Чт. Апр 25th, 2024

Стрімко завойовує популярність серед будівельників полегшений бетон, який при бажанні можна виготовити своїми руками. Він значно спрощує життя забудовників, оскільки легковагі «бруски» не відбирають у працівника фізичну силу, не вимагають великої бригади і застосування для монтажу спеціалізованої техніки. При власноручному виготовленні легкого бетону важливо враховувати багато нюансів: якісність інгредієнтів, правильність замішування, дотримання етапів. Тільки при правильному приготуванні вдасться максимально наблизити «домашній» розчин до заводського.

Зміст

 1. Плюси і мінуси
 2. Матеріали для власноручного виробництва
 3. Пісок і вимоги до нього
 4. Який підходить цемент?
 5. Чи потрібен щебінь?
 6. Допоміжні добавки
 7. Етапи виготовлення

Плюси і мінуси

Бетон називається легким, якщо щільність не перевищує 1800 кг/м3, а в складі знаходиться менше стандартної кількості цементу і замінені тверді наповнювачі на легкі пористі.

У будівництві полегшений кам’яний матеріал поділяють в залежності від інгредієнтів, структури і підгруп по щільності. Багато видів можна без праці і особливих навичок замісити своїми руками, але деякі з них простіше придбати вже в готовому вигляді. Попит на легкий будматеріал зріс неспроста. Йому притаманні високі теплоізоляційні та якісні властивості, а також чимало інших вагомих переваг:

 • Мала вага. Будівництво будівель і споруд з легкого бетону не займає багато часу, а за рахунок економії на транспортуванні будівельного матеріалу і допоміжної техніки дозволяє економити чималу суму грошей.
 • Універсальність. Блоки підходять для кладки архітектурних елементів різної функціональності.
 • Низька теплопровідність. Будівельний матеріал не випускає тепло назовні і надійно зберігає його всередині приміщення.
 • Морозостійкість. Конструкції, зведені з легкого бетону, протистоять мінусовій температурі, не погіршуючи при цьому своїх міцнісних характеристик.
 • Шумоізоляція. Легкий бетон поглинає зайві шуми ззовні, не пропускаючи їх всередину кімнати.

Полегшення бетону надає пориста структура, якій і зобов’язує будматеріал своїми сильними якостями. Але не позбавлений він і недоліків. У порівнянні зі звичайним бетоном полегшений варіант має меншу міцність і більший рівень поглинання вологи, яка проникає крізь порожнечі. Щоб зрівняти цей недолік, досвідчені забудовники рекомендують штукатурити стіну зовні і всередині.

Матеріали для власноручного виробництва

Щоб отримати по-справжньому полегшений бетонний розчин, крім звичного піску і щебеню, до складу додають в’яжучі компоненти:

 • вапна;
 • шлак;
 • гіпс;
 • промислові відходи;
 • полімери.

До того ж відрізняється структура легкого бетону наповнювачами і заповнювачами, в якості яких виступають:

 • аглопорит;
 • перліт;
 • гравій зольний;
 • шлак;
 • мармурова крихта;
 • подрібнення пемзи;
 • вапняк;
 • вулканічний пуф.

Пісок і вимоги до нього

Від того наскільки правильно підібрані компоненти при замішуванні розчину своїми руками, залежить якість і експлуатаційні властивості готового будівельного матеріалу. Так, для виготовлення полегшеного бетону потрібно річковий пісок, очищений від сміття, залишків рослин та інших сторонніх предметів. Краще брати пісок з розміром крупинок в межах 1,4—2,5 мм.

Який підходить цемент?

Зв’язуючий компонент в складі полегшеного бетону-цемент. Будівельникам, які вирішили готувати розчин власноруч, рекомендується використовувати тільки високомарочні цементи, як мінімум М500. Слід звернути увагу, що цей найважливіший компонент легкого бетону повинен бути сухим і розсипатися. Додавати злиплі грудки цементу неприпустимо. Не потрібно і економити на цьому інгредієнті, купуючи уцінений, немаркований товар.

Чи потрібен щебінь?

За міцність бетону відповідає заповнювач, яким виступає гранітний щебінь. Після змішування він твердне і створює міцну, надійну структуру будівельного матеріалу. Щебінь використовують тільки ідеально чистий, попередньо промитий від пилу і подрібнених фракцій гірських порід. Однак досвідчені монтажники часом замінюють його іншим заповнювачем, наприклад, зольним гравієм, перлітом, вермикулітом.

Допоміжні добавки

При замішуванні своїми руками полегшеного бетону до щебеню, піску і цементу вливають воду без домішок, а також додають пластифікатори, всілякі добавки, що поліпшують ТЕХНІЧНІ характеристики. Якщо висипати до складу керамзит, який представляє собою спінену і обпалену глину, то вдасться отримати керамзитобетонний блок. Такий будматеріал володіє підвищеною міцністю і легкістю, тому є основним видом пористого заповнювача.

Етапи виготовлення

Щоб виготовити легкий бетон своїми руками, потрібно запастися базовими знаннями і підручним матеріалом. Виробничий процес залежить від різновиду скріплює суміші. Наприклад, пінобетон зробити власноруч будинку виявиться непросто, адже для нього потрібне спеціальне обладнання, яке готує піну, і піноутворювачі, а ось керамзитобетонний або з легкими пористими домішками розчин — цілком реально.

Приготування будь-якого виду суміші починається з підготовки інгредієнтів і замішування їх в бетономішалці у відповідних пропорціях. Лопатка, Сапа для розмішування полегшеного бетону застосовуватися не повинна, так як вручну неможливо домогтися високої якості і однорідної структури суміші.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *