Чт. Апр 25th, 2024

Що таке полістиролбетонні блоки — стінові, перегородкові: плюси та мінуси, види, розміри, характеристики

При виборі будівельного матеріалу, на основі якого буде зведено новий будинок, важливо ознайомитися з усім асортиментом, експлуатаційними якостями та перевагами запропонованих варіантів. Ще важливо звертати увагу на умови експлуатації майбутньої споруди, властивості ґрунту, поверховість та функціональне призначення. І до найбільш затребуваних будматеріалів належать полістиролбетонні блоки.

Полістиролбетонні блоки: плюси та мінуси, характеристики

Основні характеристики

Перед покупкою готових блоків для зведення приватного будинку необхідно вивчити основні характеристики, які нормуються стандартами ГОСТ.

Показники густини варіюються від 150 до 800 кг/м³, а ступінь морозостійкості відповідає F35-F300 (кількість циклів «заморожування-відтавання»). Рівень паропроникності дорівнює 0,05 мг, а група горючості Г1. Однак у пінополістиролу недостатньо висока міцність на стиск, що не дозволяє використовувати його для будівництва приміщень, висотою понад 2 поверхи.

Зменшений рівень паропроникності може розглядатися як перевага, так і недолік. Блокам не страшні впливу негативних температур, оскільки вони відсутні така властивість, як вбирання вологи. Це обумовлює хорошу стійкість до морозів, але перешкоджає збалансованому повітрообміну.

Щодо екологічності у фахівців є розбіжності. Прихильники матеріалу стверджують, що пінополістирол є повністю безпечним, а їх опоненти дотримуються протилежної позиції.

Якщо керуватися існуючими гігієнічними сертифікатами, можна не сумніватися у чистоті та нешкідливості матеріалу.

Полістиролбетонні блоки: плюси та мінуси, характеристики

Особлива популярність блоків у приватному будівництві пов’язана із оптимальною щільністю. Залежно від цього показника виділяють три групи пінополістиролу:

 1. Перша група — представлена блоками з об’ємною вагою 150-300 кг/м³. Такий матеріал ефективний при зовнішній обробці приміщень та облаштуванні внутрішніх перегородок з функцією, що несе.
 2. Друга група — до неї відносяться теплоізоляційні блоки з показниками густини 350-500 кг/м³.
 3. До третьої групи належить полістиролбетон щільністю 500 кг/м³. Він виконує конструкційні функції та може задіятися при облаштуванні зовнішніх стін у приміщеннях з невисокою поверховістю (до 2 поверхів).

Параметри та недоліки

Розбираючись, які характеристики мають полістиролбетонні блоки, плюси і мінуси цих конструкцій потрібно вивчити в першу чергу.

Полістиролбетонні блоки: плюси та мінуси, характеристики

Список переваг включає наступні пункти:

 1. Ефективна теплоізоляція, що дозволяє зберігати тепло в кімнатах взимку та забезпечувати комфортний мікроклімат у спеку.
 2. Невелика вага та легкість. Ці характеристики позбавляють будівельників необхідності задіяти дороге обладнання та спецтехніку для реалізації проекту. Ще за рахунок зменшеної ваги блоки легкі у транспортуванні.
 3. Простота самостійної обробки. Прокладати комунікаційні системи можна у готових конструкціях. При цьому господар будинку може вносити зміни до геометрії блоків та реалізовувати будь-які архітектурні задуми.
 4. Великий термін служби та високі властивості міцності. За заявами виробників, приміщення з полістиролбетонних блоків може прослужити понад 100 років.
 5. Хороші звуко- та теплоізоляційні властивості, які унеможливлюють покупку додаткових ізоляційних матеріалів.
 6. Стійкість до тріщин при точкових навантаженнях.
 7. Відповідність екологічним нормам.
 8. Відсутність реакції з хімічними та біологічно активними речовинами.
 9. Висока міра морозостійкості.
 10. Пожежностійкість. За рахунок цієї властивості блоки можна використовувати для будівництва будівель з першою категорією вогненебезпечності.

Але крім плюсів, стінові блоки в будинку з полістиролбетону мають недоліки. В тому числі:

 1. Невисока міцність монтажу кріпильних елементів, таких як дюбелі, анкери та шурупи. Дістати їх із конструкції можна руками без застосування спеціальних інструментів. Через цю властивість навісні елементи краще кріпити лише в пустотах між блоками, де знаходиться бетонна суміш, а як кріплення використовувати анкери.
 2. Втрата стійкості дверей та вікон у разі недотримання технології встановлення.
 3. Вразливість до дії відкритого вогню. За високих температур гранули полістиролу починають руйнуватися і втрачають теплоізоляційні властивості. Щоб усунути проблему, їх поверхню потрібно покрити протипожежною захисною плівкою та штукатуркою.

Починаючи будівництво будинку із саморобних блоків, потрібно підбирати збалансований склад вихідної сировини, не допускаючи наявності гранул діаметром більше 20 мм.

Проведення процедури оштукатурювання не має особливих складнощів, але потребує дотримання технологічних правил.

Технологія виробництва

У технічному описі полістиролбетону згадується, що він є композитним матеріалом на основі кульок-гранул спіненого полімеру і цементу, які створюють стійкі грати. Щоб підвищити однорідність сировини, потрібно задіяти повітрозтягуючі та поверхнево-активні добавки.

Для виробництва бетону з різними показниками густини необхідно регулювати пропорції між цементом та водою. Крім рідини, до складу додають пісок, який змінює експлуатаційні властивості кінцевого продукту.

Види, розміри та орієнтовні ціни

У продажу пропонується широкий вибір блоків полістиролбетону з різними типорозмірами та властивостями.

Найчастіше будівельниками застосовуються три різновиди:

 1. Стінові розмірами 300х380х588 мм.
 2. Стінові — 188х300х588 мм.
 3. Перегородкові — 92х300х588 мм.

На будівельному ринку 1 м3 блоків продається за ціною 12,5 тис. грн. Аналогічна кількість газобетону коштуватиме 12,8 тис. грн. Пінобетонний матеріал для кладки коштує теж 12,5 тис. грн. за кубометр.

Ще на ринку доступні конструкції з облицюванням, вони коштують 12,5 тис. грн. за м3. Підвищена ціна обумовлена поліпшеними властивостями міцності, великим терміном служби та екологічністю.

Залежно від кліматичних умов та особливостей середовища експлуатації вартість матеріалу змінюється. Щоб звести якісний та довговічний будинок, важливо вибирати відповідний тип полістиролбетону та не економити на дешевих аналогах.

Блок повинен відрізнятися гарною звуко- та теплоізоляцією, бути міцним та стійким до несучих навантажень, а також витримувати вплив негативних температур.

Вибір

Для вибору хорошого полістиролбетонного блоку потрібно враховувати такі критерії та особливості:

 1. Ознайомитись з історією компанії-виробника, всілякими сертифікаціями та довірою з боку клієнтів. Матеріал повинен відповідати європейським стандартам якості, мати збалансовану рецептуру та геометрію.
 2. Якщо є можливість відвідати будівельний майданчик, де використовується аналогічний матеріал.
 3. Відмовитися від дешевих блоків сумнівної якості, які вироблялися в домашніх умовах недосвідченими фахівцями.
 4. У зрізі блоку повинні бути численні полістирольні гранули.
 5. Матеріал повинен мати один розмір і щільно прилягати один до одного.

Ще слід переконатися, що у блоці відсутні зайві порожнечі та деформації. Вага матеріалу і показники щільності повинні відповідати необхідним, інакше властивості міцності погіршаться.

Виготовлення

Щоб самостійно виготовити полістиролбетон, знадобиться задіяти такі інструменти та матеріали:

 1. Бетонозмішувач.
 2. Совкова лопата.
 3. Вода.
 4. Цементна суміш.
 5. Кварцовий пісок.
 6. Гранули полістиролу.
 7. Додаткові компоненти.

Процес виробництва складається з кількох етапів:

 1. Для початку потрібно правильно змішати гранули полістиролу з хімічними компонентами та рідиною, а потім завантажити їх у бетонозмішувач і перемішувати протягом 1-2 хвилин.
 2. На наступному етапі до складу додається цемент і заважається ще 3 хвилини, доки не утвориться однорідна маса.
 3. Щоб підняти водовідштовхувальні властивості, в розчин вносять дьоготь.
 4. Готову консистенцію слід розмістити у пластикових формах, поверхня яких попередньо змащується масляним відпрацюванням.
 5. Процес затвердіння блоків займає близько 25 годин.
 6. На останньому етапі готову продукцію потрібно дістати із пластикових ємностей та перемістити у прохолодне середовище для остаточного висихання. Це може тривати 2-3 тижні, після чого блоки можна використовувати за прямим призначенням.

Кладка

Перед початком робіт кладок важливо зробити правильну основу під несучі стіни. Для цього потрібно зробити цементно-піщаний розчин з дотриманням пропорцій 1:3, нанести його на поверхню, вирівняти та перевірити на рівність за допомогою будівельного рівня.

Перед кладкою першого ряду варто підготувати клейовий розчин, взявши сухий клей, і залити його рідиною, розмішавши до густої сметани. Приготовлена суміш може використовуватися лише протягом 4 годин, тому суміш краще готувати перед початком робіт кладок.

Для нанесення клею використовується кельма, а для розрівнювання — гребінка-шпатель. Після цього пил, що залишився, потрібно змісти щіткою. Щоб спростити процес, по кутах слід розмістити маячні блоки, а здійснювати кладку по натягнутому шнуру. Після застигання клею демонтувати стіну буде проблематично.

Особливої уваги вимагає етап укладання першого ряду. Важливо виключити будь-які відхилення чи нерівності, інакше будівля буде низькоякісною. Рівність кладки визначається за допомогою рівня та регулюється гумовою киянкою. За наявності проміжків потрібно виготовити ще один додатковий блок.

Штукатурка

Процедура оздоблення стіни з полістиролбетону рідко супроводжується якими-небудь складнощами, але для безпомилкового виконання поставленого завдання потрібно ознайомитися з деякими правилами та нюансами:

 1. Полістиролбетон характеризується відмінною адгезією, що виключає проблему поглинання вологи з шару штукатурки. Процес висихання відбудеться набагато швидше, ніж у цегляних або газобетонних приміщеннях.
 2. Для ефективного оштукатурювання поверхні стін необхідно задіяти суміш із особливою еластичністю, якій не страшні температурні стрибки. Пояснюється це тим фактом, що матеріал уразливий до лінійного розширення.
 3. Для забезпечення рівного укладання суміші її потрібно наносити на змочену поверхню, щоб штукатурка не сповзала зі стін.
 4. Щоб досягти гарного кріплення штукатурки всередині та зовні будівлі, її потрібно додатково армувати. Для цього використовуються сітки з металу або капрону.

Блоки з полістиролбетону є популярним будматеріалом, на основі якого можна робити надійні та довговічні споруди з різною поверховістю. Якщо відповідально поставитися до вибору блоків, дотримуватись технології їх кладки та інші робочі моменти, будинок прослужить без деформацій більше 100 років і забезпечуватиме комфорт проживання.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *