Чт. Апр 25th, 2024

Друкований бетон, технологія виготовлення: декоративного, штампованого, декор бетону своїми руками

Друкований бетон — це метод декорування поверхні, що відносно недавно з’явився. Ця технологія дозволяє відтворити текстуру натуральної деревини, сланцевих плит, бруківки та ін. Це розширює сфери застосування цього способу облицювання.

Такий підхід дозволяє створити міцне покриття, яке навіть при інтенсивній експлуатації зберігатиме свої декоративні якості. Технологія нанесення даного покриття має тонкощі. Для створення красивої поверхні потрібні штампи для бетону та інші спеціальні інструменти.

Можливості використання

Штампований бетон — це технологія, яка передбачає заливку цементно-піщаного масиву, на верхньому шарі якого робиться відбиток спеціальними формами для штампування. До складу декоративного бетону вводяться спеціальні барвники.

Цей метод дозволяє імітувати такі поверхні, як:

 • деревина;
 • бруківка;
 • цегляна кладка;
 • поцяткований тріщинами грунт;
 • стародавня бруківка;
 • рельєф опалого листя;
 • шкіри тварин тощо

Декоративний друкований бетон підходить для оформлення терас та тротуарів. Декоративний бетон в інтер’єрі застосовується при облаштуванні альтанок, сходових маршів та місць відпочинку. Цей матеріал досить міцний, щоб його можна було застосовувати під час оформлення дитячих майданчиків та місць великого скупчення людей.

Таке декоративне покриття можна використовувати для оформлення підлог у торгових центрах. Крім того, такий спосіб покриття активно застосовується при проведенні складної реставрації, коли поверхня повинна мати старий вигляд. Існуючі форми для друкарського бетону дозволяють відтворити практично будь-яку фактуру.

Печатный бетон (декоративный, штампованный, декор) своими руками

Переваги

Розглядаючи, що таке декоративний бетон, слід виділити низку переваг використання даного покриття. Цей матеріал відрізняється високим ступенем екологічності. Для створення декоративної поверхні не потрібно застосовувати будь-які токсичні добавки.

Друкарський бетон своїми руками дозволяє зробити покриття високої міцності. За бажання можна підібрати штамп для бетону, що дозволяє створити фактурну поверхню будь-якої складності.

Штампований бетон відрізняється високою стійкістю до дії різних природних факторів, у т.ч. до:

 • ультрафіолет;
 • перепадів температур;
 • опадах і т.д.

Таке покриття не втрачає своїх декоративних властивостей при контакті з агресивними речовинами. Для догляду за поверхнею можна користуватися підручними засобами. Покриття добре чиститься. Перевагою цього методу декорування є низька вартість матеріалів, необхідних створення покриття.

Печатный бетон (декоративный, штампованный, декор) своими руками

У чому складність процесу

Щоб якісно провести роботи з облаштування такого покриття, недостатньо купити матеріали та штампи для декоративного бетону. Для використання такого способу оформлення, як друкований бетон, технологія та рецептура повинні бути дотримані повною мірою.

Тільки в цьому випадку можна досягти якісного результату. Крім того, є низка проблем, які можуть виникати у процесі штампування.

Виготовляючи штампований бетон своїми руками, потрібно враховувати, що затвердіння матеріалу відбувається швидко, тому відбиток може вийти з розмитими межами чи нечітким. Використовуючи штамп для бетону необхідно докладати чимало зусиль для продавлювання відбитка.

Помилки під час тиснення залитого масиву надалі майже неможливо усунути. Потрібно заздалегідь спробувати робити відбиток землі, щоб придбати навичку проведення цієї роботи.

Розмаїття штампів

Зараз у будівельних магазинах можна набути спеціальних форм для декоративного бетону. За потреби їх також можна замовити в інтернет-магазинах. Штампи для друкарського бетону бувають 2 види, в т.ч. алюмінієві та поліуретанові.
Печатный бетон (декоративный, штампованный, декор) своими руками

Форми, виготовлені з литого алюмінію, є масивними елементами, оснащеними ручками. Вони дуже зручні для створення візерунків, що імітують поверхню кам’яної або цегляної кладки. Для створення покриттів із складнішою текстурою краще підходять поліуретанові штампи. Вони відрізняються високою гнучкістю, тому дозволяють передати найменші шорсткості, тріщини та інші елементи текстури.

Форми відрізняються ступенем жорсткості. Рельєфність готової поверхні залежить від густини матриці. Чим вона жорсткіша, тим якіснішим вийде відбиток. Еластичні форми використовуються для створення неглибоких відбитків. Використання таких штампів потребує особливих навичок для отримання якісного результату.

Штампи для бетону власноруч зробити складно. При необхідності можна виготовити їх із металевого куточка або інших підручних предметів. Якість саморобних форм часто нижча, ніж фабричних.

Використання затверджувачів

Технологія друкованого бетону передбачає нанесення спеціального затверджувача перед проведенням відбитку поверхні. Цей склад підвищує міцність покриття. Затверджувач — суха суміш, в якій присутні наступні компоненти:

 • дрібний кварцовий пісок;
 • фарбуючий пігмент;
 • гранітна крихта;
 • в’яжучий наповнювач.

Компоненти проникають у пори покриття, що підвищує його міцність та дає рівномірне забарвлення.

Технологія самостійного виробництва

Щоб створити штампований декоративний бетон своїми руками, необхідно виконати низку послідовних дій. Спочатку виконується підготовка основи, приготування спеціального бетонного розчину та його заливання. Після цього наноситься кольоровий затверджувач та розділовий компонент.

Печатный бетон (декоративный, штампованный, декор) своими руками

Наступним етапом виступає штампування поверхні. До застигання обов’язково необхідно провести усунення недоліків і нарізку усадкових швів. Після цього виконується промивання поверхні. Коли суміш застигне, обов’язково має бути проведена герметизація поверхні.

Підготовка бетонного майданчика

Підставою для подальшого штампування виступає армований забетонований майданчик. Для її заливання варто використовувати цемент марки М350 та вище. Спочатку майданчик потрібно звільнити від трави та сміття. Після цього кілочками та шнуром виконується позначення меж ділянки, заливання якої проводитиметься надалі. Після цього з основи знімається приблизно 15-20 см ґрунту. Дно слід ретельно утрамбувати.

Після цього на дно засипається подушка із щебеню завтовшки до 10 см. По межах майданчика слід встановити дерев’яну опалубку. Після цього виконується укладання армуючої сітки. Слід розташовувати її на камінні та битій цеглі.

Важливо, щоб вона була піднята над землею на 3-5 см. Таким чином, після заливання розчину вона опиниться усередині нього. Це зробить покриття міцнішим.

Бетон можна замішати вручну або за допомогою бетономішалки. Якщо площа заливки більша, найкраще замовити готову суміш у потрібному обсязі. Розчин заливається всередину опалубки та розрівнюється металевим правилом. Поверхню слід добре утрамбувати віброрейкою. Необхідно додатково розрівняти майданчик.

Печатный бетон (декоративный, штампованный, декор) своими руками

Нанесення кольорового затверджувача

Кольоровий затверджувач наноситься на свіжий бетон. При проведенні даного етапу робіт обов’язково потрібно одягати окуляри та рукавички. Існує щонайменше 30 тонів даного будівельного матеріалу. Порошкоподібний затверджувач розкидається вручну. Краще проводити процедури у безвітряну погоду.

Для нанесення складу потрібно набрати долоню порошок, а потім різким рухом кинути його на свіжий бетон. Це посприяє рівномірному нанесенню фарбуючого складу.

Після розкидання 1 шару потрібно почекати щонайменше 10 хвилин. У цей період потрібно розрівнювати гладилкою поверхню, щоб рівномірно розподілити затверджувач і прискорити проникнення барвника в глибокі шари бетону. Особливо ретельно потрібно обробляти інструментом кути. Після цього наноситься ще 1 шар кольорового затверджувача. Цей пласт слід розрівняти. Поверхню потрібно залишити на 10 хвилин.
Печатный бетон (декоративный, штампованный, декор) своими руками

Нанесення роздільного компонента

Роздільний компонент потрібний для недопущення прилипання штампу до бетону під час відбитка. Даний склад випускається у формі рідини та порошку. Найчастіше застосовується порошок, який можна легко нанести широким пензлем. Цей інструмент ще називається макловицею.

Спочатку у цебро з компонентом опускається пензель. Коли щетинки будуть рівномірно покриті складом, потрібно помістити кисть над бетонним майданчиком і рухами, що струшують, розпорошити порошок. Це дозволить досягти рівномірного розподілу складу.

Додатково може знадобитися розпилення розділового компонента по кутах майданчика та в області біля опалубки.

Штампування поверхні

Штампування поверхні слід провести до закінчення застигання бетону. Основа повинна мати консистенцію пластиліну. Важливо правильно вибрати час початку проведення робіт. Якщо почати занадто рано, основа не зможе витримати вагу форми та робочого, що переміщається нею. Якщо розпочати пізно, відбиток буде неякісним.

Печатный бетон (декоративный, штампованный, декор) своими руками

Для перевірки ступеня застигання слід випробувати поверхню рукою. Якщо він продавлюється на 3-5 мм, можна розпочинати роботу.

Після цього на поверхню бетону розкладаються штампи. Нерідко виробники нумерують їх. Це полегшує процес створення малюнка. Потрібно укласти форму, а потім стати на неї. Таким чином, послідовно проштампується весь малюнок на бетонному покритті.

Наприкінці майданчика, де бетон може виявитися застиглим, для нанесення штампування нерідко потрібні великі зусилля. Для цього можна використати молоток, щоб форма увійшла на потрібну глибину в бетон.

Усунення недоліків

У місці стиків форм нерідко спостерігається незначне усунення розчину. При недостатньому трамбуванні результат буде розмитим. Шви виглядатимуть неакуратними. Поки бетон не застиг, можна згладити ці дефекти. По місцях стиків та швів слід провести ручним валиком. За потреби дефекти слід зачистити текстурним шнурком.
Печатный бетон (декоративный, штампованный, декор) своими руками

Нарізка усадкових швів

Для зняття напруги з бетону при перепадах температур та недопущення розтріскування необхідно вирізати кілька швів у плиті. Процедуру потрібно провести до застигання бетону. У цьому випадку слід задіяти спеціальний різьбяр. Коли бетон застигне, для виробітку швів потрібно буде скористатися болгаркою.

Промивання поверхні

Наступний етап – промивання поверхні. Проводити цю процедуру слід лише після її висихання. Спочатку з покриття водою зі шланга ретельно змиваються залишки розділових компонентів та фарби. Після цього виконується промивання соляною кислотою.

Це необхідно, якщо потрібно отримати ефект поєднання кількох кольорів. Промивання кислотою сприятиме розкриттю пор у бетоні та покращить його зчеплення з герметиком.

Нанесення герметика

Тільки наступного дня після промивання можна приступати до нанесення складу герметика. Цей шар захистить поверхню від швидкого стирання та просочування хімічними речовинами. Крім того, герметик додасть блиск і більш насичену кольорову гаму покриттю. Він також полегшить догляд за поверхнею.

Наносити герметик найкраще широким валиком. Кути та області біля опалубки слід пофарбувати пензликом. Герметик наносять у 2-3 шари. Кожному пласту потрібно дати висохнути перед нанесенням наступного.

Поради для якісного штампування

Щоб отримати добрий результат, потрібно врахувати кілька важливих моментів. Якщо раніше не доводилося працювати зі штампами, краще попередньо надрукувати малюнок на піску. Потрібно уникати розташування однакових форм поряд. Випадкова локалізація зробить композицію більш реалістичною, особливо якщо планується поверхня, що імітує природні матеріали.

Це дозволить уникнути його швидкого змивання під час промивання. Крім того, важливо, щоб людина, яка наступатиме на штампи для друкованого бетону під час їх вдавлювання, була у чистому взутті. Будь-які забруднювачі, які попадають на свіжий бетон, можуть погіршити зовнішній вигляд готового покриття.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *