Вс. Июл 14th, 2024

Комфортне житло потребує безлічі різних компонентів, один з найважливіших в холодну пору року – це тепло. Яким би сучасним не був радіатор центрального опалення, розподіляє він тепло в приміщенні нерівномірно, залишаючи холодним і так саме прохолодне місце в будь-якому приміщенні — підлогу. Якщо в будинку є маленькі діти, які люблять грати на підлозі, домашні тварини або ж самі власники вважають за краще вдома ходити босоніж, кращим виходом буде пристрій теплих підлог. Вони можуть бути електричними або водяними, причому другий варіант економічно виправданий і більш дешевий в експлуатації.

Для того, щоб водяна Тепла підлога виправдав вкладені в нього кошти, він повинен бути виконаний з якісних матеріалів за правильною технологією.

Устройство теплого пола

Особливості водяної теплої підлоги

Вартість установки теплого водяної підлоги трохи вище, ніж електричного, але всі вкладення виправдовуються в дуже короткий термін. Крім того, витрати на утримання такого типу підлоги нижче, ніж у електричного, а віддача тепла – вище.

Для роботи такої підлоги потрібна тільки вода в якості теплоносія. Якщо використовувати правильну схему підключення до системи центрального опалення в квартирах, це ніяк не позначиться на роботі батарей у сусідів і не стане причиною різних ускладнень. У приватних будинках таку систему роблять Автономної, а воду нагріває котел.

На відміну від радіаторів центрального опалення теплі підлоги рівномірно і раціонально розподіляють теплові зони, створюючи високий рівень комфорту. Максимальне тепло знаходиться на рівні ніг, Мінімальне – на рівні голови. В результаті в приміщенні створюється правильний мікроклімат, мешканці житла менше хворіють, діти та тварини із задоволенням і без шкоди для себе грають на голій підлозі.

Використання системи теплого водяної підлоги дозволяє застосовувати різні типи підлогових покриттів, в тому числі таких традиційно «холодних», як камінь, керамічна плитка, керамограніт. Завдяки підігріву можна зробити приємними для використання плиткові підлоги у ванних кімнатах і санвузлах, на кухні, в коридорах і навіть на терасах і балконах.

Про існування теплої підлоги можна дізнатися тільки по нагріванню зони підлогового покриття. На відміну від опалювальних батарей, всі елементи такої підлоги приховані, за винятком мінімальної кількості деталей.

При влаштуванні сучасних високоякісних водяних підлог можна не боятися протікання. Для їх створення використовують дуже міцні і надійні труби з сучасного пластика або металопластику. Термін їх придатності не менше 50 років, а протікання легко «обчислити» по вологому плямі на підлозі. Це місце розкривається, і дефект закладається локально, немає необхідності переробляти всю систему.

Структура теплої водяної підлоги

Тепла підлога на водяній основі складається з наступних компонентів:

  • Котел.
  • Вузол управління.
  • Водяні труби.

Монтаж водяних теплих підлог проводиться за наступною схемою:

  • Вирівнювання підстави за допомогою напівсухої стяжки.
  • Нанесення шару особливого гідроізоляційного матеріалу.
  • Розкладка водяних труб. Вона може бути різною: зигзаг, спіраль, равлик.
  • Виконання армування.
  • Укладання стяжки.
  • Настил чистового підлогового покриття.

У роботі найчастіше використовуються труби із зшитого поліетилену, наприклад, від компанії gabo. Традиційно висока німецька якість гарантовано особливим підходом до справи на виробництві: постійний контроль, використання передових технологій і сировини з відмінними технічними характеристиками.

Готовий тепла підлога на водяній основі дає рівномірне тепло і дозволяє зробити користування приміщенням особливо комфортним.

Устройство теплого пола
Плити для теплоізоляції

В якості теплоізоляційного матеріалу для створення водяних підлог використовується плита з міцного і щільного пінополістиролу. Вона покрита лавсановою плівкою і відрізняється високою механічною міцністю.

На її поверхні є виконані фабричним методом виступи для швидкої і якісної укладання опалювальних труб. Краї плит забезпечені замками, що дозволяють дуже швидко збирати вироби великої площі з окремих компонентів. Ці замки гарантують не тільки міцні з’єднання, але і утворюють міцні і надійні термоакустичні шви.

Нижня поверхня плити забезпечена спеціальними виступами, які нівелюють нерівності підлоги і служать для додаткового поглинання шумів. Бічні поверхні плит забезпечені лінійками для зручності використання і спрощення підгонки деталей.

Водяні теплі підлоги — це найбільш раціональна і зручна системи опалення, змонтувати і підключити яку можна практично в будь-якому приміщенні.

Устройство теплого пола

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *