Вс. Апр 21st, 2024

Керамзитобетон-популярний матеріал, який застосовується при будівництві будинків. Гідність керамзитобетонних блоків-мала вага, що не вимагає застосування великовагового фундаменту і скорочує тривалість будівництва. Але перед здачею будівель в експлуатацію, конструкції з керамзитобетонних блоків утеплюють, бажано зсередини і зовні.

Фасадні цегляні панелі є прекрасним утеплювачем, відмінно утримує температуру всередині будинку. Їх недолік-висока вартість матеріалу. Найбільш практичним і фінансово виправданим утеплювальним матеріалом для стін з керамзитобетонних блоків є мінеральна вата.

Навіщо потрібно утеплення?

Керамзитобетонні стіни часто потребують утеплення, якщо цього не зробити, то будівлі і споруди піддаються утворенню тріщин. Такі методи зберегти тепло допомагають підвищити опірність проходження повітря в приміщення. І навіть якісні споруди з дорогих матеріалів не зможуть зберегти тепло без додаткового утеплення.

Займаючись збереженням тепла несучих елементів конструкції, важливо дотримуватися необхідну технологію, а саме:

 • перевіряють стійкість стін;
 • розраховують товщину утеплювального шару;
 • розраховують передбачувану фасадну конструкцію;
 • визначають можливе навантаження.

Утеплення будинків застосовується для будинків, зведених з різних будівельних матеріалів, і здійснюється декількома способами.

Чим утеплювати?

Утеплення стін виконується декількома способами. Перший-облицювання будівель і споруд цеглою. Цей метод ефективний, але відрізняється дорожнечею. Ще один спосіб утеплення виконується з використанням мінеральної вати або фольги. Перед укладанням шару мінеральної вати прокладають гідроізоляцію або вітроізоляцію.

Мінеральна вата

Утепление керамзитобетонных стен: способы и особенностиУтеплювальний матеріал-мінеральна вата-має доступну ціну і відмінні теплоізоляційні властивості. Її укладання здійснюється в два шари, між яким прокладається гідро — або вітроізоляція. Утеплення мінеральною ватою має наступну технологію:

 • Насамперед готується фасад і фундамент для несучої стіни. Для цього видаляється масло і очищається від пилу поверхню.
 • Далі кріпиться утеплювальний матеріал і приклеюється мінеральна вата за допомогою спеціального клею. Для більш надійного кріплення вати її фіксують дюбелями.
 • Після чого здійснюють армування, необхідне для зміцнення і захисту матеріалу.

Пінопласт

Утеплювальні роботи для стін будівель і споруд за допомогою пінопласту здійснюються за наступною технологією:

 • очищають стіни від пилу, бруду та інших скупчень, що погіршують зчеплення стіни з матеріалом;
 • після чого очищену поверхню грунтують і фіксують плити;
 • кріплення плит відбувається на очищену і прогрунтовану основу за допомогою клею;
 • після приклеювання плит їх кріплять дюбелями, а утворилися зазори між плитами заповнюють будівельної піною;
 • далі зміцнюють шари пінопласту армуванням, яке здійснюється двома способами;
 • при зміцненні пінопластом важливо вибрати матеріал з паронепроникним властивістю;
 • також при використанні пінопласту його варто забетонувати, так як існує можливість з’являтися в ньому миша або птахів, здатних порушити якість матеріалу.

Утепление керамзитобетонных стен: способы и особенностиУтеплення пінопластовими блоками дозволяє заощадити, але, тим не менш пінопласт зберігає всі важливі функції, необхідні до утеплювача. Однак пінопластове утеплення рекомендовано тільки зовні, якщо застосувати його зсередини, це призведе до появи конденсату і погіршення якісних характеристик керамзитобетону. Складнощів в цьому процесі немає, головне, підійти до справи уважно і з максимальною старанністю, тоді кінцевий результат буде виправданий.

Інші (цегла, скловолокно)

Цегляна облицювання будівель і споруд здатна зберігати тепло всередині приміщень за рахунок своїх теплоізоляційних властивостей. Але такий спосіб не кожному по кишені, адже цегляна кладка вимагає витрат на матеріал і на оплату праці будівельної бригади. Навіть незважаючи на переваги цегляного утеплювача, такий фасад застосовується рідко за рахунок своєї дорожнечі.

Ще одним способом створити тепло всередині приміщень – використовувати обробку стін скловолокном, яке використовується як для внутрішніх так і для зовнішніх конструкцій. При роботі зі скловатою важливо дотримуватися запобіжних заходів, забезпечити робочого рукавицями і респіратором. Перед укладанням скловати очищають поверхню і штукатурять.

Особливості утеплення стін

Не варто старатися з утепленням стін з керамзитобетонних блоків, так як керамзитобетон володіє теплопровідністю в три рази меншою цегляних стін. Забезпечення тепла приміщень актуально при товщині стін більше сімдесяти сантиметрів. Здійснюється утеплювальний процес різними способами: цегляна облицювання, пінопласт, мінеральна вата, скловата, фольга. Утеплення фольгою будівель і споруд здійснюється тільки із зовнішнього боку і забезпечує паронепроникність приміщень.

Висновок

Застосування утеплювального матеріалу дозволяє забезпечити будівлі і споруди теплом і затишком, а також запобігти розтріскування стін споруди. Однак при укладанні матеріалів важливо дотримуватися їх технологію, що дозволити поліпшити умови для проживання.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *