Вс. Апр 21st, 2024

Продовжити термін служби дерев’яної підлоги в заміському будинку можна за допомогою бетонної стяжки. При цьому поверхня стане більш рівною і міцною. Надалі допускається обробка підлоги будь-яким матеріалом, наприклад, ламінатом, плиткою або паркетом.

Бетонная стяжка на деревянный пол: технология и расчеты

Доцільність бетонного настилу на дерев’яній підлозі

Не припиняються суперечки щодо доцільності здійснення бетонної стяжки по дерев’яній підлозі. Багато твердять, що бетон обтяжить конструкцію, відповідно, підвищиться тиск на фундамент. З іншого боку, неміцність дерев’яної основи призведе до розтріскування бетонної поверхні, деформації підлогового покриття. Також велика ймовірність, що підлога буде нерівним. Однак є багато фактів, які говорять на користь бетонного покриття на деревній підлозі:

 1. Бетонна стяжка на дерев’яну підлогу заливається за окремою технологією з урахуванням особливостей деревної основи. Укладання проводиться за принципом незв’язаної стяжки, яка нейтралізує можливість виникнення деформацій.
 2. Рекомендується залити цемент, коли потрібно вирівнювання і зміцнення основи під облаштування твердих підлогових покриттів.
 3. Бетон ідеально підходить для влаштування теплих підлог.

Щоб уникнути можливих негативних наслідків від взаємодії дерева і бетону, слід в точності виконувати рекомендації по проведенню робіт. Важливою стадією в підготовчому етапі є грунтування дерев’яної поверхні з метою забезпечення достатньої вологостійкістю. В якості гідроізоляції рекомендується використовувати міцну поліетиленову плівку без дефектів. Окремі її частини повинні бути покладені навхрест. Для отримання рівної поверхні перед заливкою потрібно встановити маячки. Товщина бетонного шару не повинна перевищувати 5 см.

Так як бетон сам по собі є масивним і важким матеріалом, що може привести до просідання стяжки на дерев’яній основі або зламу в слабких місцях підлоги, рекомендується додавати пластифікатори в кладочну суміш. Ці добавки наділяють розчин достатньою плинністю, пластичністю, міцністю, водонепроникністю, а стяжка не руйнується довгий час навіть при високих навантаженнях.

Технологія виконання

Бетонная стяжка на деревянный пол: технология и расчеты

Схема бетонної стяжки дерев’яної підлоги.

Стяжку на дерев’яній основі створюють для збільшення міцності кордону між деревом і бетоном. Щоб цемент і дерево не стикалися, не впливали на якість один одного, від стін приміщення бетонний шар відсікається демпферного стрічкою, а від дерев’яної основи — поліетиленом. Такий принцип облаштування дозволяє зберегти бетон від розтріскування і руйнування через зміни в підоснові. Стяжці, що укладається на підлоги з дерева, властиві деякі особливості:

 • маса заливки повинна забезпечувати щільне прилягання бетону до підлоги;
 • цемент не повинен стикатися з деревом (шару плівки достатньо для перешкоди взаємодії);
 • заборонено лити цементну суміш безпосередньо на дерев’яне покриття;
 • обов’язково потрібно облаштувати якісний шар гідроізоляції.

Залити бетонну стяжку на дерев’яну поверхню можна тільки після проведення розрахунків і підготовчих робіт.

Розрахунок

Перед тим як приступити до облаштування підлог, слід зробити розрахунок. При використанні готової Піско-цементної суміші кількість матеріалу визначається з розрахунку, що з 15 кг/м2 суміші виходить 1 см шару, але потрібен запас в 10%.

Щоб готувати бетонні розчини власними руками, слід купувати матеріал, враховуючи пропорцію 1 : 2: 3 (цемент, пісок, щебінь або гравій) або 1: 6 (цемент, суміш щебеню і піску). Необхідна кількість матеріалу розраховується з формули множення площі поверхні кімнати і необхідної товщини стяжки.

Підготовка основи

Бетонная стяжка на деревянный пол: технология и расчеты

Підготовка дерев’яної підлоги до стяжки.

Перш за все ретельно оглядається дощате покриття. Якщо є пошкоджені лаги, їх слід замінити, а частково зруйновані можна перевернути. Назад дошки кріпляться цвяхами. При установці лаг з кроком більше 40 см, рекомендується додатково використовувати опорні бруси. Щоб цвяхи не порвали в подальшому поліетиленову плівку, їх капелюшки топляться в дошках на 2-3 мм.

Старі плінтуса потрібно демонтувати. Закладення з’явилися щілин на стику підлоги і стіни рекомендується робити тонкими дерев’яними дошками. Після заливки їх потрібно буде зняти. Це дозволить забезпечити природне провітрювання дерев’яної основи і запобігти його гниття.

Якщо дерев’яна основа має дрібні щілини, для закладення використовують герметик або паркетну шпаклівку на деревного пилу. Для самостійного приготування шпаклівки слід взяти 4 обсягу тирси і 1 частина масляної фарби.

Якщо тріщини глибші, краще вдатися до монтажної піни.

Грунтовка і розмітка

Після підготовчої обробки підстави проводиться його прибирання від пилу і сміття. При необхідності здійснюється шліфування дощок. На прибрану поверхню наноситься грунтовка. Така обробка дозволить створити захисний шар, що запобігає появі бульбашок, вбирання вологи з цементної суміші, поява грибка і цвілі.

Розмітка здійснюється звичайним або лазерним рівнем. Нульова відмітка може перебувати на будь-якій висоті. Рекомендується ставити кілька відміток на кожній зі стін на відстані від 35 до 70 см від підлоги з урахуванням товщини майбутньої стяжки. Потім розмітка здійснюється в зворотному порядку-від точок на стіні до підлоги. В обох випадках прокреслюється лінія за допомогою рівня. Риса майбутнього вирівнювання визначається шляхом віднімання товщини стяжки з мінімального проміру.

Важливо врахувати, що стандартна товщина стяжки повинна бути ±5 см.при цьому кожен 1 см бетону чинить тиск в 100-110 кг/м2. Тому лаги потрібно зміцнювати брусами або металевими швелерами.

Гідроізоляція

Бетонная стяжка на деревянный пол: технология и расчеты

Гідроізоляційний шар створюється в дві стадії:

 1. Проклейка демпферної стрічки товщиною 10-20 мм і шириною в 2-3 рази більшою, ніж стяжка. Для кріплення використовується скотч.
 2. Укладання поліетилену навхрест 10 см і з заходом на стіни 20 см.якщо в процесі роботи плівка порветься або проколеться, слід її ретельно залатати і проклеїти скотчем.

Краще уникати великої кількості стиків і пошкоджень, так як від якості гідроізоляції залежить герметичність всієї конструкції.

Армування

Найбільш популярні два способи армування-металевою сіткою і фіброволокном:

 1. Технологія облаштування армуючої сітки здійснюється нетрадиційним методом. Відразу заливається шар бетону без маячків. Робиться перерва в 1 місяць для застигання. Потім укладається сітка, встановлюються маяки і заливається другий шар. Ця технологія дозволяє уникнути небажаних проколів гідроізоляційної плівки.
 2. Армування фіброволокном відрізняється від вищенаведеного способу. Зміцнюючий матеріал додається безпосередньо в бетонний розчин на етапі його приготування. Особливість фіброволокна: його молекули розташовані в хаотичному порядку, тому при взаємодії з молекулами цементної суміші здійснюється зміцнення матеріалу в усіх напрямках. Застосування фіброволокна істотно знижує загальну вагу бетонного покриття, отже, знижує тиск на дерев’яний настил.

Установка маяків

Як маячків виступають горбки з бетону для стяжки, які формуються по всьому периметру майбутньої підлоги на відстані 15 см один від одного за умови використання правила в 120 см.відступ від стіни повинен становити 25-30 см. на сформовані маячки укладається металевий профіль. Його слід втопити за відмітками, відповідним вирівнює шару. Установку потрібно проводити протягом першої години після замішування розчину. В іншому випадку з ним буде важко працювати.

Заміс розчину і заливка

Бетонная стяжка на деревянный пол: технология и расчетыЗалити підлогу можна з розчину, приготованого з готових сухих сумішей. Їх розводять водою до необхідної консистенції, згідно з інструкцією на упаковці. Для перемішування краще використовувати спецтехніку. Витрачати готовий розчин потрібно протягом 15 хвилин.

Для самостійного приготування краще використовувати цемент М400 і річковий пісок в співвідношенні 1 : 3. Працювати з готовим розчином можна 1,5 години. Для підвищення зручності роботи використовуються пластифікатори або звичайний пральний порошок. Добавки попередньо розводяться у воді. Порошок береться з розрахунку: 1 жменю на кожні 100 л води.

Починати кладку стяжки слід з далекого від дверей кута. Кожен відміряний ділянку потрібно залити в один етап. Процес відбувається безперервно. Вирівнювання здійснюється відразу після заливки. Маячки видаляються через добу, а утворилися отвори заливаються тим же розчином і рівняються полутерком.

Догляд за стяжкою

На наступний день після заливки, стяжка зволожується водою щодня протягом тижня. Перші чотири дні Новий підлогу накривається плівкою. Це дозволить волозі рівномірно випаровуватися по всій основі.

Поради при роботі

Рекомендації, що дозволяють уникнути складності в процесі роботи:

 1. Краще робити важкий шар для стяжки на дерев’яній підлозі.
 2. Гідроізоляція є обов’язковим заходом.
 3. Бетон не рекомендується заливати на свіжі дерев’яні дошки, так як вони ще схильні до деформацій під значною вагою стяжки.
 4. Готувати розчин потрібно за годину до заливки.
 5. Не рекомендується сушити свіжий бетонний настил обігрівальними приладами. Сушка повинна бути природною.
 6. Важливо дотримуватися вимог по догляду за свіжою стяжкою — зволоження, ізоляція плівкою.
 7. Потрібно уникати протягів в приміщення зі свіжим бетонним покриттям.
 8. Слід строго стежити за послідовністю заливки бетону.

Висновок

Точне дотримання вимог і правил заливки стяжки дозволить уникнути неякісного результату. Готове бетонну основу на дерев’яній підлозі продовжить термін служби фінішного підлогового покриття будь-якого типу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *