Вс. Апр 21st, 2024

За бажанням будівельники можуть виготовити бетонний розчин своїми руками, при цьому необов’язково мати професійні навички. Але приготування надміцного бетону все-таки вимагає певних знань в будівництві, оскільки такої якості розчин зазвичай використовують для зведення відповідальних елементів будівлі: фундаменту, стін, даху, стяжки підлоги. Актуально власноручне замішування бетону в разі, коли потрібна невелика кількість робочої суміші, наприклад, при необхідності залити сходинки для сходів або вивести доріжку у дворі.

Зміст

 1. Маркування
 2. Що входить до складу?
 3. В якості основи
 4. Спеціальні добавки
 5. Як зробити своїми руками: технологія

Маркування

Залежно від міцності визначається марка бетонного розчину.

Так, не дуже міцний маркується М100 і застосовується для укладання дорожнього полотна. Суміш з цифровим показником » 150 » придатна для заливки промислового бетонної підлоги і стяжки. Найчастіше в будівельній сфері застосовується бетон марки М200. Це відмінне рішення для формування несучих конструкцій. Такий розчин має прекрасне співвідношення міцності і вартості, що робить його популярним як в приватному, так і в великомасштабному будівництві. Хорошою міцністю відрізняється бетон марки 250, на основі якого забудовники часто зводять фундаменти.

А ось для зведення складних конструкцій будівельники вдаються до високоміцних марок бетону, наприклад, М350. З його допомогою будують балки, на яких припадає підвищений ступінь навантаження, а також будівлі спецпризначення на промислових підприємствах. Існують і ще міцніше бетони-М450 і 500, які знайшли застосування при зведенні мостових конструкцій, гідротехнічних споруд та інших конструкцій зі спецтребованиями.

Що входить до складу?

В якості основи

Основним компонентом бетону виступає цемент. Він пов’язує інші складові воєдино і визначає технічні властивості готового розчину. Так, приватним будівельникам підійде цемент М500 або портландцемент, який володіє прекрасною адгезією і краще підходить для будівництва при низьких температурах. Щоб приготувати надміцний бетон, цемент потрібно сухий і сипучий. Категорично не рекомендується брати немаркований, відвологлий або уцінений матеріал.

Ще одним важливим інгредієнтом є пісок. Для виготовлення надміцного розчину потрібно підготувати фракцію >1 мм і краще, якщо піщинки будуть рівномірними з різницею в розмірі не більше 2 мм.Перед додаванням піску, його очищають від будівельного сміття, скупчення різних частин відмерлих рослин і інших сторонніх домішок, які з часом згубно позначаються на міцності бетонної суміші. Досвідчені будівельники вважають за краще використовувати річковий пісок.

Відмінним заповнювачем надміцного бетонного розчину вважається щебінь або гравій. Якщо потрібно зробити легкий бетон своїми руками, то в якості заповнювача краще вибирати керамзит. При самостійному замішуванні розчину рекомендується взяти заповнювач різних фракцій, а щоб підвищити міцність бетону, то буде потрібно приділити увагу утрамбовці суміші. Завершальним компонентом розчину є вода. Для приготування високоякісної робочої суміші буде потрібно тільки чиста, питна вода.

Спеціальні добавки

При виготовленні надміцного бетонного розчину багато будівельників використовують допоміжні компоненти, в числі яких:

 • Пластифікатор. З їх допомогою бетон стає більш в’язким і текучим, що допомагає швидше і максимально повністю заповнити всі порожнечі. Це істотно прискорює будівельні роботи і покращує кінцевий результат.
 • Армуючі елементи. Зроблять бетонний розчин міцніше різні армуючі речовини, наприклад, ПВХ волокно або поліпропіленовий матеріал.
 • Гідроуплонітелі. Роблять робочу суміш стійкою до впливу надлишку вологи.
 • Антиморозні добавки. Щоб мінусові температури не відбивалися на якості бетону, при виготовленні маси своїми руками потрібно використовувати спеціальні домішки, що підвищують якість розчину і здатності протистояти морозам.

Як зробити своїми руками: технологія

Щоб зробити бетон марки 200 і вище, знадобиться наступний інвентар і матеріали:

 • пісок;
 • цемент;
 • щебінь;
 • спецдобавки;
 • будівельний рівень;
 • бетономішалка;
 • лопата;
 • відро.

Підготувавши необхідні компоненти для високоміцного бетону, приступають до замісу. Розмішати компоненти своїми руками буде складно, тому краще скористатися бетонозмішувачем. У агрегат виливають воду, всипають спочатку цемент, перемішують і додають інші складові або ж, навпаки, занурюють в бетономішалку сухі інгредієнти і заливають водою. На останньому етапі висипають пластифікатор і ретельно розмішують розчин до однорідної структури. Пропорції для міцного бетону на 1 куб:

 • 1 частка цементу м 500-300 кг;
 • 2 ч. піску — 600-700 кг;
 • 2 частини щебінки — 1100-1200 кг;
 • 0,7 ч. води — 150-170 л.

Досвідчені забудовники рекомендують додавати в процесі виготовлення надміцного бетонного розчину всілякі добавки, наприклад, миючий засіб для посуду «Фейрі» (1 ч.л. на відро). Цей неспецифічний для будівництва компонент покращує рухливість робочої суміші і за рахунок того, що дозволяє зменшити кількість води, підвищує міцність бетону.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *