Чт. Апр 25th, 2024

За якісними характеристиками бетонна цегла перевершує будівельні матеріали з дерева і глини. Він володіє хорошою теплопровідністю, не руйнується під впливом морозів, не горить. Проводиться будматеріал способом сильного пресування або за допомогою обробки високими температурами. Стіни з бетонної цегли відрізняються високою міцністю і стійкістю до впливу несприятливих факторів навколишнього середовища.

Зміст

 1. Різновиди будматеріалу
 2. Повнотілий
 3. Пустотілий
 4. Облицювальний
 5. Переваги та недоліки
 6. Де застосовується?
 7. Особливості виробництва
 8. Склад будматеріалу
 9. Робочий процес
 10. Як виготовити бетонні цеглини в домашніх умовах?

Різновиди будматеріалу

Повнотілий

Використання литої цегли скорочує терміни здачі готового об’єкта.

Для важкого будівництва застосовується повнотіла матеріал. Цеглини мають прямокутну форму, відрізняються об’ємністю і однорідністю структури. Литий будматеріал з бетону витримує тривалі інтенсивні навантаження без ознак деформації або гниття. Їм викладають несучі стіни у висотних багатоквартирних будинках. Під час закладки стрічкових фундаментів цеглою з бетону заповнюють виникаючі порожнечі. Після заливки цементом конструкція стає монолітною.

Пустотілий

Свою назву цей вид бетонної цегли придбав через наявність всередині кожного каменю двох порожнин. На відміну від литого будматеріалу рельєфні цеглу не можна використовувати для фундаментів і в багатоповерховому будівництві. Завдяки високим показникам шумопоглинання і звукоізоляції, пустотіл застосовують при зведенні будівель не вище 3-х поверхів, дач, міжкімнатних перегородок в житлових і виробничих приміщеннях.

Облицювальний

Декоративна цегла за своєю структурою є литим, але його лицьова сторона рельєфна, що нагадує дикий камінь. Їм може бути обкладена цегляна стіна для декорації і додаткового утеплення. Можлива обробка дерев’яних поверхонь. Облицювальні бетонні камені мають великий вибір кольорів і дозволяють створювати на стінах декоративні композиції.

Переваги та недоліки

Якщо використовувати камінь з бетону за призначенням, то недоречні фінансові витрати виключаються, а тому знайти мінуси цього будматеріалу складно. До переваг бетонного каменю відносять наступні властивості:

 • Теплопровідність. Цегла тримає тепло в приміщенні і зберігає нормальний рівень вологості.
 • Міцність. Щоб зробити в бетонній цеглі отвір потрібно Алмазне буріння. По міцності цей матеріал перевершує керамічний і силікатна Цегла.
 • Пожежна безпека. Бетонний камінь відноситься до вогнетривких матеріалів.
 • Стійкість до низьких температур. Не деформується під впливом екстремальних морозів.
 • Екологічність. Готові вироби абсолютні безпечні для здоров’я людини. Вони не мають радіаційного фону як граніт.
 • Доступність. Має прийнятну вартість, що робить камінь з бетону затребуваним будматеріалом.
 • Довговічність. Конструкції з бетонних каменів не пошкоджуються комахами і гризунами, не покриваються пліснявою, десятки років зберігають міцність і зовнішній вигляд.

Де застосовується?

Завдяки якісним особливостям камені з бетону використовують для будівництва об’єктів, які будуть піддаватися постійної підвищеної вологості, наприклад, для викладки басейнів і колодязів.

Області застосування бетонної цегли не мають обмежень. Його використовують у важкому будівництві для укладання і заливки фундаментів, викладки міцних несучих стін у висотних будинках. Цей вид будматеріалу застосовується для зведення парканів, житлових і підсобних будівель, міжкімнатних перегородок, цоколів, підвалів, басейнів. Облицювальна цегла з бетону використовується для декорування та утеплення цегляних або кам’яних стін, парканів.

Особливості виробництва

Склад будматеріалу

Камені з бетону вважаються екологічно чистою заміною глиняних матеріалів при підвищеній міцності перших. В основі суміші для цегли-бетон, що розрізняється зернистістю в залежності від того, якими властивостями повинен володіти готовий продукт. В якості заповнювачів використовуються мінеральні речовини, наприклад, гіпс або цемент. Обов’язково додається пісок.

Робочий процес

Метод виробництва каменів з бетону називається гіперпресуванням. Процес виготовлення будівельного матеріалу ділиться на наступні етапи:

 • Підготовка складових компонентів і їх суміші.
 • Контроль кількості сухих речовин для бетонної маси, вимірювання маси.
 • Приготування однорідного розчину з усіма необхідними добавками.
 • Формування виробів і відправка на прес.
 • Тепловлажная обробка готових каменів.
 • Маркування готового будівельного матеріалу. Упаковка і транспортування на склад.

Виробництво каменів з бетону проводиться за ГОСТом 6133-99. Стандартний розмір готового виробу 250×120×65, але можливі варіації для каменів, що використовуються в будівництві несучих конструкцій і декорації. Для ремонтних робіт або нескладного будівництва, що не вимагає застосування високоміцного матеріалу, бетонні камені можна виготовити самостійно.

Як виготовити бетонні цеглини в домашніх умовах?

Самостійно виготовити камені можна за допомогою готових сумішей, які продаються в будівельних магазинах, розфасовані в мішки по 18-36 кг, або зробити розчин з цементу, піску і заповнювачів, дотримуючись загальноприйнятих пропорцій. Перед початком роботи потрібно приготувати металеві або фанерні форми для каменю, які перед заливкою бетону обробляються будь-яким мастильним матеріалом.

Бетонний розчин повинен бути не дуже густим, щоб в готових цеглинах не залишилося пустот. Після того, як форми будуть заповнені сумішшю, їх залишають на добу, щоб камені придбали потрібну форму. Потім вироби виймають і поміщають в прохолодне приміщення на 2 тижні, накривши мокрою ковдрою і плівкою. Мокрий «компрес» важливо тримати на цеглинах протягом усього періоду затвердіння, щоб попередити їх розтріскування.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *