Вс. Июл 14th, 2024

Зміст

Бетон є будівельним матеріалом, який отримують шляхом перемішування піску, цементу, щебеню і води і при необхідності може мати спеціальні добавки для збільшення міцності розчину. Бетону притаманне безліч переваг: морозостійкість, водонепроникність, висока міцність і довголіття. З бетонного розчину виготовляють різні будівельні елементи, зводять будівлі і споруди. Але, як і будь-який будівельний матеріал, бетон піддається деформацій, зокрема, і крошению. Чому руйнуються бетоновані конструкції і що робити, якщо кришиться бетон? Такими питаннями задаються Власники нерухомості, у яких розкришився бетонний розчин, тоді вони шукають можливі шляхи усунення проблеми і запобігання її подальшого утворення.

З чим пов’язано руйнування бетону?

Незважаючи на міцність бетону, він піддається руйнуванням через вплив на нього наступних факторів:

 • Волога, яка проникає в пори розчину в період негативних температур, розширюється, утворюючи збільшені порожнечі. Коли температура повітря піднімається, відбувається зменшення обсягу пір, що призводить до заповнення вологою утворилися пустот. В результаті утворюються тріщини між порожнечами і бетонна поверхня руйнується.
 • Перепади температурного режиму. Щоб бетонний склад не псувався під вплив змін температури, залиту поверхню захищають утеплювальним матеріалом або морозостійким розчином.

Чому кришаться бетони?

Крошится и разрушается бетон: причины и методы предотвращения?

Бетони кришаться внаслідок наступних причин:

 • На етапі заливки конструкції використовувався розчин низької якості. Цьому міг послужити поганий цемент або неправильно взята його частина для приготування бетонної суміші. Але це малоймовірна причина.
 • Основною причиною утворення деформацій в бетоні є вода. Бетонна суміш відмінно вбирає воду, яка при мінусових температурах замерзає і розширюється в об’ємі, заповнюючи при цьому пори. Коли температура піднімається, відбувається відтавання води і в порах звільняється місце для нової рідини. Процес повторюється і в підсумку призводить до руйнувань бетонних конструкцій.
 • У процесі приготування робочої суміші було взято велику кількість води. Надмірна наявність води знижує міцність бетонованої поверхні.
 • Неправильний догляд будівельного матеріалу в момент проведення робіт. Після заливки робочої суміші її слід зрошувати водою протягом перших трьох днів. При заливці розчину в опалубку, його потрібно ретельно ущільнити, тоді структура суміші придбає однорідність і зменшиться пористість бетону.

Як запобігти кришенню бетону?

Щоб бетон не розкришився в процесі експлуатації, дотримуються наступних рекомендацій:

 • при виготовленні бетонного розчину в нього додають спеціальні добавки, які здатні відштовхувати воду;
 • у суміш включають пластифікатори, які забезпечать розчину однорідну структуру і підвищать міцність;
 • уже залитий розчин просочують гідрофобним складом;
 • обов’язково просочують поверхню залитого розчину водовідштовхувальними засобами в жарку пору року, не використовуючи при цьому спеціальне обладнання;
 • при постійній вологості конструкції, поверхню просочують під тиском за допомогою спеціального обладнання;
 • важливо забезпечити правильний догляд залитої поверхні і не експлуатувати конструкцію завчасно, бетонний розчин набирає своїх міцнісних характеристик через 28 днів після укладання.

Розкришився фундамент, що робити?

Крошится и разрушается бетон: причины и методы предотвращения?

Ремонт фундаменту

Важливо вчасно звернути увагу, що підстава будівель і споруд початок кришитися. Помітивши перші ознаки деформацій фундаменту, не варто затягувати з ремонтом, інакше в подальшому буде потрібно набагато більше коштів і часу на його відновлення. Несвоєчасне усунення проблеми спричинить за собою руйнування стін. Тому потрібно періодично оглядати будівлю і перевіряти його міцність і надійність. Зрозуміти, що розкришився фундамент, можна за такими ознаками:

 • Відшаровується оздоблювальний матеріал. Таке може статися, якщо для зведення фундаменту були обрані матеріали низької якості.
 • Тріщини на підставі і всієї поверхні будинку можуть свідчити про просідання споруди і нерівномірному її саджанні.
 • Вологість цоколя.
 • Порушилася горизонтальність рівня підлоги. Цей дефект дає зрозуміти, що почалися деформації фундаменту будинку.
 • Змінився рівень грунту.

Перед тим як почати ремонтні роботи по відновленню фундаменту, виявляють причини руйнувань, від виду яких буде залежати спосіб усунення проблеми. Після того як причини деформацій фундаменту виявлені, приступають до його ремонту. Повна заміна основи будівель потрібно в разі повного руйнування фундаменту з порушенням конструкції стін. Насамперед підлягають заміні елементи конструкції, на які припадає найбільше навантаження.

Процес відновлення зруйнованої основи включає в себе поетапну виливок з арматурної прив’язкою. Такий спосіб дозволить підвищити міцність нового підстави. Поетапна виливок виконується в разі, коли врятувати пошкоджений фундамент неможливо, у всіх інших випадках не потрібно вдаватися до такого складного методу. Досить буде просто залити відсутній шматок фундаменту і прикріпити його до основи.

Щоб фундамент не руйнувався в майбутньому, потрібно постійно оглядати сторони будівель і проводити регулярний грамотний догляд за ними. Як догляду мають на увазі тепловий захист фундаменту і запобігання його підтоплення.

Укладення

Бетон є міцним будівельним матеріалом, у якого термін служби досягає сотні років. Однак немає нічого вічного! Також і бетон підвладний різним деформацій, зокрема, крошению. Щоб запобігти кришіння бетону, слід визначитися з причиною виникнення дефекту і тільки після цього приступати до відновлення основи будівель.

Але буде ще краще, якщо бетонний склад і зовсім не розкришиться, для цього потрібно виконувати профілактичні методи, спрямовані на збереження міцності бетону.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *