Вс. Апр 21st, 2024

Ножівка по газобетону – це спеціальний інструмент, призначений для пиляння та різання легкого пористого бетону, завдяки якому можна спростити процес виконання завдання та підвищити ефективність. З огляду на високу популярність газобетону в приватному та промисловому будівництві вибір та придбання ножівки стає актуальним для всіх, хто працює з матеріалом.

Газобетон є легким типом бетону з порами всередині. Він легкий, міцний, але крихкий. Тому звичайна ножівка не підходить для різання – інструмент швидко зношуватиметься через високу абразивність газобетону, а сам блок може розсипатися або покриватися тріщинами. Використання спеціальної ножівки дає можливість порізати блоки на шматки будь-яких розмірів і конфігурацій просто, швидко і якісно.

Зазвичай ножівка по бетону даного типу використовується у випадках, коли потрібно зробити додаткові газобетонні блоки, підігнати матеріал до потрібного розміру, створити нестандартну форму і т.д. Перш ніж купувати інструмент для різання газобетону, необхідно ознайомитися з основними характеристиками та критеріями вибору.

Де застосовується

Досить часто для розпилювання газобетону недосвідчені майстри беруть звичайну ножівку по дереву, що зазвичай закінчується псуванням інструменту та низькою якістю розпилу. Звичайна ножівка не призначена для роботи саме з пористим газобетоном і потрібно вибрати відповідний інструмент.

Так, пиляння ручною ножівкою займе в середньому в 5 разів більше часу та сил, ніж використання спеціальної пили газоблоком. Основною відмінністю інструмента є наявність особливих переможних (твердосплавних) напайок на всіх зубцях. Переможний елемент має підвищену міцність і використовується недарма.

Які завдання вирішують переможні напайки на зубах ножівки:

 1. Значне продовження терміну експлуатації інструменту – завдяки міцним напайкам зубці в процесі різання не стираються, не зношуються, завдяки чому пиляти можна багато блоків, не турбуючись про швидкий вихід пили з ладу.
 2. Полегшення та підвищення ефективності процедури пиляння – зуби з переможними напайками легше та швидше справляються з матеріалом (щоправда, з появою великого обсягу пилу, у зв’язку з чим працювати потрібно обов’язково у респіраторі).
 3. Суттєва економія на відсутності необхідності витрачатися на дорогі бензинові, електричні інструменти для різання газобетону.

Ножівка по газобетону: бетону, пінобетону, газоблоку
Для чого використовується ручна пилка для газобетонних блоків:

 • Поділ одного блоку навпіл для отримання менших елементів.
 • Відрізання зайвого у поодиноких випадках (при створенні додаткових елементів).
 • Доопрацювання існуючої форми газоблоку (коли створюються якісь незвичайні конструкції).

Конструкція ножівки по газобетону дуже проста: робоча частина є полотном із зубами, розташованими по одній стороні, а рукоятка виконана у вигляді ручки, за яку в процесі реалізації робіт тримає майстер. Пила повністю нагадує конструкцію ножівки по дереву з тією лише різницею, що тут зазвичай виконуються зуби іншої форми та конструкції.

Чим відрізняється від ножівки по дереву

На вигляд пила, якою можна швидко і легко різати пінобетон, мало чим відрізняється від ножівки по дереву. Відмінності є у двох основних моментах.

Основні відмінності ножівки по газобетону від пилки по дереву:

 1. Довжина полотна становить 50-70 сантиметрів – елемент подовжений, дає можливість використовувати інструмент для пиляння газобетонного блоку не тільки впоперек, а й уздовж.
 2. Велика товщина сталі – бетон (навіть легкий) міцніший у порівнянні з деревом, тому і робочий елемент виконаний з більш надійного та міцного матеріалу. Зазвичай товщина полотна ножівки газобетоном становить до 1.5 міліметрів.
 3. Зубці — розташовані в один ряд і виконані збільшеними. Немаловажно й те, що на зубцях обов’язково роблять напаювання з твердосплавних (зазвичай переможених) матеріалів.

Щоправда, є ножівки газоблоком, які не передбачають напайок з переможця. Зазвичай це бюджетні моделі, де зуби просто піддають термічній обробці. Такі пристрої демонструють невеликий ресурс, тому підходять для виконання невеликого обсягу робіт (у середньому їх вистачає на 20-30 кубометрів максимум).

Ножівка по газобетону: бетону, пінобетону, газоблоку

Всі якісні моделі ножівок по газобетону обов’язково роблять із переможними напайками, які можуть бути нанесені на кожен зуб або через один.

Зазвичай ручні ножівки використовують у приватному будівництві при невеликих обсягах робіт, а ось для масштабних завдань краще вибирати бензинові/електричні аналоги із спеціальними насадками.

Про види ножівок для різання пінобетону

Перед тим, як вибирати відповідний для виконання поставлених завдань інструмент, потрібно вивчити всі існуючі види та найпоширеніші варіанти.

Критерії класифікації ножівок по газобетону:

 1. Тип приводу – пила може бути ручною, бензиновою, електричною. Ручні схожі на ножівки по дереву, електро/бензопили передбачають стандартну конструкцію з необхідністю перед початком робіт встановлювати диски/пильний ланцюг з нанесеними переможними напайками.
 2. Тип полотна – ручні та шабельні інструменти, а також дискові та автоматичні агрегати.

Ножівка по газобетону: бетону, пінобетону, газоблоку

Якщо у майстра вже є електрична/бензинова пилка, для роботи з газоблоком достатньо докупити спеціальний ланцюг зі зробленими на ньому напайками з переможця на всіх зубцях. Але коштуватиме такий ланцюг вдвічі-втричі більше, ніж аналогічний розхідник по дереву. Тому багато хто воліє для не надто масштабних робіт купити ручну ножівку.

Види ручних ножівок та їх характеристики:

 • Довжина полотна — варіюється в діапазоні 50-70 сантиметрів. Чим довше полотно, тим більше можливостей: можна буде різати газобетонний блок упоперек/вздовж.
 • Матеріал полотна – зазвичай гарні ножівки роблять з нержавіючих та легованих сталей, які демонструють високу міцність та дозволяють різати навіть ракушняк.
 • Товщина полотна – чим більше, тим краще, але й вартість зростає аналогічно. Товсті полотна не деформуються, не гнуться в процесі роботи, тому дають більш прямий і рівний пропил без перекосів. Для отримання рівного пропилу майстри також рекомендують використовувати косинець або кутовий шаблон.
 • Напайка на зубах – дуже важливий момент, від якого залежить термін служби інструменту та багато в чому якість різання. Крім переможця, для напайок також використовують монокарбід, рапід і т.д.

Ножівка по газобетону: бетону, пінобетону, газоблоку

Вибираємо пилку по пінобетону правильно

Вибрати відповідну за характеристиками, вартістю та якістю ножівку по газоблоку нескладно – сучасні виробники пропонують досить широкий асортимент, тому знайти ідеальний варіант можна.

Головні критерії для вибору ножівки по газобетону:

 • Товщина полотна – починається з 0.2 міліметрів, але таке полотно гнутиметься і не дозволить нормально працювати. З використанням косинця завдання частково вирішується, та й зріз виходить чистовим. Товсті полотна дозволяють працювати швидше та ефективніше, але у них грубіший зріз.
 • Довжина полотна – якщо планується кладка блоків завбільшки 20-30 сантиметрів, достатньо буде полотна завдовжки до 60 сантиметрів. Правильний вибір роблять так: множать показник довгої сторони блоку на 2 і отримують оптимальну довжину полотна.
 • Матеріал виготовлення полотна – повинен бути якісним, міцним та зносостійким.
 • Конструкція та форма рукоятки – ручку роблять зазвичай із пластику з покриттям силіконом або гумою. Рукоятка повинна зручно лежати в руці, не ковзати, що особливо важливо при великих обсягах різання.

Ножівка по газобетону: бетону, пінобетону, газоблоку

 • Вага інструменту – чим менше, тим важче пиляти, оскільки різання вимагатиме додаткових зусиль для притиску полотна до матеріалу. Важкі ножівки з переможними напайками припускають лише зворотно-поступальні рухи і жодних особливих зусиль не вимагають.
 • Величина і крок зубів також мають значення: зуби 2-2.5 міліметрів актуальні для дрібних деталей з акуратною різкою, 3-3.5 міліметрів вибирають для середніх розмірів, 4-6 міліметрів підходять для великих блоків.
 • Виробники – інструмент цього типу виробляють різні компанії з Китаю, України, Європи.
 • Вартість – варіюється в відчутних межах, залежить від усіх перерахованих вище характеристик. Бюджетні пили обходяться в 500-600 грн, якісні з победітовими напайками зазвичай вартують тисячу й більше.

При виборі варто орієнтуватися на характеристики та репутацію виробника, але не ціну, оскільки часті ситуації купівлі найдешевших інструментів та швидкого виходу їх з ладу.

Ножівка по газобетону – необхідний інструмент під час роботи з матеріалом, до вибору якого варто підходити відповідально. Лише якісна та відповідна умовам експлуатації, поставленим завданням пила забезпечить ефективну та легку роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *