Чт. Апр 25th, 2024

Зробити в домашніх умовах полістиролбетон своїми руками можливо. Головне, підібрати якісний вихідний матеріал, знайти правильну рецептуру і строго дотримуватися запропоновані пропорції, в іншому випадку виріб вийде неякісним. Технічні вимоги до матеріалу, характеристика, а також сфера застосування контролюється ГОСТ 33929-2016.

Зміст

 1. Плюси і мінуси матеріалу
 2. Склад і рецептура
 3. Як зробити в домашніх умовах?
 4. Підготовка: обладнання та матеріали
 5. Технологія виробництва

Плюси і мінуси матеріалу

Виробники будівельних матеріалів довго працювали над тим, щоб отримати міцне, легке і доступне за ціною бетонне виріб, який за фізико-технічними характеристиками нічим не поступається іншим видам бетонів. Результатом такої роботи став винахід полістиролбетону, до складу якого замість важкої щебінки стали додавати легкий, гранульований полістирол. З тих пір рецептура вдосконалилася, блоки стали популярними і почали активно застосовуватися для зведення конструкцій будь-якого призначення.

Фахівці будівельної галузі запевняють, що пінополістиролбетон має набагато більше плюсів, ніж мінусів. Головні переваги легкого матеріалу такі:

 • Екобезпека. Вироби не містять в складі токсичних або хімічних добавок.
 • Довговічність. Якщо технологія виробництва полістиролбетону відповідає стандартам, а також дотримуються умови експлуатації, конструкція, зведена з таких блоків, прослужить 70-100 років.
 • Вогнетривкість. Будматеріал може тривалий час витримувати вплив високих температур.
 • Високий коефіцієнт теплоізоляції. У приміщенні, збудованому з полістиролбетону, навіть холодною зимою зберігається комфортна температура, при цьому витрати на енергоресурси істотно знижуються.
 • Шумоізоляція.
 • Простота в обробці, швидкість і легкість монтажу кладки.

Істотний недолік цього універсального будматеріалу один-зниження міцності блоків після 20-23 циклів заморозки і відтавання. Якщо поверхня, зведену з полістиролбетонних блокових елементів додатково не обробити захисними матеріалами, на стінах поступово почнуть утворюватися тріщини, а сама кладка буде руйнуватися.

Склад і рецептура

Виробництво полістиролбетонних блоків-процес відповідальний. Важливо строго дотримуватися запропоновану рецептуру і схему виготовлення, в іншому випадку вийде неякісний матеріал. Виріб випускається під різними марками,

Поліпшити міцність і надійність будівельних елементів допоможе фіброволокно. Все залежить від того, яке призначення у конкретного виду блоків — конструкційне, конструкційно-теплоізоляційне або теплоізоляційне.

Співвідношення компонентів суміші, необхідних на 1 м куб. готового виробу різних марок, представлено в таблиці:

Компоненти (кг і л) Позначення Клас полістиролбетону
D200 D300 D400
Цемент Кг 160 160 190
Полістирол 10 9 10
Смола деревна омилена (СДО) 1 5 4
Пісок 75 75 110
Вода Літр 100 95 115

На виготовлення полістиролбетону марки D500 знадобиться цементу — 215 кг, полістиролу і СДО по 10 і 4 кілограми відповідно. Обов’язково в суміш додається намивний пісок-180 кг і вода в кількості 130 л.щоб готовий виріб вийшло більш міцним і надійним, до складу фахівці радять додавати фіброволокна, сумісні з портландцементом. Речовина сприяє зведенню до мінімуму процесів деформації і руйнування, що властиво пінополістиролбетону під впливом коливань температури.

Як зробити в домашніх умовах?

Підготовка: обладнання та матеріали

Технологія виробництва полістиролбетонних блоків практично нічим не відрізняється від правил виготовлення інших будматеріалів, що містять бетон. Але перш ніж почати змішувати компоненти, слід визначитися, якої марки виріб потрібно для конкретних цілей. Крім цього, при замішуванні суміші з полістиролом важливо стежити, щоб складові маси ретельно перемішалися і з’єдналися між собою. Рекомендується також підготувати обладнання для виробництва полістиролбетонних блоків. Будівельники радять використовувати для цих цілей бетономішалку, яка якісно замішає багатокомпонентну масу. Але можна обійтися і звичайним міксером, проте перемішувати компоненти доведеться вручну, що трудомістко.

Технологія виробництва

Виробництво полістиролбетону в домашніх умовах-відповідальна, копітка робота, тому що важливо максимально чітко дотримуватися зазначені пропорції і в певній послідовності додавати під час замісу компоненти суміші.

Технологія виготовлення легкого будматеріалу складається з таких етапів:

 1. У ємність бетонозмішувача засипати весь обсяг полістиролу.
 2. У воді розчинити пластифікатор, влити в змішувач 1/3 розчину.
 3. Перемішати компоненти, почекати, поки гранули повністю не змочаться, в іншому випадку вони не зчепляться як треба з цементом.
 4. Додати до маси весь портландцемент, потім вилити решту води, з розчиненим в ній пластифікатором.
 5. Залити воздухововлекающую добавку, перемішувати склад 2-3 хвилини.

Готовий розчин можна відразу залити в опалубку, якщо в момент виготовлення йде будівництво. Якщо метою є виробництво блоків для зведення стін, тоді маса розливається в форми. Ще один варіант — заливка суміші монолітом, однак для його розпилу потрібно спеціальний верстат, який допоможе зробити рівні блокові елементи і уникнути втрат вироби у вигляді тирси.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *