Чт. Апр 25th, 2024

У зимовий час безліч колодязів замерзають, якщо вони не захищені від низьких температур, властивих цій пори року. Вода в колодязі може замерзнути повністю, або тільки зверху. Це залежить від того, скільки в ньому води. Але в будь-якому випадку це небажано, так як якщо ви живете в селі, і отримуєте воду тільки з колодязя, у вас виникнуть деякі неприємності. Лід доведеться розтоплювати. А якщо у вас є насос, можливий ризик пошкодження цього інструменту.

Коли і для чого потрібно утеплення?

Лід, як відомо, розширюється. Відповідно, під його тиском кільця, з яких складається колодязь, тріскаються і зміщуються, що призводить до руйнування всієї конструкції. Утеплення необхідно, щоб уникнути таких проблем, як провал грунту навколо конструкції, зміщення кілець з бетону, розрив швів між ними, а також замерзання насосів. У разі поломки, вам буде потрібно багато грошей і зусиль на ремонт.

Необхідні дії

Утепленням потрібно зайнятися своєчасно, щоб уникнути ряду проблем. Щоб убезпечити колодязь від низької температури, Вам необхідно зробити три речі: захистити верх, утеплити всередині, і, в тому випадку, якщо у вас є система водопостачання – зробити злив для води.

Установка утеплювальної кришки

Как утеплить колодец из бетонных колец: внутренне и внешнеУтеплення колодязя у вигляді будиночка.

Є ряд способів утеплення верхньої частини колодязя:

  1. Створення даху. За допомогою цього способу можна надати колодязя вид будиночка. Щілини, які утворюються між стінками отриманого будиночка, і зовнішніми стінками верху бетонних кілець, як правило, заповнюють керамзитом, або іншим розчином. Цей спосіб, під час якого утеплюється колодязь з бетонних кілець, є найпопулярнішим.
  2. Кришка з пластику. Щоб пластик утеплив ваш колодязь, ви можете зробити кришку на нього з цього матеріалу. Він є відмінним через властивостей: невелика теплопровідність і висока щільність. Таку конструкцію потрібно розміщувати на рівні поверхні землі. Не забудьте заздалегідь зробити опору.
  3. Кришка із залізобетону. Така конструкція повинна мати утеплювач і люк для вільного доступу до води. Їх зазвичай роблять із пластику, так як цей матеріал володіє потрібними властивостями: щільність і витривалість, він буде довго вам служити.

Утеплення стінок колодязя

Для утеплення колодязя з бетонними кільцями існує маса різних способів і матеріалів. Пам’ятайте, що в залежності від вибору матеріалу, техніка утеплення буде відрізнятися. Товщина пінопласту, глибина і радіус траншеї навколо бетонної споруди – всі ці фактори повинні враховуватися. Нижче будуть наведені популярні і надійні утеплення стінок:

  • Півкільця з пінополістиролу. Перевага цього матеріалу в тому, що він стійкий до вологи, тепловіддача мінімальна, легко встановлюється спеціальним клеєм, стійким до морозу. Зазвичай поверх конструкції встановлюють ізоляцію з руберойду або Толю.
  • Самоклеючий ізолон. Цей матеріал відомий своєю надійністю і простотою у використанні. Ви з легкістю утеплите бетонні кільця, обмотуючи ізолон навколо них. Як і з пінополістиролом, в кінці роботи варто ізолювати колодязь руберойдом.
  • Утеплення пінополіуретаном. Кожне бетонне кільце покривається шаром піни. Пінополіуретан дозволить зберегти в колодязі тепло, ізолювати від води. Ви будете впевнені в тому, що конструкція утеплена. Правда, є один мінус – негативний вплив ультрафіолетових променів. Але цього можна уникнути, покривши піну декоративним каркасом.

Как утеплить колодец из бетонных колец: внутренне и внешнеУтеплення пінопластом-найдоступніший спосіб.

  • Утеплення пінопластом. Цей матеріал Найдешевший з перерахованих раніше, і найпростіший у використанні. Ви можете зробити все своїми руками і бути впевненими, що все утеплено. На ринку представлений широкий вибір пластин різної форми, товщини. Пінопласт, встановлений на колодязі, не гниє, не виділяє токсичні речовини, стійкий до вологи і цвілі. Спочатку потрібно викопати півтораметровий Рів під нижнім бетонним кільцем. Далі монтуємо пінопластові напівкруглі пластини і закопуємо траншею.

Зовнішнє утеплення

До питання зовнішнього утеплення можна підійти з фантазією і встановити дерев’яний будиночок над колодязем, або, якщо ви не хочете морочитися – встановити підвісну стелю. В силу того, що установка красивого будиночка є досить витратною, багато хто вибирає прилаштувати кришку для захисту.

Декоративний дерев’яний будиночок

Такий спосіб зовнішнього утеплення підійде для не особливо холодної місцевості. Установка дерев’яного будиночка послужить відмінним декором для садиби, допоможе скрасити нудний бетонний колодязь.

На верхньому бетонному кільці встановіть водонепроникну плівку. Потім закріпіть дротом заздалегідь підготовлені шматки пінопласту. Дріт рекомендують використовувати алюмінієву через її м’якості, також вона не іржавіє. Після всіх дій, побудуйте шестигранний зруб. Використовувати можна будь-яку деревину, яка припадає вам до смаку. Але врахуйте той факт, що він повинен збігатися по висоті з самої бетонної конструкцією. Важливо, щоб дерев’яний будиночок збігався з формами колодязя і щільно прилягав до кожного кільця. Для краси можна розмалювати дерев’яний каркас.

Підвісна стеля

Как утеплить колодец из бетонных колец: внутренне и внешнеУтеплення за допомогою фанери.

Більш простий, ніж споруда будиночка, спосіб утеплення щоб уникнути замерзання води в ньому – установка підвісної стелі. З його допомогою температура в колодязі не буде опускатися нижче 5-7 градусів Цельсія.

Виготовити таке пристосування досить просто. Придбайте спеціальну фанеру, яка є вологостійкою. З неї виріжте дві окружності, одну з яких треба додатково обмотати водонепроникною плівкою. Перший своєрідний щит потрібно помістити нижче рівня землі, наскільки це, можливо, при цьому попередньо закріпивши на опорах. Без утеплювальних матеріалів тут не обійтися, тому ви укладаєте пінопласт або ізолон. Другу окружність встановлюють вище першого щита. І якщо він виявиться вище рівня землі, то бетонні кільця повинні бути утеплені і зовні. Запам’ятайте, що верхня окружність (кришка) ні в якому разі не повинна торкатися до води.

Як запобігти замерзанню колодязя?

Якщо ви живете в селі, у вас є колодязь і взимку ви не хочете залишитися без води, треба подумати про утеплення вже тоді, коли йде будівництво колодязя. Існує безліч способів утеплення даної конструкції. Ви можете вибрати будь-який на свій смак і в залежності від вартості матеріалів.

Якщо використання води здійснюється тільки в теплу пору року, то утеплювати колодязь вищезгаданими способами немає необхідності. Важливо очищати його перед від’їздом для того, щоб не утворилася цвіль. Також воду потрібно повністю викачати і закрити звичайною кришкою.

Укладення

Якщо ви зробили все правильно, вода в колодязі не замерзне навіть при дуже низьких температурах. Не варто забувати і про трубопроводі, який дозволяє воді дістатися до будинку. Краще думати про майбутнє, до того ж проблема замерзання колодязя виявилася не такою вже складною, щоб з нею не впоратися.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *