Вс. Июл 14th, 2024

Непоказна поверхню бетону до недавньої пори служила фоном, який потрібно прикрашати різними оздоблювальними матеріалами. Сьогодні в цьому немає необхідності, так як з’явилася інноваційна суміш, здатна замінити існуючі способи декоративного оздоблення. Кислотний барвник для бетону-унікальний розчин, що дозволяє змінити колір підлоги, стіни, без праці перенести точний малюнок, не витрачаючи оздоблювальні матеріали. Будівельний ринок Москви, Санкт-Петербурга та інших міст СНД пропонує для бетону гідний варіант покриття кислотним барвником.

Як працює кислотний барвник

Принцип дії фарби на поверхні бетону полягає у взаємодії кожного компонента суміші з гідратним вапном. Концентрат кислоти і солей металів, розведений в певній пропорції водою називається кислотним барвником для поверхні з бетону.

Хімічні складові підібрані так, щоб проникаючи в пори бетону, викликають реакцію між кольоровими пігментами і гідратної вапном. В результаті виходить шорстке з унікальним малюнком покриття.

Неорганічні солі вступають в хімічну реакцію з мінералами і проникають на певну глибину бетонної плити. Після застигання на відкритій площині залишається малюнок, зносу якому немає до тих пір, поки зітреться бетонний шар. У затверділому цементі гідроксид кальцію взаємодіє зі складом солі, яка добре розчиняється у воді, а кислота служить розчинником забрудненого шару і «провідником», за допомогою якого з’єднуються Активні компоненти. В результаті Тротуарна плитка або стіни не мають глянсової плівки і характерного блиску. Кислотний барвник змішується з наповнювачем бетону, тому розчинений пігмент не зберігає яскравий відтінок. Через шорсткого рельєфу покриття виглядає максимально природно, акуратно і красиво.

Інструкція з фарбування бетону кислотними барвниками

Кислотна фарба для бетону містить небезпечні компоненти. Процес нанесення супроводжується випаровуванням шкідливих речовин в повітря.

 1. Покриття за інструкцією нагрівають до 30-45 0С, тому працювати потрібно строго дотримуючись правил з техніки безпеки.
 2. Для роботи надягайте спеціальну прогумовану форму, так як під час поширення її по оброблюваної площині розлітаються бризки, а в складі є кислота, луг або сіль.
 3. Готуйте компоненти і перемішуйте розчини в пластмасових відрах з широкими бортиками.
 4. Для нанесення застосовуйте спеціальний інвентар, електроінструмент і засоби особистого захисту.

Підготовка поверхні до кислотного фарбування

Процес нанесення шару фарби на бетонну плиту починається з її підготовки. Щоб кислотні барвники, призначені для бетону, добре вбиралися і зберегли колір, необхідно провести наступні підготовчі заходи.

Кислотный краситель для бетона: способ применения

 1. Бетон очищають від сміття, пилу, неоднорідних включень – тирси, крихти або незначних фрагментів штукатурки, відмивають жиросодержащие масляні плями, застиглий герметик або клей.
 2. Міцність шару перевіряють вбиванням цвяха. Поява тріщин говорить про те, що розчин був надмірно рідким. Низькоміцний верхній шар, де зазвичай накопичується вода, за допомогою шліфмашини видаляють.
 3. Стара плита вирівнюється. Якщо бетон досить зношений, проглядаються фрагменти наповнювача (щебінь, пісок), які не вступають в реакцію з розчином барвника. Якщо в поверхневому шарі відсутні включення вапна внаслідок виснаженості, то очікуваної хімічної реакції під час процесу фарбування не буде.
 4. Тріщини і невеликі отвори закладають шпаклівкою.
 5. При ретельному прибиранні не рекомендується застосовувати засоби, що містять тринатрій фосфат, так як дана речовина запечатує пори вапняного компонента. В результаті фарба не вбереться красивим рівномірним шаром.
 6. Визначте марку використовуваного цементу. Він не повинен містити сторонніх домішок і добавок.
 7. Для посилення хімічної реакції застосовують спосіб травлення бетону.

Якщо бетон свіжий, то до фарбування бетону приступають після того, як пройде не менше двох тижнів.

Обладнання для травлення бетону

Процес роботи з хімічним складом, тому для дотримання техніки безпеки потрібно використовувати інструмент і пристосування:

 • захисні окуляри і респіратор, що захищає від шкідливих парів;
 • балони для розпилення;
 • черевики або чоботи з шипованою підошвою, що дозволяють без обмежень переміщатися по пофарбованої поверхні;
 • на невеликих ділянках можна працювати за допомогою малярської кисті;
 • губку або губчасту гладилку;
 • щітка з довгою ручкою і нейлоновою щетиною, стійкою до впливу кислоти;
 • не протікають ємності для барвника і для приготування розчину з пластику з широкими краями;
 • обладнання для мийки на попередньому і заключному етапах;
 • очищення горизонтальній площині здійснюють за допомогою ротаційної машини;
 • промивний шланг з вентиляцією;
 • Розпилювач для робочого розчину типу фарбопульта.

Зазначеного списку допоміжних пристосувань досить, щоб зробити роботу акуратно і швидко. Для прибирання не обов’язково використовувати миючий обладнання. Прибрати підлогу в кімнаті можна звичайною шваброю, а доріжку на вулиці полити зі шланга з великим напором води. Якщо ви працюєте в приміщенні, то захисних окулярів і респіратора буде недостатньо. В процесі хімічного травлення по можливості відкривайте вікно і провітрюйте приміщення або включайте примусову вентиляцію.

Нанесення кислотного барвника

Концентрація оттеночного складу на площині залежить не тільки від пропорції пігменту, але і від способу нанесення суміші. При роботі використовують пластиковий краскопульт, з якого під тиском розбризкується розчин. Електроінструмент повинен бути придатний для роботи з кислотним складом. Для досягнення насиченого густого відтінку фарбу наносять пензликом. Після неї залишаються помітним сліди мазків, тому по оброблюваної площині потрібно пройти ще раз за допомогою помпової розпилювача до їх повного зникнення.

Для досягнення ефекту «мармуру» бетонну плиту ставлять під незначним ухилом і рясно наносять фарбу. В результаті самостійно розподілені кислотні барвники для бетону утворюють неправильний візерунок, імітуючи дорогий матеріал. Для формування природного візерунка з прожилками, використовують дві суміші:

 • сильної концентрації-виходить насичений яскравий колір;
 • слабкої концентрації-виходить світлий розбілений відтінок.

Спочатку наносять темну фарбу, потім, не дочекавшись висихання, тонкими струменями – світлу суміш. Коли вона починає самостійно розтікатися, виходять нехитрі візерунки у вигляді проступають прожилок з концентрованої темної фарби. Різнобарвне покриття виходить в результаті чергування і накладення різних по відтінку складів.

Коричневий кислотний концентрат марки walnut-барвник для декоративної зміни відтінку на бетонному покритті підлоги, тротуарній плитці. У темний коричневий колір відмінно зафарбовує штучний камінь, а також інші вироби з цементної складової. Склад створює ефект природного природного покриття. Згодом фарба не тьмяніє і не вицвітає, закріплена лаком не вимивається водою. Проникаючи глибоко в шар бетону, протягом експлуатаційного терміну не відшаровується від шорсткою рельєфною площині.

Які фактори впливають на колір кислотного фарбування

Колір поверхні, що фарбується в більшості випадків залежить від концентрації розчину і способу нанесення складу на оброблювану плиту.

Взаємодія хімічних компонентів залежить від деяких факторів:

 1. Якщо в розчин бетону включені добавки.
 2. Якість цементу, а також співвідношення робочої суміші.
 3. Кремнієвий або гранітний щебінь стійки до інноваційного складу фарби. Якщо їх включили до складу робочого замісу, то фарбування бетону буде нерівномірним – фрагменти каменів будуть виділятися на загальному тлі і протидіяти нормальному протіканню хімічної реакції.
 4. Загальна вологість навколишнього середовища в момент фарбування, співвідношення сухої речовини і води в бетонній плиті.

Перед початком роботи рекомендується зробити тест на перевірку того, наскільки рівномірним і якісним буде Оновлене покриття. Можливо, для отримання яскравого відтінку доведеться збільшити концентрацію одних компонентів і зменшити процентне співвідношення інших.

Нейтралізація поверхні і видалення залишків реакції кислотного барвника

Після висихання процес завершилася реакції з кислотним барвником виводить на поверхню осад в числі побічних продуктів. Нагорі залишається не задіяний барвник. Хімічні елементи підлягають видаленню або нейтралізації за допомогою соди.

 1. Водний розчин з 5 ст.л. соди на 10 л рідини. За допомогою щітки з м’якою щетиною воду розподіляють по всій площині, потім акуратно збирають ганчіркою.
 2. Повторно миють чистою водою. Для даних двох етапів доцільно використовувати миючий пилосос в разі, якщо прибирання проводиться в приміщенні. Якщо фарбувальний процес відбувається на вулиці, то для видалення побічних продуктів хімічної реакції зручно застосовувати шланг з розпилювачем і сильним напором води.
 3. Чисту тротуарну плитку на садовій доріжці або рівну підлогу, стіну залишають до повного висихання.

Обробка поверхні зміцнюючої просоченням

На даному етапі бетон обробляють спеціальним складом, який закріплює нанесений шар фарби. Якісна просочення створює невидиму плівку і гарантує збереження яскравості і глибини відтінку. Просочення не тільки впливає на колірну складову оновленого покриття, але і зміцнює пористу структуру.

Захисний шар з полімерною або неорганічною основою збільшує гарантований термін експлуатації. Епоксидні смоли, поліуретан, що знаходяться в складі просочення структурують верхній шар з вапняної складової.

 1. Просочення допомагає протистояти різкому перепаду температурного режиму.
 2. Зміцнює структуру для стійкості перед хімічним і механічним впливом.
 3. Сприяє видаленню бетонної природної пилу.

Кислотный краситель для бетона: способ применения

Фінішна обробка лаком для бетону або воском

Останній шар виконує не тільки захисну, але і декоративну функцію. Для закріплення хімічної реакції у верхніх шарах бетонного покриття лак застосовують через дві-три доби. Оброблена плита повинна добре висохнути, провітритися. Воскова емульсія або полімерний лак оберігають від щоденного зносу, створюючи міцний поверхневий шар:

 • на бетонних огорожах;
 • на цементних доріжках;
 • на будівельних стяжках підлоги;
 • у складських ангарах;
 • на автомобільних стоянках;
 • на інших бетонних конструкціях промислового призначення.

Бетонна поверхня, залита лаком, довговічна багатошарова конструкція за рахунок світловідбиваючого властивості хімічного препарату. Розрізняють глянцеві і напівглянцеві, напівматові і матові ефекти від завершального покриття лаком.

 1. Поліуретановий склад застосовують для обробки бетонних поверхонь і природних матеріалів, схильних до руйнівного впливу вологи.
 2. Силікон у складі лаку гарантує ефект глянцевого покриття.
 3. Акриловий найбільш дорогий компонент для обробки бетону-використовується в якості декору.
 4. Полімерний лак застосовують при фарбуванні великих площ. Він швидко висихає, не стирається під час експлуатації і дешево коштує.

Лакові покриття практично не схильні до корозії.

Як виготовити кислотний барвник по бетону своїми руками

Знаючи склад фарби і технологічну послідовність процесу її нанесення, можна самостійно покрити бетон без допомоги фахівців. Перший спосіб полягає в додаванні фарбувального пігменту під час замісу робочого розчину: цемент, вода, пісок і кислотна фарба в певній пропорції. Колірний екстракт додається в суху суміш цементу і піску. Воду через високу в’язкості готового розчину заливають після перемішування. Цемент сильно порошить, тому одним з недоліків процесу можна вважати необхідність замішування суміші в сухому вигляді. Після додавання води виходить інший відтінок, відразу передбачити концентрацію пігменту неможливо.

Кислотный краситель для бетона: способ применения

Якщо ви знаєте, скільки сипати порошку, то варіант виглядає досить просто і має наступні переваги:

 1. Даний спосіб не впливає на технологію роботи.
 2. Колірний пігмент рівномірно розподіляється по розчину. Відсутня втрата відтінку навіть в результаті стирання поверхні.
 3. Фарба в результаті хімічної взаємодії служити додатковим зміцнює компонентом.

Другий спосіб, більш раціональний, передбачає нанесення фарбувального розчину на готову дорожню плитку або бетонну плиту.

 1. Даний варіант дозволяє економно витрачати фарбувальний пігмент, який коштує недешево.
 2. Плитку можна купити готову без кислотного пігменту, а потім пофарбувати кислотною фарбою, отримавши двоколірний камінь з бетону при вигляді збоку.
 3. Даний спосіб доступний при обробці Старої гладкої поверхні або дорожньої плитки.
 4. Нанесення фарбувального розчину здійснюється простими пристосуваннями.

Для замісу потрібно:

 • розчинник;
 • фарбувальний пігмент;
 • закріплювач;
 • речовина з клеїть ефектом.

Щоб кислотний барвник для бетону зробити самому, необхідно компоненти перемішати до однорідного складу. За основу суміші використовуємо хлор, для чого в п’ятилітрової ємності, наповненою водою, розчиняємо 1 кг вапна. В іншій ємності півкілограма барвника додаємо невеликими порціями в воду, рівномірно розчиняючи, доводимо до обсягу 1 літр. В отриману фарбу вливаємо 250г хлористого кальцію. У п’ятилітрове відро з розчиненим вапном необхідно натерти господарське мило. Вапняну суміш і розведену фарбу з милом з’єднують і змішують до однорідного стану, затес пропускають через сито.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *