підлогу?»і забезпечити комфортне існування в кімнаті з холодними підлогами. Для цього застосовують утеплення бетонної підлоги. Його виконання вимагає якісних і екологічно чистих матеріалів, адже це безпосередньо впливає на здоров’я людини, особливо якщо утеплення потрібно в дитячій кімнаті. Кладка утеплювального матеріалу легка в своєму виконанні, однак, важливо дотримуватися технологію його монтажу. При правильному поводженні з інструментами і матеріалами, підлога з утеплювачем прослужить не один рік.

Як вибрати утеплювач?

На утеплення підлоги, виконаного з бетонного розчину, впливає якість обраних утеплювачів. Відмінними рисами яких є експлуатаційні властивості, місце застосування та умови експлуатації. Утеплення бетонної підлоги і вибір теплоізоляційних речовин залежить від наступних параметрів:

 • Міцність. Теплоізоляція володіє високими характеристиками міцності, так як на теплоізоляційний шар поверхні доводиться навантаження. Міцність присутня як при стисненні, так і при вигині.
 • Коефіцієнт теплопровідності, який визначає можливість передавати тепло. Значення коефіцієнта має бути низьким.
 • Низька щільність. Мінімальне значення щільності вказує на пористість матеріалу, тобто чим більше цей показник, тим більша кількість тепла збережеться в будівлі.
 • Термін служби. Чим більше тривалість терміну служби утеплювального шару, тим краще для приміщень.
 • Стійкість до вологи необхідна висока, так як низька вологостійкість призведе до швидкого псування матеріалів.
 • Екологічність дуже важлива для здоров’я людини, тому цей критерій відіграє важливу роль при виборі утеплювальних компонентів.
 • Влагопроницаемость необхідна низька, так як високе поглинання вологи загрожує втратою теплоізоляційних властивостей.

Характеристика

Утеплитель для пола по бетону: характеристики, виды и отличияПідібрати утеплювачі і теплоізоляційні матеріали можна на будь-який смак і вимоги.

Показники утеплювальних матеріалів:

 • Теплопровідний коефіцієнт, що визначає пропускну здатність матеріалу передавати тепло. Визначається коефіцієнт як рівне співвідношення переданого тепла матеріалу площею один квадратний метр і товщиною один метр. Важливо дотримання температурного умови, це означає градуси по обидві сторони матеріалу рівні 10.
 • Пористість визначає загальну кількість пір в обсязі матеріалу. Від її характеристик залежать щільність, довговічність, міцність, теплопровідність, водонепроникність і водопоглинання матеріалів. Закрита пористість збільшує термін служби і зменшує теплопровідність.
 • Біостійкість матеріалу означає Його можливість протидіяти хвороботворним мікроорганізмам.
 • Паропроникність визначається як можливість матеріалу «дихати» і пропускати не тільки вологу, але і пар.
 • Вогнестійкість. Здатність матеріалу протистояти високим температурам і при цьому протягом довгого часу не руйнуватися.
 • Водопоглинання матеріалу переважно застосовується в місцях з підвищеною вологою.
 • Міцність, яка необхідна для основ будівель і споруд, при навантаженнях на стиск.
 • Теплоємність визначається здатністю утримувати тепло при частих перепадах температурних режимів.
 • Щільність.
 • Температуростойкость.
 • Вологість.
 • Пожежні показники.

Види та відмінності

Утеплитель для пола по бетону: характеристики, виды и отличияДля утеплення бетонної підлоги використовується спінене скло, яке укладається під підлогове покриття.

Утеплення бетонної підлоги не так складно, для цього застосовують такі матеріали:

 • Мінеральна вата, яка дуже популярна серед теплоізоляційних речовин, володіє хорошою звукоізоляцією, але сильно поглинає вологу. Базальтова вата актуальна тільки при утепленні піднятої підлоги, так як вона є не екологічним продуктом.
 • На відміну від мінеральної вати, застосовують пінопласт, який стійкий до вологи. Такий матеріал має високу теплопровідність і влагопроницаемость.
 • Головною відмінністю від пінопласту є екструдований пінополістирол, який за своїми характеристиками міцніше і довговічніше пінополістиролу. Також екструдований пінополістирол володіє більшою теплопровідністю, водостійкістю і поглинанням води.
 • Пінополіуретан є довговічним, вологостійким і відмінно передає тепло. Також як мінеральна вата і пінополістирол, пінополіуретан є не екологічним продуктом.
 • Пробка. Даний утеплювальний матеріал володіє натуральними властивостями і є хорошою теплоізоляцією.
 • зит застосовується в разі потреби замінити в бетонному розчині щебінь, володіє високими теплоізоляційними властивостями. Керамзит, який використовується для утеплювального шару, має велику вагу всього утеплювального шару.
 • Перліт, який нагадує керамзитове утеплення, але тільки володіє кращими характеристиками.
 • Піноскло. Такий матеріал, на відміну від багатьох теплоізоляторів, має низку переваг: низька питома вага, вологостійкість, екологічність, низька теплопровідність, довговічність. З недоліків виділяють ламкість матеріалів, які непідвладні механічних навантажень.

Вибираючи при роботі з бетонною підлогою теплоізоляційний шар, звертають увагу на його теплопровідність.

Волокнистий

Утеплитель для пола по бетону: характеристики, виды и отличия

Утеплення підлоги за допомогою мінеральної вати.

Використовуючи волокнисте утеплення у вигляді базальтової вати, звертають увагу на її характеристики і процес кладки. Починається кладка вати з підготовки підстави з бетону. Для цього усувають можливі тріщини, вибоїни властиві бетону. Укладають пароізоляційний шар і закладають стики за допомогою спеціального скотча. Прикріплюють бруси, висота яких дорівнює товщині утеплювального шару. Крок між брусами відповідає розміру теплоізоляційного шару. Монтаж утеплювальної плити відбувається без зазорів.

Після того як теплова ізоляція покладена, на неї фіксують гідроізоляційний шар, який потрібен для відводу пара з утеплювального шару. Гідроізоляція служить бар’єром для появи вогкості і проникнення води. Далі монтують дошки, поверх яких укладають декорує покриття.

Спінені

Різновид спінених шарів-це Піноплекс, що не володіє великою теплопровідністю, але з хорошим шумоізоляційним засобом і значною довговічністю. Ще одним спіненим будівельним матеріалом є поліетилен. Для його кладки забезпечують гладку поверхню і очищають від бруду і пилу. Перевага поліетилену-відсутність при монтажі гідроізоляційного і пароізоляційного шару. Якщо будівельні роботи складаються з кладки плитки, то зверху поліетиленового утеплювача кладуть вологостійкий шар з фанери. Спеціально залишилися зазори закладають герметиком.

Полімерний

Утеплитель для пола по бетону: характеристики, виды и отличия

Утеплення підлоги плитами пінополістиролу.

Як утеплити бетонну підлогу із застосуванням напилення з полімерів (піноізол і пінополіуретан), знають будівельники з досвідом. Процес утеплення відбувається шляхом нанесення піни, яка в результаті збільшується в розмірах, створюючи тим самим теплоізоляційний шар. Установка полімерних утеплювачів складається з укладання підлогового покриття на який фіксують дерев’яні бруси.

Перед нанесенням утеплювального шару бетон зрошують водою, для посилення з’єднання між різними структурами. Застосовуючи спеціальну установку, наносять пінополіуретан, який розпилюють між брусами. Варто враховувати збільшення в обсязі піни після нанесення. Висихає піна через 24 години, тільки потім приступають до настилу статевих покриттів. Не можна тримати відкритими полімерні утеплювачі, так як вони псуються під впливом променів сонця. Недолік полімерних теплоізоляцій-не екологічність. Для досягнення бажаного теплоізоляційного результату рекомендують застосовувати на різних етапах утеплення бетонної підлоги відразу кілька матеріалів.

Інший

Крім основних утеплювальних матеріалів, використовують і інші, менш ефективні способи:

 • Керамзитна суха стяжка. Такий спосіб є економічним і вимагає малої кількості часу. Під час робіт забезпечується чистота в приміщенні і максимальна теплова ізоляція.
 • Фанера. Даний утеплювач володіє тепловою ізоляцією і гарантує рівність поверхні. Однак застосування фанери не дозволяється в місцевості з підвищеною вологою. Також фанерні утеплювачі мають високу звукоізоляцію.
 • Натуральна підкладка, оброблена антикорозійними та іншими засобами, в результаті яких матеріал не піддається Gorenje і гниття.

Для бажаного утеплення підлог з бетонних покриттів, враховують також утеплення фундаменту будівель.

Характерні риси утеплення

Утеплюючи підлоги з бетонного холодного покриття, задіють наступні багатошарові етапи:

 • Утеплення підлоги безпосередньо перед заливкою стяжки.
 • У момент заливки розчину з бетону.
 • Під час монтажу підлогового покриття.

Домогтися максимального утеплення можна, якщо приступати до утеплювальних робіт ще в момент бетонної стяжки. На сьогоднішній день популярно застосування водяного або електричного утеплення, яке розміщують зверху утеплювального шару. Також актуально використання керамзитних наповнювачів.

Укладення

Кожен спосіб утеплення бетонних підлог хороший, однак, домогтися бажаного результату, можна тільки застосовуючи матеріал, виходячи з його характеристик. Залежно від ситуації, теплову ізоляцію використовують і окремо, і в комплексі. Здійснюючи покупку теплової ізоляції для підлоги з бетонним покриттям, не варто економити, а вибираючи матеріал, дотримуються вимог до утеплювача, виходячи з порад досвідчених будівельників.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *