Ср. Июн 19th, 2024

Традиційна цементно-піщана стяжка морально застаріла і практично зжила себе на сучасному ринку. Застосовувана провідними будівельними компаніями технологія пристрою напівсухої стяжки з фіброволокном була винайдена в Німеччині ще в 70-х роках минулого століття і з тих пір успішно застосовується на більшості європейських будівельних об’єктах.

Механізована стяжка підлоги з фіброармірованіем-альтернативна заміна традиційної цементно-піщаної стяжки.

Напівсуха стяжка підлоги з фіброволокном на відміну від сирої вимагає невеликого обсягу води, що сприяє підвищенню марочної міцності, виключаючи протікання, тріщиноутворення і усадку поверхні. Наша компанія здійснює роботи із залученням власного сучасного обладнання німецького виробництва, використовуючи при приготуванні суміші матеріали від відомих торгових марок, якість яких перевірено часом.

Перелік матеріалів при виробництві напівсухий стяжки

  • Портландцемент М-500 Д — 20 або Д-0
  • Пісок намивний, I категорії, модуль крупності 2,5-3,0 природної вологості
  • Фіброволокно поліпропіленове 12мм
  • Плівка поліетиленова 80-100 мікрон
  • Демпферна стрічка зі спіненого поліетилену

Підготовчі роботи

Для виробництва напівсухий стяжки необхідно ретельно підготувати підставу, підлога повинна бути очищений від сміття і забруднень, повинні бути збиті напливи, які виступають вище рівня існуючого статі, закладені різні отвори і тріщини в бетонних підлогах. На підготовлену поверхню укладається плівка з поліетилену. Вона запобігає нерівномірне висихання стяжки і дозволяє їй знайти марочну міцність. По периметру стін і колон, з якими буде контактувати стяжка, на всю її висоту укладається демпферна стрічка, відсічення зі спіненого поліетилену. Дана операція дозволяє запобігти тріщини в стягуванні в процесі її висихання.

Виготовлення і подача суміші для напівсухої (цементно-піщаної) стяжки підлоги

Суміш для напівсухий (цементно-піщаної) стяжки виготовляється на основі грубозернистого піску з фракцією 2,5-3 мм, портландцементу марки М-500 і поліпропіленового фіброволокна. Виробництво суміші ведеться безпосередньо на об’єкті, а подача відбувається по рукавах на місце укладання з використанням розчинонасоса. Відстань подачі становить до 200 м.по горизонталі і на висоту до 100 м. варто відзначити що при укладанні стяжки використовується не текучий, а досить жорсткий розчин, який при застиганні набуває рівномірну пористість, що підвищує тепло — і звукоізоляцію стяжки. Для отримання якісного складу необхідно дотримуватися певних пропорції. На 0,4 м3 піску необхідно 100 кілограм цементу. При перемішуванні даних компонентів в суміш додається фіброволокно в кількості не менше 0,600 кг на кубічний метр.

Виставлення маяків і укладання готової суміші

Напівсуха стяжка починається з виставлення необхідного рівня. Рівень позначається спеціальними маяками. Саме по ним за допомогою рейки буде проводитися вирівнювання поверхні підлоги. Від даного етапу безпосередньо залежить кінцевий результат. Операція по виставленню маяків і укладання цементно-піщаної суміші виконується одночасно, чим досягається монолітність стяжки.

Рівень, на якому виставляються маяки, повинен контролюватися лазерним, або будь-яким іншим точним нівеліром.

Маяки встановлюються по всій площі приміщення таким чином, щоб відстань між ними було менше довжини правила. Це дозволяє за один захід вирівнювати площину між двома маяками. Таким чином, напівсуха стяжка виходить однаково рівна на всій площі.

Фінішна затирка і нарізка швів

Для додання додаткової міцності верхнього шару стяжки, проводиться фінішна затирка з використанням шліфувальної машини з металевим диском. Дана операція проводиться до моменту повного застигання стяжки. Останнім етапом пристрою напівсухий стяжки буде нарізка деформаційних швів. Вони нарізаються для запобігання розтріскування через певну відстань по свіжоукладеному розчину за допомогою спеціального інструменту.

Після остаточної затірки поверхні, цементно-піщана стяжка протягом 28 днів набирає проектну міцність. Однак вже через 12-18 годин можна сміливо ходити по поверхні, а через 4-6 днів приступити до оздоблювальних робіт.

Варто відзначити високі міцнісні і звукопоглинальні властивості даної стяжки. Вона рівномірно розподіляє навантаження і при правильному пристрої і використанні, служить не один десяток років без будь-якого обслуговування.

Таким чином, дана технологія по влаштуванню стяжки – це одне з найбільш вигідних і оптимальних рішень при влаштуванні підлог.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *