Вс. Апр 21st, 2024

Будівельники все частіше вибирають бетон в якості підстави для підлоги. Матеріал однаково успішно застосовується при будівництві житлових будинків, промислових підприємств та інших будівель. Фахівці розробили ефективні засоби для просочення бетонних підлог. Сучасні технології виготовлення просочень дозволяють підвищити експлуатаційні та технічні якості бетонних конструкцій.

Застосування

Просочення, призначена для обробки бетонного фундаменту та інших частин конструкції, широко застосовується в будівельних і реставраційних роботах. Просочення використовують для зміцнення підлог у виставкових залах, складах, цехах, багатоповерхових і заміських будинках, на автомийках, парковках, підприємствах та ін грунтувальний склад підбирається в залежності від виду будівель і результату, якого хочуть досягти будівельники.

Для чого необхідно обробляти підлоги?

Просочення використовується для зміцнення основу в бетонній підлозі. Полам потрібно обробка просоченнями, якщо під час експлуатації бетонну основу піддається надмірному навантаженні. Бетонні поверхні, якісно оброблені просоченням, стають більш зносостійкими, стійкими, менш схильними до впливу вологості і перепадів температур. Крім того, завдяки просоченням бетонну підлогу надійно захищений від пилу. Можливість знепилювання поверхні особливо важлива, якщо в приміщенні Залізобетон різали за допомогою алмазних кіл. При цьому необхідність в просоченні бетонної поверхні і захисту від пилу зростає, якщо власник хоче знизити вартість обслуговування будівлі. Крім інших переваг, ця технологія, дозволяє швидше закінчити відновлювальні роботи над зношеними підлогами.

Класифікація за складом

Такі матеріали поділяють на категорії, в залежності від їх складу. Основа засобів буває неорганічної, органічної.

 1. Неорганічні засоби дозволяють перетворювати розчинні хімічні сполуки, роблячи їх нерозчинними. Це дозволяє зміцнити поверхню, захистити її від впливу зовнішніх негативних факторів.
 2. До складу органічних засобів може входити епоксидна смола. Епоксидна смола заповнює порожнечі, що допомагає оберегти бетонну поверхню, зміцнити її основу.

Найбільш багатофункціональними і ефективними вважаються просочення, в яких міститься поліуретан або епоксидна смола. Засоби також бувають універсальними знепилюючими, водовідштовхувальними і зміцнюючими.

Класифікація за призначенням

Пропитка для бетонного пола: средства и технология нанесения

Велика частина матеріалів, призначених для різних робіт з бетонною підлогою, виконують певні завдання, універсальні засоби зустрічаються рідко. Тому такі матеріали прийнято розділяти за їх прямим призначенням.

 1. Знепилюючі засоби. Цей вид просочень широко використовується в приміщеннях і на відкритих майданчиках, де підлога зазнає значних навантажень (наприклад, на автостоянці, в гаражі). Крім знепилювання, матеріал сприяє збільшенню міцності бетону, оберігає від появи тріщин, які з’являються через опадів, різних речовин і паливно-мастильних матеріалів. І якщо говорити про поле у вашому гаражі, то це покриття стане кращим варіантом для нього.
 2. Зміцнювальний. Йдеться про неорганічні речовини, які змінюють структуру поверхні, надаючи верхньому бетонному шару стійкість до механічних навантажень і потрапляння вологи. Через кілька годин після нанесення розчину поверхня висихає.
 3. Гідрофобізуючі (водовідштовхувальні) засоби. Дія полягає в заповненні мікротріщин і пір. Крім захисту від впливу ультрафіолету, вологості, водовідштовхувальний засіб допомагає запобігти появі мікротріщин. Бетонна просочення протистоїть кислотних опадів і впливу грибків та інших мікроорганізмів.
 4. Можна пофарбувати бетон за допомогою звичайної фарби, проте покриття протримається недовго, особливо на майданчиках, розташованих під відкритим небом, які постійно піддаються високим навантаженням.

Зміцнююча просочення

Основна характеристика зміцнюючих засобів-абсолютна поглинання в поверхневий шар основи. Це дозволяє забезпечити міцність бетону зсередини. Він стає більш стійким до різних навантажень.

Водовідштовхувальний

Пропитка для бетонного пола: средства и технология нанесения

Водовідштовхувальне просочення використовують при грунтовці поверхні басейнів.

Засіб проникає в пори, заполоняючи їх, після чого застигає. В результаті волога, яка потрапляє на поверхні, не здатна проникнути в мікротріщини. Використання двокомпонентного водовідштовхувального просочення дозволяє досягти кращого ефекту при будівництві басейнів, а також інших гідротехнічних об’єктів.

Знепилювання

Захист бетону від попадання пилу часто застосовується для облаштування приміщень на виробництві, складів, виставкових залів, різних установ. Будівельники часто знепилюють стіни та інші поверхні перед тим, як обробити їх за допомогою штукатурки або інших покриттів. Протипилові суміші перешкоджають пилоутворення, оберігають поверхню від тріщин і руйнування, захищають її від впливу лугу і кислот. У той же час це допомагає збільшити зносостійкість, зробити конструкцію довговічною. Оброблений бетон не вимагає особливого догляду.

Огляд засобів

Пропитка для бетонного пола: средства и технология нанесения

Просочення XTREME HARD захищає бетон від вологи.

Кілька складів стали особливо популярні серед будівельників.

 1. Елакор. Засіб дозволяє підвищити міцність, збільшити зносостійкість, зменшити запилення верхнього шару бетонних виробів. Будівельники рекомендують застосовувати Елакор для зовнішніх і внутрішніх майданчиків гаражів, сховищ та ін.може застосовуватися для старих і нових поверхонь, не змінює їх електропровідність, не викликає корозії арматури.
 2. Протектор-зміцнює основи підлог з бетону, стійкий до впливу реагентів, допомагає знепилити поверхню. Крім цього, Протектор пропускає повітря через покриття, покращує з’єднання між старими і новими шарами бетону. Будівельники застосовують Протектор з метою обробки злітних смуг, трас, пішохідних переходів, тротуарних плиток та ін.
 3. XTREME HARD-гідроізолююча грунтовка. У складі концентрату міститься кремнеземний пил, що проникає всередину бетону і взаємодіє з складовими цього матеріалу. Хімічна реакція призводить до утворення кристалізаційної субстанції – перегородки, яка формується між мікротріщинами.
 4. Ретроплейт-модифікатор, який широко застосовується з метою зміцнення різних видів бетону (мозаїчний, низькомарочний). Під час роботи з Ретроплейт будівельник повинен враховувати ряд нюансів. При нанесенні складу важливо, щоб температура не перевищувала 5°С.просочення забороняється наносити на новий бетон (важливо, щоб з моменту укладання пройшло не менше двох тижнів).
 5. Протексил-засіб, розроблений для застосування на виробництві. Модифікатор дозволяє захистити плити від значних навантажень, впливу хімічних речовин. Протексил проникає в шари бетону на п’ять-десять міліметрів, сохне протягом шести годин (температура повітря в приміщенні повинна становити не менше 20°C).

Особливості вибору

 1. Силікатні склади забезпечують знепилювання при мінімальних грошових витратах. Вони застосовуються в приміщеннях, де поверхня підлоги шорстка і піддається впливу високих температур і механічних навантажень.
 2. Полімерні просочення застосовують при інтенсивному впливі хімікатів, знепилюванні мозаїчних підлог.

Технологія нанесення

Пропитка для бетонного пола: средства и технология нанесения

Просочення наносять в кілька шарів.

Щоб самостійно зміцнити бетон, потрібно чітко дотримуватися інструкції.

Спочатку слід підготувати всі інструменти і використовувані матеріали: просочення і спеціальну ємність, кисть або валик, Засоби захисту, шліфувальну машинку, будівельний міксер. Потім-очистити місце для нанесення складу: видалити розпушений шар з бетону, прошліфувати підставу (краще за допомогою шліфувальної машинки, глибина такої обробки – півтора міліметра). Приготувати суміш для грунтування (інструкція на етикетці просочення). Змішати інгредієнти за допомогою міксера. Потрібно робити маленькі порції грунтовки.

Ефективність суміші підвищується, якщо витратити її за одну годину. Слід рівномірно нанести ґрунтовку так, щоб не з’являлися калюжки. Грунтовку, яка проникає глибоко в бетон, необхідно наносити неодноразово. Наступна обробка ділянки робиться після того, як верхній шар перестав бути липким. Повторний шар наносять одну годину по тому, а третій – через пару годин після другого.

Висновок

Вибір просочення не так складний, як може здатися на перший погляд. Важливо визначитися з призначенням засобу. Інформація про види просочувальних сумішей, які застосовуються для обробок бетону, допоможе вам вибрати засіб, відповідне параметрам, призначенням об’єкта. Якісні просочення поліпшать структуру і характеристики верхнього шару об’єкта з бетону. Поверхня перетворюється в речовину, що володіє високою міцністю і зносостійкістю до негативного впливу різних факторів. В результаті обробки бетон стає більш стійким до впливу хімічних речовин. Це забезпечує герметизацію і знепилювання.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *