Чт. Апр 25th, 2024

Алмазні коронки для свердління бетону перфоратором: мокрий і сухий рез, переваги та рекомендації по експлуатації

Алмазні коронки по бетону-це спеціальні насадки для бурильних установок або перфораторів, які використовуються для свердління канавок або отворів в різноманітних матеріалах: бетоні, асфальті, граніті, інших твердих покриттях. Роботи можуть виконуватися на всіх етапах будівництва, ремонту та експлуатації об’єктів.

Алмазні коронки для свердління бетону можуть відрізнятися по діаметру, потужності, можливості монтажу додаткових аксесуарів (хвостовики, подовжувачі і т.д.), функцій, умов роботи та інших критеріїв. Є елементи універсальні, а є ті, що призначені для конкретних завдань. Свердління бетону актуально на різних етапах ремонтно-будівельних робіт при монтажі комунікацій і розводок в стінах, підлозі, стелях, може знадобитися для прокладки труб, інших елементів.

Призначення

Алмазна коронка по бетону дозволяє швидко і якісно виконувати роботи, які без буріння перфоратором або з реалізацією інших методів обробки можуть відняти багато часу і сил. Завдяки коронкам свердління монолітних стін здійснюється максимально ефективно, з урахуванням вимог і розрахунків.

Алмазная коронка по бетону: подбор и резка отверстий

Сфера застосування алмазних коронок по бетону:

 • Монтаж поглиблення для вимикача, розетки, підрозетника
 • Створення кріплення для сходової системи
 • Отвори різного діаметру і глибини в процесі реалізації фасадних робіт
 • Монтаж ящиків, різних навісних конструкцій
 • Прокладка різноманітних комунікацій через плити-сантехніка, електропроводка, стояки опалення, Системи вентиляції та витяжки

Особливості пристрою

Коронка по бетону з алмазним напиленням – це невеликий відріз труби з міцної інструментальної сталі, який може виконуватися в різних діаметрах і довжині. На одному з кінців зрізу розташовані міцні і надійні ріжучі елементи, в той час, як на іншому – хвостовик, завдяки якому здійснюється надійне кріплення циліндра в патроні інструменту.

Алмазная коронка по бетону: подбор и резка отверстий

Експлуатуватися алмазна коронка по бетону може з перфоратором, ударним і звичайним дрилем, іншими типами інструменту. Коронка може бути збірною/цілісною. По центру обрізної труби знаходиться центрирующее змінне свердло (зазвичай виконується з твердосплавним наконечником). Усередині циліндра можуть розташовуватися різні пазухи, які служать для збору відходів з робочої області.

Мокрий і сухий рез

Алмазна коронка для бетону може припускати два типи свердління – мокрий і сухий. У мокрому резе в процесі роботи подається вода, яка вимиває шлам, охолоджує виріб. Такий варіант актуальний там, де є можливість забезпечити безперервну подачу води. В іншому випадку краще вибрати свердла для сухого різу або з переносною ємністю для води.

Алмазная коронка по бетону: подбор и резка отверстий

Мокрий рез передбачає постійну подачу води в момент свердління, що позитивно позначається на інструменті, так як охолоджує його, захищає від перегріву. Якісні коронки для мокрого різу випускають японські виробники, також непогано себе зарекомендували на ринку вироби російських і австрійських брендів.

Сухий рез вимагає уваги до розміщення стійки опори, так як навіть невелике зміщення може стати причиною виходу з ладу коронок. Щоб інструмент служив довго, його потрібно регулярно змащувати. Найбільш якісні коронки для сухого різу поставляють американські і німецькі виробники.

Переваги корончатого пристрою

Алмазні коронки для перфоратора по бетону володіють певними достоїнствами, які визначаються правильним вибором елемента для тих чи інших робіт, коректною експлуатацією, якістю самого виробу.

Алмазная коронка по бетону: подбор и резка отверстий

Основні переваги алмазних коронок по бетону:

 • Довговічність — якщо правильно експлуатувати і не перегрівати пристрій, коронка прослужить кілька років і більше
 • Високі робочі показники — протягом усього терміну використання
 • Витривалість-незважаючи на те, що для певного типу робіт більше актуальна алмазна коронка по армованому бетону, в роботі з арматурою навіть універсальні вироби показують себе добре, хоч і термін служби скорочується
 • Універсальність-можливість застосовувати коронки на електричному, ручному інструменті домашнього або професійного типу будь-яких виробників
 • Різні матеріали-алмазні коронки часто використовуються для роботи як з бетонним монолітом, так і з каменем, керамзитобетоном, пінобетоном і т. д.
 • Буріння отворів підвищеної глибини
 • Чудова якість виконання робіт — завдяки коронкам для буріння можна уникнути тріщин, відколів, гарантуючи акуратне і рівне отвір (з мінімумом побічної вібрації і шуму, що важливо)
 • Невеликий обсяг пилу в процесі роботи
 • Відсутність ударної, вібраційної навантажень, у зв’язку з чим може виконуватися обробка конструкції навіть в аварійному стані безпечно і ефективно

Особливості вибору алмазних циліндрів по бетону

Сучасні виробники пропонують алмазні коронки у великій різноманітності. За принципом дії і конструкції всі вони приблизно однакові – невеликий циліндр у вигляді труби, на одному кінці якого знаходиться ріжучий елемент, на інший – кріплення до інструменту, який працює в якості приводу.

Зазвичай вибір коронки полягає у визначенні типу хвостовика і виду інструменту. Так, алмазні коронки для перфоратора виробники оснащують циліндричним хвостовиком SDS. Але варто враховувати, що для дрилі пристрій виконаний з циліндричним або багатогранним хвостовиком. Циліндр для виїмок під розетки може бути оснащений і тим, і тим видом хвостовика.

Алмазная коронка по бетону: подбор и резка отверстий

Є коронки з універсальними хвостовиками, які можуть використовуватися в самому різному інструменті. Але виробники електрообладнання та інструменту, використовуваного при проведенні ремонтно-будівельних робіт, радять вибирати коронки тих же фірм, що і сам інструмент. За логікою, вони повинні точно відповідати один одному і забезпечувати найвищу якість роботи.

Критерії вибору алмазної коронки:

 • Твердість бетону, наявність арматури.
 • Мокре або сухе буріння.
 • Діаметр отворів (залежить від поставленого завдання – товщина прокладається кабелю, підрозетника, перетин труб і т.д.). Так, для свердління під розетку краще вибирати коронку більше на 2-3 міліметри, щоб виріб кріпилося щільно на гіпсовому розчині. До покупки коронки потрібно точно дізнатися діаметр елемента, під який робиться отвір.
 • Тип інструменту, сумісність з тим чи іншим расходником, потужність перфоратора – так, якщо в роботі використовується інструмент потужністю 1 кВт, бурити отвір більше 25 сантиметрів не рекомендують. Для більш потужних перфораторів підійдуть насадки будь-якого діаметру.
 • Фіксація зубів коронок на валу – чим більш глибоко сидять ріжучі зубці в трубці, тим більшим буде термін експлуатації коронки.
 • Конструкція хвостовика насадки-може бути суцільною, з різним числом відкритих/закритих пазів (різні модифікації системи кріплення SDS, які маркуються як top, plus, quick, max), для кріплення в патроні дрилі кулачкового типу.

Рекомендації по експлуатації

В процесі виконання будь-яких робіт з використанням алмазної коронки по бетону потрібно дотримуватися правил електробезпеки, техніки безпеки, не забувати про Спецодяг і предмети індивідуального захисту, що дозволить уникнути травм і різних неприємностей.

Перед тим, як починати робити отвори в стінах для демонтажних робіт або реалізувати будь-які інші завдання, потрібно упевнитися в тому, що інструмент справний, коронка прикріплена правильно, надійно. До початку буріння зона розмічається і за відмітками виконуються отвори в потрібній кількості. Періодично потрібно дозволяти циліндру остигати, щоб він не перегрівався, що істотно скорочує термін служби.

Алмазная коронка по бетону: подбор и резка отверстий

На якості коронок економити не варто, так як це сильно вдарить по якості виконуваних робіт. В результаті економія і використання неякісних або не рекомендованих виробником інструменту коронок може привести до пошкоджень буримого матеріалу, самої коронки, перфоратора, а також стати причиною травм.

Ефективність свердління

Як стверджують виробники інструменту і майстри, максимальної ефективності робіт можна домогтися з використанням якісних коронок і потужного інструменту, виконаного з приводом пневматичного або електричного типу.

Основні умови ефективності робіт:

 • Використання алмазної коронки по бетону для виконання отворів для таких завдань, як прокладка різних комунікацій в залізобетонних стінах (сантехнічні, опалювальні труби, з’єднувальні вузли, електрична проводка, стояки, вентиляція, витяжки, навісне обладнання, Кондиціонери, Фасадні роботи).
 • Алмазні коронки повинні використовуватися за призначенням, з точним підбором потрібних параметрів.
 • Циліндри обов’язково повинні відповідати інструменту по діаметру, потужності, точно і надійно кріпитися. Грає роль і розмір інструменту, відповідність його коронці. Маркування зазвичай включає всі потрібні дані (дриль, перфоратор, М16 та інші значення).
 • Наявність певних навичок і знань у майстра – хоча б мінімальних, щоб працювати правильно і з дотриманням всіх стандартів, вимог. Дрібні і трубки середніх розмірів можна використовувати в роботі своїми руками, в інших випадках роботи краще надати виконувати майстру.

Принципи роботи з алмазним циліндром для свердління бетону

Для найбільш якісного виконання поставлених завдань необхідно вміти працювати з інструментом і алмазної коронкою по бетону. У роботі нічого складного немає, але є певні принципи, яких потрібно дотримуватися.

Правила роботи з алмазними коронками по бетону:

 • Не тиснути занадто сильно-це може погіршити роботу циліндра і зменшити термін експлуатації, привести до поломки.
 • У роботі з залізобетоном краще застосовувати сухий рез і обов’язково потрібно перевіряти надійність і міцність фіксації. Якщо фіксація ненадійна, циліндр може деформуватися, косити без можливості відновлення.
 • Якщо здійснюється фіксація алмазних сегментів і крайок припоєм, то в процесі виконання робіт потрібно використовувати подачу води. Якщо охолодження не буде, припій може помітно послабитися і навіть деформуватися.
 • Розмір установки повинен бути правильно підібраний, відповідати поставленим завданням, гарантувати потрібний рівень ефективності та якості.

Застосування твердосплавної коронки

Твердосплавні коронки по бетону застосовуються там, де потрібно ударне буріння перфоратором до рівня прокладки арматури. У цьому випадку ріжучий край коронки виконаний у форматі декількох зубів, а протилежний оснащений хвостовиком SDS. Твердосплавні коронки зазвичай застосовують там, де потрібно виконати невеликі отвори (найчастіше в побуті, не в промисловості).

Алмазная коронка по бетону: подбор и резка отверстий

Через те, що інструмент має високу ударну силу, істотно знижується ресурс циліндра, виявляється не дуже хороший вплив на конструкцію з бетону. Твердосплавні коронки, на відміну від алмазних, не підлягають відновленню.

Алмазна різання отворів

 • До початку виконання робіт потрібно переконатися, що в бетонному моноліті відсутня арматура, яка може пошкодити інструмент.
 • Якщо в механізмі є центрирующее свердло, воно приставляється в центр позначки на поверхні для свердління – тепер можна свердлити. Якщо Свердла немає, ріжуча кромка циліндра повинна бути прикладена до поверхні бетону всіма зубцями одночасно.
 • Відведення пилу здійснюється за допомогою будівельного пилососа, оснащеного спеціальною насадкою на шланг.
 • Свердлити можна безперервно до потрібної глибини, без зупинок.
 • Якщо потрібно зробити отвір наскрізь, висвердлений шматок бетону повинен залишитися всередині циліндра, потім його видаляють разом з насадкою. Якщо отвори робляться не наскрізь, що залишився в центрі шматок бетону видаляється зубилом або долотом методом сколювання.
 • Для прискорення свердління можна поглибити інструмент не невелику величину, потім дістати, зробити кілька отворів в контурі кола до необхідної глибини побідитовим свердлом діаметром, рівним ширині зубків циліндра. Потім свердління продовжують обраної коронкою.

Реанімація та правила догляду, захист від перегріву

Якщо алмазна коронка по бетону перестала нормально виконувати свої функції, в першу чергу, бажано з’ясувати причини несправності.

Спочатку встановлюють можливість виходу з ладу через зносу, потім оглядають корпус на наявність тріщин, наслідків горизонтального биття. Якщо все в порядку, можна напаяти кілька сегментів замість тих, що зносилися.

Щоб продовжити час між ремонтом і значно підвищити термін служби, майстри рекомендують робити все в суворій відповідності з правилами, зазначеними в інструкції. Коронка боїться перегріву, не може бути використана для роботи з матеріалами, яких немає в переліку в технічному паспорті. Також важливо стежити за тим, щоб в мокрих моделях не порушувався водний режим охолодження. Алмазні корони для напайки по бетону повинні бути високої якості, зробленими відповідно до стандартів.

Алмазная коронка по бетону: подбор и резка отверстий

Захист від перегріву реалізується за рахунок системи охолодження. При мокрому резе вода надходить в потрібному обсязі і безперервно, охолоджуючи алмази. Для роботи інструменту досить тиску в звичайному водопроводі. Потрібний обсяг води визначають, виходячи з діаметра головки коронки (всі дані повинні бути вказані в інструкції). Перевищення значення може сприяти утрудненню просування інструменту, якщо води буде мало – сегменти швидше зносяться.

Як уникнути отримання травми при роботі з коронкою на перфораторі

Незалежно від того, який прилад використовується, звичайний побутовий перфоратор або установки підвищеної потужності, правила техніки безпеки потрібно виконувати і робити все, щоб уникнути отримання травм.

Як безпечно працювати з алмазною коронкою:

 • До початку робіт обов’язково потрібно переконатися в тому, що коронка щільно і надійно зафіксована, затиснута фіксуючим болтом (якщо циліндр розбірний).
 • Роботи проводити в спецодязі, захисних окулярах, щоб уникнути попадання осколків матеріалу в очі, на тіло.
 • Використовувати респіратор, щоб не дихати з’являється в процесі буріння пилом (також можна змочувати місце, де буде отвір, для зменшення обсягу пилу).
 • Для роботи рукавички вибирати з гуми, так як звичайні тканинні або вовняні легко можуть бути пошкоджені або намотані на обертовий патрон, що часто призводить до травм рук.

Алмазні коронки для бетону-вироби, завдяки яким можна швидко, ефективно і якісно зробити різні отвори в стінах, стелях, підлозі, інших бетонних монолітах для прокладки комунікацій, труб, проводів, монтажу вентиляційних систем і т.д. правильна робота з якісним інструментом гарантує тривалий термін і повну безпеку експлуатації інструменту.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *