Чт. Апр 25th, 2024

Як зробити пінобетон своїми руками в домашніх умовах: технологія, виготовлення

При зведенні нової будівлі забудовник відстежує одну мету досягти максимальної економії грошей і при цьому надати замовнику якісний та довговічний проект. Для зниження витрат на матеріали у будівельній сфері стали практикувати виготовлення піноблоків. При невисокій вартості такий матеріал має масу експлуатаційних переваг.

Як самому виготовити пінобетон

Щоб створити якісний матеріал, необхідно підготувати спеціальне обладнання та вивчити технологію виготовлення. Вона передбачає такі нюанси:

 1. В якості вихідної сировини для виготовлення піноблоків у домашніх умовах може використовуватися тільки чистий цемент під маркою не нижче 400.
 2. Піна додається лише після ретельного перемішування основних компонентів.
 3. Для перевірки якості кінцевого продукту необхідно набрати у відро невелику кількість суміші та перевернути його: якісна піна не витікатиме.
 4. У напівзастиглому стані бетон дістається з форм і поділяється на невеликі блоки. Оптимальний період, після якого витягується матеріал, становить 24 години. Після розрізання блоки підсушуються на піддоні протягом 15 годин за температури вище 5°C.

Для виготовлення пінобетону своїми руками можна використовувати такі технології та способи:

 1. Автоклавний.
 2. Простий.
 3. Неавтоклавний.
 4. Із застосуванням бетономішалки та піногенератора.

У більшості випадків домашні майстри створюють матеріал без застосування печі. І хоча сама технологія виробництва може бути досить простою і доступною, при недотриманні деяких правил кінцевий продукт виявиться низькоякісним і не відповідатиме заявленим експлуатаційним вимогам.

Починаючи виготовлення, слід грамотно розрахувати пропорції компонентів, вибрати оптимальний часовий інтервал для замісу, просушування та витримки у формах. За дотримання таких правил пінобетон вийде надійним і довговічним.

Що потрібно мати для виготовлення

Слід підготувати низку матеріалів та обладнання, починаючи виготовлення; пінобетон можна зробити своїми руками, використовуючи:
Пенобетон своими руками: состав, технология

 1. Бетономішалку. Її обсяг визначається потребами клієнта. Для реалізації проектів приватного будівництва вистачає агрегату на 300 літрів.
 2. Середньофракційний річковий пісок, у складі якого відсутні будь-які домішки.
 3. Цементну суміш марки М400-М500. Замінювати її будь-якими іншими компонентами заборонено.
 4. Парогенератор для пінобетону. Виробництво можна розпочинати і без цього обладнання, але його наявність гарантує підвищену міцність та надійність кінцевої продукції.
 5. Воду.
 6. Ємності для заливки готової суміші. У будівельних магазинах пропонуються готові форми для піноблоків та газоблоків.
 7. Піноутворювач.

Існують і інші компоненти, які застосовуються в особливих випадках. У тому числі барвник, що дозволяє створювати кольоровий матеріал для приміщень без обробки. Ще до складу можуть вносити затверджувач, що підвищує стійкість пінобетону до негативних температур, впливу вологи та інших негативних факторів.

Самостійний спосіб виготовлення

Створюючи пінобетон своїми руками в домашніх умовах, слід розрахувати обсяг ємності, куди буде розміщена готова суміш. Керуючись отриманим результатом, слід визначити кількість всіх компонентів — на кожні 0,5 м 3 задіюється 100 л води і 200 кг цементної суміші з піском, що просіює.

Насамперед у бетонозмішувач поміщають пісок і цемент. Потім із застосуванням спеціального пристрою та піноутворювача створюється піна з розрахунком по 500 л піни на 1 м³. Цементна суміш розбавляється водою і поєднується з піною.

Багато систем для утворення піни обладнані насосним елементом, який дозволяє швидко та ефективно закачувати консистенцію у барабан.

Після поміщення компонентів у ємність їх потрібно ретельно перемішати. Для зміни густини до складу вноситься різна кількість піни. Розчин виливається у форму та просушується. Потім сухі блоки дістаються назовні і залишаються на 24 години для просушування.

Утворювач піни продається в будівельних магазинах або створюється своїми руками. Для цієї мети задіюється 150 г їдкого натру, 1 кг каніфолі та 60 г столярного клею. Усі речовини з’єднуються, прогріваються, а потім розмішуються до однорідного стану. Перед виробництвом розчин додають воду.

Форму під блок можна зробити своїми руками, використовуючи підручний матеріал. Такий етап вимагає підвищеної точності та дотримання технології. В іншому випадку геометрія блоків буде неточною. Щоб запобігти витіканню розчину, його слід обтягнути поліетиленовою плівкою. Коли одну порцію буде вилучено, можна заливати таку.

Пенобетон своими руками: состав, технология

Собівартість

Готові магазинні блоки коштують набагато дорожче саморобних виробів. Щоб приготувати кубометр якісного матеріалу, що відповідає марці D600, слід знати, з чого роблять піно- та газобетон: Стандартний рецепт виглядає так:

 1. 200-250 кг піщано-цементної суміші.
 2. 1,5 л утворювача піни.
 3. Вода. Можна використовувати із централізованого водопроводу. Головне — правильно розрахувати пропорції пінобетону та води.

Ще слід врахувати витрати на електричну енергію, яка споживатиметься обладнанням. Вони можуть змінюватись в залежності від регіону, де знаходиться міні-виробництво.

Основна частина витрат йде купівлю цементу. При цьому обсяги фінансових вкладень визначаються і типом устаткування, що використовується.

Етапи роботи

Цікавлячись, як зробити пінобетон у домашніх умовах, необхідно ретельно вивчити технологію виготовлення піноблоків та знайти оптимальний рецепт. Після цього можна поетапно виконувати необхідні дії, точно дотримуючись інструкції.

Розчин піноутворювача

Технологія пінобетону передбачає підготовку цементного розчину. Його створюють так само, як для традиційного бетону. Як цементну суміш рекомендується використовувати продукцію під марками М400 або М500.

Важливо переконатися, що пісок сухий і не має у своєму складі непотрібних домішок чи добавок. Для розведення компонентів використовується проста вода із централізованої системи водопостачання.

У готовий розчин додається піна. Піногенератор продається в кожному будівельному магазині або виготовляється з підручних засобів.

Пенобетон своими руками: состав, технология

Розливання розчину за формами

Наступний етап полягає у розлитті підготовленої консистенції у заготовлені форми. Перед виконанням цієї дії ємності змащуються спеціальним розчином. Будівельники знають 2 методики, як зробити піноблоки своїми руками:

 1. Литтєва.
 2. Різальна.

Перша технологія полягає в залитті розчину в заготівлі. Коли він застигне, його можна дістати з форми і почекати ще кілька годин для остаточного затвердіння. Використання такої методики має низку недоліків. Насамперед, це можливе пошкодження металу, а також деформація блоків при вилученні.

Встановлювати конструкції з нерівною геометрією досить складно, при цьому вони неякісні та недостатньо міцні. Однак метод різання більш витратний, оскільки він потребує покупки спеціального обладнання.

Технологія різання

Виробництво пінобетонних блоків із застосуванням технології різання передбачає поділ готової плити на кілька окремих секцій. Протягом 6-9 годин вихідна сировина набуває оптимального ступеня міцності і може зніматися з опалубки. Далі підготовлений масив переміщається траверсою на різальне обладнання, і фахівець розпочинає процес різання.

Пенобетон своими руками: состав, технология

Плюсом такої методики є висока точність, оскільки допустиме відхилення не перевищує 1 мм. Комплекс для різання обладнаний спеціальним шнеком для зняття окрайця та крученими струнами, які здійснюють різання матеріалу. Для отримання різних розмірів блоку фахівець змінює становище різальних струн. 1 цикл триває протягом 5-7 хвилин.

Після завершення заходу ємність із блоками поміщається у місце для просушування. Вже через 12-24 години, залежно від ефективності просушування, піноблок дістається з піддону та переміщається на місце зберігання.

Методика має такі переваги:

 1. Геометрія блоків виходить рівною та правильною.
 2. Краї не мають відхилень.
 3. Будь-які сколи та нерівності виключені.

До мінусів відносять:

 1. Додаткові витрати на придбання обладнання.
 2. Якщо бетон не застигне, він буде зруйнований під час виконання різання.

Рекомендації фахівців

Фахівці рекомендують дотримуватися деяких принципів та вимог, які дозволять створити якісний матеріал без помилок та відхилень:

 1. Для виготовлення форм під майбутні піноблоки рекомендується використовувати фанеру з покриттям, що ламінує, або міцні листи металу.
 2. Перед розміщенням розчину в заготівлю, її слід обробити розчином, а саму конструкцію обтягнути поліетиленовою плівкою.
 3. Просушування здійснюється в температурному діапазоні +50…+60°C протягом 48 годин.
 4. Матеріал можна дістати з форми лише після його повного висихання.
 5. Готовий блок тримається на піддонах протягом кількох годин. Тільки після цього його використовують за призначенням.
 6. Приступати до оштукатурювання стін можна лише через 3-4 місяці після кладки, оскільки блоки дають усадку.
 7. Перед початком робіт з обробки слід очистити матеріал від бруду та пилу, а ще ретельно підготувати поверхню до нанесення шару.

Пенобетон своими руками: состав, технология

Домашня фабрикація блоків

Якщо опанувати базові навички виробництва, підготувати необхідне обладнання та матеріали, в домашніх умовах можна створити міні-фабрику з виготовлення пінобетону. Подібне рішення дозволить заощадити гроші на купівлю будівельних матеріалів, а також створити невеликий бізнес.

Висновок

Виробництво блоків з пінобетону в домашніх умовах — чудовий спосіб виготовити популярний будівельний матеріал без переплат та невиправданих витрат. Щоб кінцевий продукт відповідав усім стандартам якості та екологічності, важливо дотримуватися встановленого рецепту та точно дотримуватися інструкцій.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *