Чт. Апр 25th, 2024

Відповідно до ГОСТу 28013-98 простими називають будівельні розчини, виготовлені на в’яжучому одного виду. Як в’яжучий використовуються цемент, вапно, глина, алебастр.

Простий будівельний розчин на цементному в’яжучому

Цементні розчини застосовують:

  • Для внутрішнього та зовнішнього оштукатурювання. Цементно-піщана штукатурка схоплюється протягом 12 годин після замішування в’яжучого. Штукатурний шар відрізняється високою міцністю та стійкістю до вологи. Тому цементно-піщана штукатурка підходить для обробки зовнішніх поверхонь та приміщень з підвищеною вологістю – кухонь, туалетів, ванних кімнат.
  • Для кладки капітальних стін та фундаменту. Цементно-піщаний склад кладки підвищує тепло- і звукоізоляційні характеристики будівлі.
  • Під час монтажу бетонних та залізобетонних панелей для заповнення швів.
  • Для вирівнювання підлоги та заливання мало навантажуваних майданчиків.
  • Для монтажу керамічної та керамогранітної плитки, кахлів, затирання швів.

Як заповнювач використовується пісок — річковий, очищений від мулистих включень, або кар’єрний — митий або сіяний. Для покращення характеристик пластичного та затверділого продукту застосовують добавки різного призначення – еластифікатори, пластифікатори, гідроізолятори та інші.

При виготовленні цементно-піщаної суміші спочатку змішують сухі компоненти і потім додають воду.

При використанні бетономішалки першою заливають воду приблизно 1/2 об’єму, потім завантажують добавки, перемішують, засипають цемент і половину необхідної кількості піску. Після перемішування всипають залишок піску шляхом додавання води регулюють щільність суміші.

Прості будівельні розчини

Вапні розчини

Використовуються для оштукатурювання поверхонь у сухих приміщеннях при відносній вологості не більше 65%. Цей будівельний матеріал одержують змішуванням вапняного тіста та піску. Пропорції компонентів визначають жирністю конкретного сорту вапняного тіста. Після змішування компонентів перевіряють якість отриманої суміші. Для цього на кельму набирають суміш і злегка нахиляють її. Якщо суміш зісковзує, то вапняний розчин треба додати вапно, якщо липне — пісок. Робочі характеристики вапняний склад зберігає протягом 48-60 годин.

Прості будівельні розчини

Вапняний розчин застосовують як кладки при зведенні внутрішніх стін у приміщеннях з нормальним рівнем вологості. Він не має високої міцності, але добре працює як теплоізоляційний і антисептичний засіб.

Глиняні розчини

Глиняні розчини використовуються для оштукатурювання приміщень із нормальною вологістю повітря або зовнішніх поверхонь у регіонах із сухим кліматом. Найчастіше керамічна штукатурка застосовується для обробки дерев’яних поверхонь. Як кладочні глиняні розчини використовуються в основному при кладці печей.

Прості будівельні розчини

Таблиця складів простих штукатурних розчинів

Розчин Компоненти Пропорції компонентів (за масою) Кладочний розчин
Набризок Грунтування Оздоблювальний шар
Цементний Цемент:пісок 1:(2,5-4) 1:(2-3) 1:(1-1,5)
Вапняний Вапняне тісто: пісок 1:(2,5-4) 1:(2-3) 1:(1-2)
Глиняний Глина: пісок 1:(3-5) 1:(3-5) 1:(3-5)

Гіпсові розчини

Гіпс – поширений будівельний матеріал, що є водним сульфатом кальцію. Прості розчини на основі гіпсу застосовуються зазвичай для закладення локальних дефектів через швидке схоплювання матеріалу.

Гіпсовий розчин готується шляхом засипання гіпсового порошку тонким струмком у воду. Для перемішування складу застосовуються інструменти з дерева, пластику, гуми, корозійностійкої сталі.

При використанні будівельного міксера перемішування має тривати не більше 1 хвилини, інакше суміш почне розшаровуватися.

Приготовлену суміш необхідно відразу ж пустити у справу, тому її замішують невеликими порціями. Пропорції розчину залежать від його застосування:

  • для виготовлення високоміцного матеріалу – на 1 л води беруть 2 кг гіпсового порошку;
  • суміші загального призначення — на 1 л води 1,5 кг гіпсу;
  • рідкі розчини для обробки стін та поверхонь – на 1 л води 1 кг порошку.

Прості будівельні розчини

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *