Вс. Июл 14th, 2024

Бетонний басейн є довговічним варіантом облаштування водойми. Але зовнішня монолітність бетону оманлива, особливо при тривалій дії навантажень і взаємодії з водою. Матеріал потрібно ретельно гідроізолювати від її руйнівної дії. Технологія гідрозахисту чаші не прощає помилок, які можуть призвести до неможливості подальшої експлуатації басейну.

Матеріали для гідроізоляції басейну

Створення зовнішньої і внутрішньої гідрозахисту корпусу забезпечується матеріалами, які включають: проникаючу, обклеювальну і обмазувальну гідроізоляцію, рідкі скло і гуму, ПВХ-мембрани, Гідроізоляційні мастики та ін вони призначені формувати водонепроникний безшовний монолітний поверхневий шар, що забезпечує еластичність, довговічність, адгезію, міцність, стійкість, надійність покриття. Гідроізолюючі матеріали застосовуються тільки комплексно.

Зовнішня гідроізоляція басейну

Гидроизоляция бетонных бассейнов: мастика, жидкая резина и стекло

Зовнішня гідроізоляція басейну.

Басейни поза будівлями захищаються від паводкових і грунтових вод. Гідроізоляційна захист забезпечується зниженням глибини грунтових вод нижче рівня їх донного підстави. Навколо чаші на висоту стінок формується глиняний Гідрозамок, а навколо нього розміщується шар піску. Рулонними матеріалами створюється захисне покриття, краї якого випускаються на стіни з запасом, щоб з’єднати його з внутрішньою ізоляцією.

На чашу можуть наноситися проникаючі суміші, що закупорюють пори в матеріалі зростаючими кристалами. Також використовуються двокомпонентні обмазувальні склади, що формують еластичне гідрофобне покриття, яке витримує тиск до 1,5 атм. Ремонтні шви і тріщини закладаються поліуретанової ін’єкційної гідроізоляцією.

Для цього бетон просверливается і в нього під тиском вводиться склад, який, взаємодіючи з водою, заповнює собою порожнечі. Для аналогічної мети застосовуються гумові профілі, саморозширюються в щілинах. Корпуси басейнів відливаються з бетону марок (від В6 і вище), в розчин яких вводяться Гідроізоляційні добавки, що надають додаткову довговічність і міцність.

Внутрішня гідроізоляція басейну

Бетонні басейни захищаються від води і хімічних реагентів, що застосовуються для її очищення. Басейни піддаються динамічним навантаженням під дією обсягу води, які можуть викликати тріщини і корозію. Корпус очищається, оглядається, знежирюється, тріщини і шви герметизуються. Стики закладаються ущільнювальними джгутами і стрічками. Бетон покривається проникаючою сумішшю.

Поверхні і стики вирівнюються, оштукатурюються водостійкими сумішами. Дно горизонтується самовирівнюючим складом. Розтріскування матеріалів при твердінні перешкоджає часте зволоження водою. В цей час на бетонних поверхнях розміщується поліетиленова плівка. Стінки ретельно грунтуються праймером, особливо в примиканнях граней, кутах і ребрах конструкції, опалубних і технологічних отворах.

На підготовлену основу наноситься Двокомпонентна еластична обмазувальна мастика (висота шару 2,5 – 4 мм). При використанні наливних складів (мембран) наноситься не менше 2-х шарів, що чергуються з сіткою і тканиною. Також використовуються Гідроізолюючі обклеювальні матеріали, що мають в основі полімеризований бітум.

Суцільний еластичний гідронепроникний шар формується бітумно-полімерними мастиками. Вони мають різні декоруючі кольори, на них укладаються плитка, мозаїка та ін надійне покриття отримують басейни при використанні ПВХ-мембран, шви яких герметично зварюються.

Гідроізоляційні мастики

Гидроизоляция бетонных бассейнов: мастика, жидкая резина и стекло

Нанесення мастики на підготовлену поверхню.

Вони наносяться на сухі прогрунтовані поверхні. Матеріали на основі полімерів (полімерцементів), бітуму забезпечують довговічну надійну гідроізоляцію в басейнах. Часто їх комплектують з наплавляється гідроізоляцією. За принципом дії — це просочення глибокого проникнення, що закупорюють пори в бетоні, що забезпечує спеціальна добавка. Після їх нанесення бетон отримує додаткову стійкість до механічних впливів.

Після закінчення 6-ти годин, коли вже відбулася полімеризація, на липку ще основу монтується Армуюча сітка. Поверх неї ллється ще один шар гідроізоляції. Не застигла полімерна плівка засипається піском дрібної фракції, який підвищить адгезію з подальшим шаром ізоляції. Після застигання зайвий пісок видаляється, і можна, наприклад, укладати плитку. Якщо це не планується, наносять гідроізоляцію ще двома шарами, які можуть пігментуватися різними кольорами, або змішуються мастики різного кольору.

Потім поверхня зміцнюється шляхом введення в суміш акселератора перед укладанням останнього шару. Застигання покриття триває три дні (при плюсових температурах). Технологія робіт вимагає постійного контролю якості. Після твердіння створюється суцільна мембрана з високими гідроізолюючими показниками. Зверху може укладатися плитка і мозаїка, шви між якими герметизуються полімерними (епоксидними) композиціями у вигляді ізолюючої затірки.

Гідроізоляція басейну рідкою гумою

Гидроизоляция бетонных бассейнов: мастика, жидкая резина и стеклоБітумно-полімерну мастику (мембрану) напилюють (наносять валиком, пензлем при невеликих обсягах робіт) на внутрішню поверхню ванни. Вона має з нею хорошу адгезію, поєднує переваги ПВХ-мембран і наливних мастик. Бітумно-полімерне покриття не має швів, еластично, служить основою під укладання мозаїки (плитки), або саме залишиться завершальним декором (кольорові модифікації матеріалу).

Композиція наноситься на знежирені вирівняні, покриті праймером поверхні суцільним покриттям або тільки на шви і кути біля основи чаші. Вона ідеальна для водойм, що мають складні перепади поверхонь, наноситься швидко, хімічно нейтральна до хлору. Склад застосовується спочатку без затверджувача, а потім з ним, забезпечуючи максимальну висоту покриття до 4 мм.через добу ванна наповнюється водою. Після спуску води композиція укладається остаточним шаром, який має обраний колірний декоративний екстер’єр.

Гідроізоляція басейну рідким склом

Гидроизоляция бетонных бассейнов: мастика, жидкая резина и стекло

Застосування рідкого скла для гідроізоляції басейну.

Розчином силікату калію / натрію (по суті, канцелярським клеєм) створюється добавка в бетонну суміш (пропорція 1:10) і обробляються внутрішні бетонні поверхні водойм. Їх застосуванням досягається підвищення гідрофобності поверхонь і стійкість до пошкоджень. Також композиція захищає від перепадів температури, руйнівної дії ультрафіолету і корозії, розмноження цвілі і грибка.

Матеріал відносно недорогий, добре зчіплюється з бетоном, проте має невеликий термін експлуатації — 4 – 6 років і вимагає точного дотримання нюансів технології нанесення. З’єднання з цементно-піщаною сумішшю дозволяє надійно гідроізолювати бетонне покриття. Разом з тим швидкість застигання матеріалу становить близько 5-ти хвилин, в які слід вкластися, щоб встигнути вирівняти шар нанесеного речовини.

ПВХ-мембрани

Така плівка має різні декоративні забарвлення, створює надійний гідробар’єр, володіє екологічністю, високою міцністю і довговічністю (до 50-ти років). За рахунок м’якості і еластичності демпфує незначні нерівності підстави (по горизонталі до 0,2 см, по вертикалі до 0,3 см) в басейні. Підстилаючим підставою служить полотно з геотекстилю, краї якого розміщуються не ближче 300 мм від країв і кутів ванни.

Її завдання-вберегти ПВХ-мембрану від протирання об бетонне дно басейну. Технологія дозволяє формувати міцні рівні зварні шви (додатково застосовується ущільнювач) листів матеріалу. Краї шматків плівки закріплюються на Дюбелі за бетонними огорожами ванни із зовнішнього боку. По завершенні монтажу корпус водойми наповнюється водою з температурою близько 40 град.

Первинний рівень води становить 0,35-0,4 м, потім басейн наповнюється повністю. Укладання і формування герметичної мембрани вимагає професійного дотримання технології робіт (при високій вартості монтування і матеріалу). Температурний діапазон експлуатації від мінус 50 до плюс 80 град. Матеріал боїться навмисних і випадкових пошкоджень. Ремонтні роботи виконуються легко.

Обклеювана гідроізоляція

Гидроизоляция бетонных бассейнов: мастика, жидкая резина и стекло

Мембранна гідроізоляція басейнів.

Це рулонні наплавні матеріали з полімеризованого бітуму, монтовані гарячими на шар мастики (бітумно-гумові, бітумно-полімерні), нанесений раніше. Гідроізол дозволяє просто і на тривалий термін надійно гідроізолювати бетон. Температура розігрівання матеріалу пальником 40-250 град. Перед наплавленням бетонні поверхні ретельно вирівнюються, очищаються і знепилюються, наноситься мастика.

Необхідно чергувати укладання декількох шарів мастики і обклеювального матеріалу. Наплавлення на стінках здійснюється зверху вниз. Пальником герметично фіксуються стики листів.

Метод укладання трудомісткий, але забезпечує міцність, довговічність. Матеріал не боїться сонячного світла, еластичний, морозостійкий. Наплавляються листи розкочуються смугами, розігріваються і притискаються валиком. Нахлест листів становить 100-150 мм.краї мембрани заводяться за верхній край басейну і з’єднуються з зовнішньої/внутрішньої гідроізоляцією.

Укладення

Велика різноманітність матеріалів і методів дозволяє надійно гідроізолювати ванну бетонного басейну від зовнішньої і внутрішньої вологи, хімічних реагентів.

Важливо правильно скомплектувати і застосувати їх на конкретному об’єкті для отримання суцільного довговічного гідронепроникного покриття.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *