Вс. Июл 14th, 2024

Складні будівельні розчини – пластичні матеріали, що виготовляються на змішаних в’яжучих відповідно до ГОСТу 28013-98. Найбільш поширені розчини, в яких одним із в’яжучих є цемент. Незалежно від типу в’яжучого, у всіх сумішах присутній пісок – річковий, очищений від органіки, або кар’єрний – сіяний чи намивний. Розмір зерен піщаного наповнювача вибирається залежно від призначення матеріалу.

Гіпсоцементні розчини

Складні розчини, до складу яких входять цемент та будівельний гіпс, швидко схоплюються та тверднуть з утворенням міцного продукту. Часто такі суміші вводять сповільнювачі твердіння.

Гіпсоцементні розчини застосовуються при кладці несучих стін першого та наступних поверхів. Під час будівництва підвальних приміщень та цокольного поверху, а також інших конструкцій, що експлуатуються у вологих умовах, вони не використовуються.

Увага! Для штукатурення цей матеріал застосовувати не рекомендується. Така штукатурка недовговічна, покривається тріщинами. У приміщенні вона може прослужити до 5 років, а на зовнішній поверхні стінок втратить властивості при перших морозах.

Гіпсоцементний розчин готують змішуванням сухих порошків цементу та гіпсу (об’ємна пропорція 1:1) з подальшим замішуванням сухої суміші розчином сповільнювача. Другий варіант – суміші готуються окремо. Гіпс зачиняють розчином сповільнювача, а цемент водою. Отримані матеріали змішують.

Цементно-вапняні розчини

Такі складні розчини застосовуються для кладки стін із бетонних блоків, каменів, цегли. Для цих матеріалів характерні:

  • висока пластичність до схоплювання та міцність після твердіння;
  • довговічність;
  • антисептичні характеристики, завдяки присутності вапна;
  • несхильність до гризунів;
  • висока вогнестійкість.

Вапняно-цементні суміші застосовуються для оштукатурювання зовнішніх поверхонь та внутрішніх стін у вологих приміщеннях – кухнях, санвузлах. Спосіб приготування цементно-піщано-вапняної суміші:

  • цемент змішується з піском;
  • цементно-піщана суміш перемішується з вапняним тестом;
  • за потреби додається вода.

Цементно-глиняні складні розчини

Глину застосовують у сумішах для кладки, завдяки невисокій вартості, пластичності, довговічності. Однак глина має малу вологостійкість. Цей недолік компенсується запровадженням цементу.

Цементно-глиняний розчин застосовується для проведення робіт кладок:

  • При будівництві наземних частин конструкцій у сухому кліматі, при експлуатації яких відносна вологість усередині приміщень не перевищує 60%. Для цього використовується матеріал, до складу якого входять півтори об’ємні частини глиняного тіста і одна об’ємна частина цементу.
  • При спорудженні наземних частин об’єктів, що експлуатуються при вологості понад 60%, або фундаменту в ґрунті невисокої вологості. У цьому випадку пропорція компонентів складного розчину – глиняне тісто: цемент – становить 1:1.

Для будівництва фундаментів у вологих ґрунтах такі матеріали не використовуються.

Цементно-глиняні суміші використовуються для оштукатурювання печей. Цемент, пісок та глиняне тісто змішують зазвичай за допомогою міксера.

Складні будівельні розчини

Таблиця складів складних розчинів для оштукатурювання

Розчин Компоненти Призначення складу
Для оббризку Для ґрунтування Для обробного шару
Цементно-вапняний Цемент:вапняне тісто:пісок 1:(0,3…0,5):(3…5) 1:(0,7…1):(2,5…4) 1:(1…1,5):(2…2,5)
Цементно-глиняний Цемент:глиняне тісто:пісок 1:4:(6…12) 1:4:(6…12) 1:4:(6…12)

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *