Чт. Апр 25th, 2024

Фрезерування бетону-це процес видалення верхнього шару покриття з використанням спеціальних фрезерувальних машин. Через те, що бетонна основа відрізняється міцністю, щільністю і надійністю, такий варіант облаштування підлоги на сьогоднішній день найпопулярніший. І для його обробки використовуються певні методи та інструменти.

Фрезерование бетона: выбор инструмента, технология

Принцип зняття шару методом фрезерування полягає в ударному впливі барабана і фрез на певну глибину бетону, що дозволяє знімати за один прохід близько 3-8 міліметрів шару. Фрезерування бетону виконується спеціальними машинами, які значно полегшують, спрощують і прискорюють реалізацію завдання. Робочий інструмент машини-барабан, вплив на бетон здійснюється різноманітними фрезами.

Машини допомагають видаляти різні нерівності, дефекти, знімати шар потрібної товщини, надавати бетонній поверхні потрібні характеристики.

Необхідність фрезерування бетону

Фрезерування бетонної підлоги може бути актуальним в самих різних випадках при обробці свежезалитых або вже експлуатувалися підлог, в приміщеннях того чи іншого функціонального призначення, для підготовки бетону під фінішне покриття і т. д.

Коли потрібно фрезерувати бетонну підлогу:

 • При необхідності опускання рівня бетонної стяжки — якщо проект передбачає будь-які зміни або вже залитий колись підлогу занадто високий і потрібно опустити рівень під виробництво наливних підлог з поліуретану або епоксидної смоли, наприклад
 • Для отримання хорошого горизонту — коли стара підлога нерівний або були допущені помилки при виконанні стяжки підлоги
 • З метою видалення горбів з поверхні-для зменшення витрати клею дли плитки або матеріалів, коли влаштовуються полімерні підлоги (поліуретанові або з інших речовин)
 • Для видалення старого полімерного покриття — коли шліфувати або відбивати вручну занадто трудомістко і неефективно
 • Коли необхідно надати підлозі певний ступінь шорсткості-щоб поліпшити адгезію матеріалів (підстави з бетону і певних видів фінішних покриттів)
 • Для виконання разуклонки на рівній поверхні або збільшення кута вже існуючого підстави (виконують при створенні стоку води в автомийках, автосервісах, душі)
 • Коли потрібно вирізати технічні зниження порівняно невеликої глибини-перевірено, що фрезерування бетонної підлоги в такому випадку більш ефективна, ніж нарізування секторів болгаркою або різьбярем з подальшим штробленням відбійником, перфоратором

Галузь застосування

Фрезерування бетонних підлог часто стає необхідним етапом виконання ремонту в квартирах, будинках, промислових приміщеннях, на аеродромах, в автосервісах, автомийках та інших приміщеннях. Процедура дозволяє вирішити цілий ряд важливих завдань.

Де застосовується фрезерування бетонної підлоги:

 • У житлових і нежитлових приміщеннях, де потрібно вирівняти поверхню
 • Де важливо видалення верхнього шару фундаменту, підлоги, монолітної плити для зниження рівня
 • Коли видаляють старе полімерне покриття або те, що було укладено неправильно і неякісно
 • У приміщеннях, де виконується ремонт, з метою очищення поверхні від клею, адгезивів, плям з метою подальшої обробки
 • У промислових приміщеннях, де важливо забезпечувати високий рівень зчеплення бетонної основи-основу роблять шорсткою
 • На пішохідних зонах доріг з метою формування протиковзких зон, на дорожніх покриттях для тієї ж функції

Фрезерування дозволяє швидко і просто здійснити очищення, вирівнювання бетонної поверхні, надати їй шорсткість або гладкість, зняти старі шари матеріалів, підготувати для подальшого виконання фінішної обробки. Завдяки якісній і швидкій обробці вдається істотно заощадити час і сили, а також Фінанси, зменшивши витрату матеріалів на обробку.

Ремонт, знепилювання, шліфування бетонної підлоги

Якщо необхідно виконати ремонт бетонної підлоги, то тут також не обійтися без фрезерувальної машини, яка допоможе зробити поверхню основи рівною, видалить западини і кути, будь-які нерівності, дефекти.

Фрезерование бетона: выбор инструмента, технология

Якщо потрібно затерти зруйновані шви, використовують болгарку з алмазним диском: шов розшивають, краю його роблячи перпендикулярними підлозі, потім очищають місце від сміття і пилу, гарантують поверхню шва, заповнюють його ремонтним цементним розчином (бажано додавати полімери), чекають застигання і шліфують.

Шліфування зазвичай виконують шліфувальною машиною, в процесі вирівнювання підстави і роблячи його гладким для подальшої обробки. Знепилювання здійснюють з використанням спеціальних складів, які виключають появу пилу в подальшому. Також можна пофарбувати бетонну підлогу.

Технологія обробки фрезерувальної машиною

Фрезерование бетона: выбор инструмента, технология

Фрезерування бетону здійснюється спеціальними фрезерувальними машинами з ріжучими алмазними сегментами. Поверхня обробляється барабаном з використанням інструменту зірчастого типу. Принцип роботи машини простий-барабан обертається, по його поперечної осі з’являється відцентрова сила, під тиском крутного моменту викидається фреза, яка вдаряється об поверхню бетону і впливає на нього певним чином (ріже, коле).

Чим вища сила удару, тим товстіший шар знімається в процесі фрезерування.

Сучасні високоефективні фрезерувальні машини дозволяють обробляти великі площі, працювати зі специфічними і складними поверхнями, що стає можливим завдяки різноманітності фрез. Для обробки бетону застосовують звичайні відрізні алмазні диски і фрези особливої конструкції, виконані з зачеканеннимі алмазами на кінцях або напаяними сегментами по гвинтовій лінії.

Обладнання та інструменти

До початку обробки бетонної підлоги необхідно вибрати фрезерувальне обладнання, відповідний ріжучий інструмент. Для цього бажано спочатку визначити коло виконуваних завдань і вимог, а потім шукати обладнання з потрібними характеристиками потужності, глибини обробки, ширини проходу, типу двигуна і т. д.

Види фрезерувальних машин

Для фрезерування бетону використовують машини різного типу.

Всі фрезерувальні машини ділять на два основних види:

 • Роторні з барабаном і зірочками (які видаляють бетонний шар в процесі обертання барабана)

Фрезерование бетона: выбор инструмента, технология

 • дискові, які обробляють поверхню ламелями, закріпленими на диску.

Фрезерование бетона: выбор инструмента, технология

Найчастіше для якісної і швидкої фрезерування бетонної підлоги вибирають роторно-фрезерувальні машини середнього класу, які забезпечують ширину оброблюваної поверхні в діапазоні 15-35 сантиметрів. Також актуальна експлуатація шліфувальних машин.

Якими бувають фрезерувальні машини:

 • За типом двигуна-електричний, Дизельний, бензиновий
 • За параметрами-професійні та напівпрофесійні
 • По глибині зрізу-2-5 міліметрів (в окремих випадках до 10 міліметрів)
 • Ширина обробки-18-35 сантиметрів
 • Потужність — від 2 до 5.5 кВт
 • Вага-50-300 кілограмів
 • Продуктивність-15-50 м2 / год (буває і більше)

Особливості застосування машин з різними двигунами

Вибір типу двигуна машини безпосередньо залежить від вимог і умов експлуатації. Так, для очищення бетону від цементного молочка, вирівнювання поверхні, надання потрібних характеристик в приміщенні використовують електричні фрезерувальні машини. Обладнання не забруднює повітря, не вимагає особливої вентиляції, забезпечує хороші параметри роботи.

Наявність доступу до електромережі 220 або 380 Вт обов’язково, вплив атмосферних опадів небажано, тому роботи можна проводити виключно в приміщеннях.

Бензиновий двигун забезпечує мобільність обладнання, не вимагає стаціонарних джерел живлення в близькому доступі, може використовуватися в приміщенні і на вулиці. Моделі дуже потужні, забезпечують максимальні параметри обробки. Але фрезерувальні агрегати вимагають облаштування системи примусової вентиляції, якщо роботи ведуться в приміщенні, так як вихлопні гази можуть погіршити самопочуття і здоров’я працівника.

Фрезерование бетона: выбор инструмента, технология

Дизельні фрезерувальні машини — найбільш великогабаритні і потужні. Забезпечують глибину проходу до 20 міліметрів, володіють схожими достоїнствами і недоліками з бензиновими двигунами, але використовують інший тип палива. Зазвичай актуальні для обробки масштабних площ, де актуально зняття верхнього шару бетону великої товщини – облаштування протиковзких поверхонь злітно-посадкових смуг аеродромів, наприклад.

Ручні та самохідні машини

Ручні машини для фрезерування бетону володіють невеликою вагою, використовуються для видалення верхніх шарів різних поверхонь, зачистки від штукатурки, фарби, клею. Видаляють нерівності глибиною максимум 3 міліметри, добре обробляють краю. Особливих навичок і знань, підготовки для роботи з такими машинами не потрібно, обладнання професійне і багатофункціональне.

Самохідні фрезерувальні машини бувають роторними з барабаном і дисковими з траверсом. Роторні можуть бути оснащені одним-двома роторами: однороторні актуальні для обробки порівняно невеликих площ (до 450 квадратних метрів), двороторні дозволяють працювати з масштабними об’єктами.

Є моделі з розташуванням двох барабанів один за одним: перший виконує грубий прохід, другий – чистове фрезерування. Легко і швидко вдається обробляти бетонну підлогу за один раз двічі, підвищуючи ефективність експлуатації обладнання і зменшуючи витрати часу, сил.

В обох типах фрезерувальних машинах передбачений пиловідсмоктувач, який видаляє пил, продовжуючи тим самим термін служби машини і зберігаючи здоров’я робітників. Вибирати фрезерувальну машину варто з урахуванням таких параметрів: потужність, необхідна ширина захвату і глибина обробки, вага. Чим менше важить машина, тим вона мобільніше, але великовагове обладнання забезпечує великі показники ефективності і функціональності.

Ріжучий інструмент для фрезерних машин

В якості робочого органу фрезерувальної машини виступає диск з ламелями або барабан. Барабан зазвичай включає чотири або більше осі, до них в шаховому порядку прикріплені ламелі, що чергуються з регулювальними шайбами. Фрезерувальні ламелі можуть бути з алмазними сегментами або твердосплавними.

Алмазний інструмент обробляє бетонну підлогу за рахунок скріплених сполучною алмазних зерен. Експлуатаційні характеристики залежать від зерна, марки алмазів, типу і властивостей сполучного, концентрації зерен в зв’язці. Для бетону актуальна металева зв’язка.

Як правило, сегменти для фрезерних робіт вибирають відповідно до марки бетону обробки: корундові підходять для марок М200, алмазні – М300 і вище. Щоб зняти стару фарбу, що лущаться шари полімерних матеріалів, вибирають насадки-щітки, груба чорнова обробка виконується бучардами з голчастими твердосплавними насадками.

Для роботи з помітно нерівними поверхнями (більше 2 міліметрів перепади) і видалення старого наливного покриття вибирають твердосплавні ламелі, які залишають на підставі борозни глибиною 4 міліметри і вимагають подальшої шліфовки.

Фрезерование бетона: выбор инструмента, технология

У роботі з невеликими нерівностями до 2 міліметрів і там, де потрібно здійснити видалення цементного молочка, застосовують мозаїчно-шліфувальні машини з алмазними або корундовими сегментами. Ігнорувати необхідність видалення цементного молочка не варто, так як цей шар не дозволяє полімерним матеріалам проникати в міцні глибокі шари бетону і істотно знижує зчеплення поверхонь.

Найчастіше в обробці використовують фрези, які актуальні для видалення виступів і старих покриттів, крайок бетонних виробів, додання потрібного рівня шорсткості.
Фрезерование бетона: выбор инструмента, технология

Сьогодні часто обробляють бетон абразивними каменями трикутної форми-так званої фрезою-трилисником, яка забезпечує більшу ефективність, знімаючи за раз великий обсяг матеріалу.

Вибір фрези для обробки бетону:

 • Стандартні-універсальні, для широкого спектру робіт
 • Трилисник — для збільшення шару знімається бетону
 • Штанцеві елементи зі спеціальної сталі — для прецизійних робіт, видалення лаку, фарби, вирівнювання і зачистки бетонних підлог, зняття іржі зі сталі
 • Ламелі з твердих сплавів — для усунення великих нерівностей
 • Корундові або алмазні ріжучі сегменти (в мозаїчно-шліфувальних машинах) — для усунення порівняно неглибоких нерівностей, цементного молочка, шліфування
 • Сталеві і нейлонові щітки — для очищення бетонної підлоги

Особливості обробки бетонних поверхонь

Обробляючи поверхню бетону, необхідно дотримуватися деяких правил. Перше і головне – машина повинна відповідати поставленим завданням, використовуватися відповідно до вимог техніки безпеки.

Фрезерование бетона: выбор инструмента, технология

Правила фрезерування бетону:

 • Працювати дозволено тільки на повністю просушеній поверхні-якщо шлам і пил змішаються з вологою, ріжучий інструмент скоро заб’ється
 • Для якісного захисту від пилу використовувати будівельний пилосос
 • До початку робіт ретельно очистити поверхню від сміття і залишків будівельних матеріалів
 • Виконуючи перший прохід, фрезерувальну машину рухати паралельно стіні, щоб траєкторія була рівною і подальші проходи виходили акуратними, дозволяючи якісно вирівняти і видалити цементне покриття
 • Фрезерування заборонено виконувати там, де є ризик зачепити арматуру, комунікації

Завдяки застосуванню фрезерувальних машин вдається забезпечити високу якість обробки, домогтися потрібних властивостей бетонної основи. З недоліків даного способу обробки варто відзначити високий рівень шуму, чималий обсяг пилу.

Правила безпеки

Перше і головне правило – видалення сміття і будівельних матеріалів, залишків металевих конструкцій з області роботи, які можуть привести до поломки інструменту і травм працюючих людей. Машини з електричним двигуном підключають до мережі через УЗО штепселем із захисно-заземлюючим контактом. До підключення машини обов’язково перевіряють справність всіх її деталей, механізмів, вузлів.

В процесі роботи потрібно виключити ризик попадання пилу і вологи в захисно-відключає пристрій, штепсель. Якщо відключає пристрій спрацювало, включити його знову можна тільки після точно виявлення причини відключення і кваліфікованого усунення її.

Провід оберігають від тертя об гострі предмети, від крутих вигинів, перекручувань, перегрівань. Переміщаючи машину по об’єкту, потрібно стежити за тим, щоб під неї не потрапляли різні предмети. Важливо визначити справність ізоляції кабелю живлення, рукавичок, чобіт.

Фрезерование бетона: выбор инструмента, технология

З машинами заборонено працювати, якщо спостерігаються: витікання з приводу мастила, некоректна робота вимикачів, поява сильного шуму, стуку, вібрації, запаху, тріщин на елементах ручки або корпусу, ослаблення робочих вузлів. Не можна допускати і відсутності огорожі траверса лопатей і ремінної передачі.

Заборонено використовувати саморобні машини і вузли, лагодити без наявності досвіду і знань, замінювати деталі некомплектними і т.д. до початку роботи перевіряють: справність заземлювального пристрою (для підключення машини), затягування різьбових з’єднань, відсутність замикань на корпус, правильність підключення нульового проводу, цілісність заземлювального проводу і ланцюга занулення.

При роботі з машинами з іншими типами двигунів актуальні всі ті ж правила – використовувати можна тільки справні агрегати, в повному комплекті, надійно і якісно зібрані, без пошкоджень і будь-яких зовнішніх недоліків.

Фрезерування бетону-ефективний і швидкий процес обробки поверхонь з реалізацією різних функцій: видалення старих покриттів, вирівнювання, усунення дефектів, шліфування і т.д. завдяки використанню правильно підібраного інструменту можна якісно і просто виконати різні типи обробки бетону і забезпечити високотехнологічність процесу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *