Вс. Апр 21st, 2024

Зміст статті:

Малярні роботи-один з основних етапів будівництва. Завдяки фарбуванню стін, стель, фасадів і т.д., не тільки підвищується естетична привабливість приміщення, але і посилюються ТЕХНІЧНІ характеристики. Обробка бетонної поверхні фарбою дозволяє запобігти передчасному зносу конструкції і продовжити її термін експлуатації. Від якості проведення даного завдання залежить довговічність будівлі.

Вибір і покупка фарби

Перш ніж приступати до малярного етапу робіт, слід розрахувати необхідну кількість матеріалів. Також важливо вибрати відповідний тип фарби. Найбільш популярними варіантами вважаються:

  • акрилові фарби на водній основі;
  • алкідні фарбувальні склади;
  • Латексні матеріали.

Варто відзначити, що Алкідні фарби – досить популярний різновид фарбувального матеріалу. Однак такі склади мають істотним недоліком-неприємним запахом, який може не вивітрюватися кілька днів. Саме з цієї причини вони рідко використовуються для внутрішньої обробки бетонних поверхонь.

Латексні фарби не так давно з’явилися на будівельному ринку, швидко завоювавши популярність серед споживачів. Обробка бетону такими речовинами дозволяє створити міцну плівку, що захищає поверхню від несприятливого впливу навколишнього середовища. Втім, така плівка знижує повітропроникність, підвищуючи ймовірність розмноження цвілі або грибків. Запобігти такому явищу допоможе попередня обробка стін, стель та інших перекриттів ґрунтовкою.

Також існують фарби для бетону на основі кислоти. Такі матеріали відрізняються підвищеною світлостійкістю, проте їх нанесення займе багато часу на нейтралізацію діючої речовини. Крім іншого, сучасні виробники пропонують варіанти, що імітують текстуру натурального мармуру, металевої поверхні і т. д.

Підготовка поверхні

Перед початком фарбування бетону слід ретельно очистити його. Для цього використовується спеціальний очищувач і мийка високого тиску. Також рекомендується обробити поверхню ґрунтовкою. Дана процедура забезпечить рівномірність фарбувального шару і запобіжить виникненню цвілі і грибків.

Фарбування бетону

Фарбування бетону здійснюється валиком, пензликом або спеціальним розпилювачем. Пульверизатор для фарби вважається найбільш оптимальним варіантом, дозволяючи рівномірно наносити шар.

Фарбування здійснюється по квадратах. Перед цим рекомендується зволожити поверхню (але краплі не повинні стікати з бетону). Після обробки всієї поверхні необхідно дати першому шару фарби просохнути протягом доби.

Якщо потрібно більш насичений колір, слід повторно пофарбувати бетон. Після закінчення малярних робіт на поверхню за допомогою валика в два шари наноситься герметизуюча речовина, що запобігає проникненню забруднень в структуру бетонної конструкції.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *