Вс. Апр 21st, 2024

Щоб розібратися, якими характеристиками володіє полімербетон, що це таке і де його застосовують, необхідно вивчити особливості процесу виготовлення матеріалу, його склад і основні технічні показники. Полімербетон-це штучний камінь, сучасний вигляд бетонного розчину, де замість звичного цементу використовують різні полімерні сполуки.

Полімер в даному випадку – це в’язка рідина, синтетична смола. Найчастіше для полімербетонів використовують фуранові, епоксидні, ненасичені Поліефірні смоли. В якості наповнювачів можуть виступати базальтовий або гранітний щебінь, подрібнений піщаник або кварцовий пісок.

Вперше полімербетон почали виробляти і використовувати в США, там же він отримав широке застосування. Сьогодні матеріал поступово стає популярним у всьому світі. Бетонополімер активно використовують в будівництві, виробництві ритуальних елементів, меблів, заливці підлог, створенні стільниць і різноманітних предметів. Зробити його можна і самостійно, попередньо ретельно вивчивши технологію і запасшись потрібними матеріалами.

Полимербетон - что это такое: состав, особенности, назначение

Що таке полімербетон

Полімербетон відноситься до класу бетонних сумішей, де традиційні цемент і силікат замінюють полімером, що забезпечує застиглому моноліту ряд специфічних властивостей. ПОЛІМЕР — це рідка смола, яка виступає в ролі в’яжучого і скріплює інші компоненти елемента. Вироби з полімербетону володіють великим терміном експлуатації, легко переносять негативні впливи різного характеру, підходять для виробництва виробів, ремонту та будівництва.

Полімербетони-це високонаповнені композиції, які виробляють на базі синтетичних смол або мономерів, з’єднаних з хімічно стійкими наповнювачами. Класифікують полімербетони за типом полімерного в’яжучого.

Основні типи полімербетону:

 1. На основі термопластичних полімерних в’яжучих-метилметакрилатові та індекумаронові.
 2. На базі термореактивних полімерних в’яжучих-фенольні, карбамідні, фуранові, поліефірні, фенолформальдегідні і т. д.

Полимербетон - что это такое: состав, особенности, назначение

Полімербетони для створення несучих будівельних конструкцій створюють на базі термореактивних смол. А ось термопластичні види частіше використовуються для виробництва захисних облицювань, декоративно-оздоблювальних матеріалів. Основні технічні характеристики матеріалу визначають хімічний склад синтетичної смоли, фракція і вид наповнювачів, особливості армування.

При виробництві матеріалу найважливіші етапи-правильний вибір компонентів (фракційність наповнювача, його обсяг) і вірний розрахунок вмісту в’яжучого полімеру. Компоненти ретельно перемішують, заливають у форми і дозволяють застигнути в спеціальних камерах.

Полимербетон - что это такое: состав, особенности, назначение

Литтєвий камінь застосовується досить широко-у виробництві фасадної ліпнини, підвіконь, кухонних стільниць. Також матеріалом заливають підлоги і сходи, створюють з нього облицювальну і тротуарну плитку, різноманітні будівельні конструкції, пам’ятники, сантехнічні вироби, фонтани і т.д. актуальний полімербетон для ремонту різних елементів, закладення тріщин, заливки різних поверхонь.

Деякі виробники поставляють на ринок полімербетон в форматі готових сухих сумішей – для приготування полімербетону досить змішати його за інструкцією з дрібним наповнювачем.

Переваги і недоліки матеріалу

Полімербетон володіє певними властивостями через особливості його складу і виробництва. Перш, ніж застосовувати матеріал в ремонтно-будівельних роботах, необхідно ретельно вивчити всі нюанси і врахувати призначення суміші, умови її експлуатації.

Головні переваги полімербетону:

 • Високий рівень водонепроникності-вода швидко випаровується з поверхні моноліту, що не дозволяє з’являтися тріщин і інших дефектів в мінус.
 • Стійкість до високих/низьких температур, перепадів.
 • Здатність до відновлення ділянок, які були піддані різним механічним пошкодженням.
 • Прекрасна опірність впливу агресивних хімічних компонентів-полімербетон можна експлуатувати в різних умовах без необхідності в додаткових покриттях, грунтовках, просоченнях.
 • Неслизька і гладка поверхня матеріалу-вироби з полімербетону довго не забруднюються, а будь-який пил і забруднення легко і швидко видаляються.
 • Великий вибір варіантів зовнішнього вигляду-полімербетон може бути різного кольору і фактури, імітувати ті чи інші матеріали (Малахіт, граніт, мармур і т.д.).
 • Можливість переробити матеріал і повернути у виробництво.

З недоліків полімербетона зазвичай виділяють таку властивість, як горючість, що унеможливлює застосування його там, де є ймовірність загорянь і впливу занадто високих температур, а також досить високу вартість в порівнянні з традиційним бетоном.

Полимербетон - что это такое: состав, особенности, назначение

Технічна характеристика

Головна особливість полімербетону полягає в тому, що в ньому замість звичайного цементу використовуються різного типу полімерні речовини (синтетичні смоли), які визначають властивості і сферу застосування матеріалу.

Склад і структура

Суміш полімербетонна включає в себе три основних інгредієнта:

 1. В’яжучий-в його якості можуть виступати ненасичена поліефірна, фурано-епоксидна, фурфуролацетонова, карбамідоформальдегідна смоли, ефір метиловий метакрилової кислоти та інші.
 2. Наповнювач грубодисперсний-це можуть бути пісок і щебінь.
 3. Наповнювач мелений-андезитове, кварцове борошно, графітовий порошок.

Для виробництва полімербетону застосовують щебінь скельних порід величиною до 40 міліметрів. Якщо розмір частинок не більше 20 міліметрів, то весь обсяг беруть фракції 10-20 міліметрів. При виборі наповнювача фракції в 40 міліметрів, з метою підвищення міцності матеріалу беруть дві фракції: величиною 10-20 і 20-40 міліметрів.

Полимербетон - что это такое: состав, особенности, назначение

Зерна кварцового піску повинні бути не більше 5 міліметрів. Пісок повинен бути чистим і висушеним, без глини або пилу в складі. За рахунок введення до складу меленого наповнювача зменшують витрату дорогих смол – в в’яжучий додають мінеральне борошно фракцією до 0.15 міліметрів. Якщо в суміші планується використовувати карбамідоформальдегідну смолу, до зазначених компонентів обов’язково додають будівельний гіпс.

Крім того, у виробництві полімербетону можна також використовувати пігменти, ПАР, антисептики, антипірени та інші добавки, що дозволяють поліпшити якість підсумкового матеріалу.

Як ПАВа найчастіше виступає деревна омилена смола, яка дає можливість підвищити теплоізоляційні характеристики готового матеріалу.
Клас матеріалу в залежності від важкого наповнювача і щільності:

 • Суперважкий — 2500-4000 кг/м3.
 • Важкий — 1800-2500 кг/м3.
 • Легкий — 500-1800 кг/м3.
 • Суперлегкий-менше 500 кг/м3.

Важкі полімербетони використовують в будівництві в створенні фундаментів, навантажених несучих конструкцій. З більш легких роблять різноманітні елементи, предмети.

ГОСТ

Параметри всіх бетонних розчинів визначаються по ГОСТу 7473. Склад сумішей регламентує ГОСТ 27006, показник щільності – ГОСТ 27005, обсяг пластифікаторів і різноманітних хімічних добавок визначає ГОСТ 24211.

Стандарти, які застосовуються щодо смол (в’яжучого компонента):

 • Карбамідоформальдегідна смола-норми прописані в гості 14231-78.
 • Фурфуролацетоновая смола (ФАМ) обов’язково повинна відповідати ТУ 6-05-1618-73.
 • Мономер метилметакрилат регламентується ГОСТом 16505.
 • Фурано-епоксидна смола-по ТУ-59-02-039.13-78.

Полимербетон - что это такое: состав, особенности, назначение

Сфери застосування полімербетону

Полімербетон сьогодні використовується в самих різних сферах – як для основних будівельних завдань і конструкцій, так і для виробництва тих чи інших предметів. З матеріалу роблять стільниці для кухні, ванні, мийки, каміни, підвіконня, балясини, перила, раковини, сходи, колони, вази, підлоги, пам’ятники, огорожі, ліпнину на фасаді, фонтани і т. д.

Кухонні стільниці

Полімербетонні стільниці виглядають дуже стильно, дорого, можуть бути будь-якого кольору і фактури. При цьому, такі вироби досить недорогі (в порівнянні з натуральним каменем, який вони можуть імітувати, наприклад), практичні, зносостійкі, довговічні.

На ринку представлений величезний вибір варіантів, вибрати серед яких відповідний до декору приміщення не складе труднощів. В експлуатації стільниці комфортні: приємні на дотик, легко миються, не вимагають особливого догляду.

Візуально така стільниця практично нічим не відрізняється від натурального каменю, а ось за характеристиками і стійкості до агресивних впливів значно перевершує.
Полимербетон - что это такое: состав, особенности, назначение

Підлоги

Підлоги з полімербетону створюються легко і швидко – їх заливають так само, як і звичайні бетонні, швидко і просто. Але такі підлоги вже готові до експлуатації, так як виходять гладкими, рівними, не порошать, легко прибираються. Покриття не боїться високих навантажень, пластичне, мінімальний гарантійний період його становить 10 років за умови покриття товщиною 2 міліметри. Чим товщі шар, тим міцніше і довговічніше він буде.

Виглядають полімербетонні підлоги дуже красиво і стильно, можуть бути різних кольорів і фактур. Часто їх роблять не тільки в житлових приміщеннях, але і в промислових цехах, складах, ангарах, гаражах, аеропортах.

Фасадний декор

У порівнянні з натуральним каменем переваги полімербетону в створенні фасадних конструкцій істотні. Зовні матеріал імітує будь – яку фактуру-будь то граніт або мармур, але при цьому його вага значно менше, що робить облицювання простою і швидкою, без необхідності у формуванні серйозного фундаменту і допоміжних укріплень.

Полімербетон легко витримує морози і опади, просто монтується, володіє великою палітрою кольорів і оригінальною фактурою, довговічністю і розумною вартістю. З матеріалу роблять колони, барельєфи, пілястри, карнизи та інші елементи декору фасаду. Готові вироби виходять з чіткими формами, міцними і надійними, легко кріпляться до поверхні фасаду.

Полимербетон - что это такое: состав, особенности, назначение

Пам’ятник

Пам’ятники з полімербетону виходять такими ж міцними і міцними, як мармурові або гранітні. Полімерний бетон хороший тим, що краще переносить негативні впливи – опади, морози, сніг, не покриваючись тріщинами і іншими ушкодженнями. Блискуча і гладка поверхня робить виріб естетичним і забезпечує максимальну чіткість малюнка.

Технологія виготовлення полімербетону своїми руками

Зробити полімербетон можна і своїми руками в домашніх умовах. Головне тут-мати всі потрібні компоненти і правильно прорахувати їх обсяг. Алгоритм робіт простий: спочатку потрібно окремо змішати смоли і наповнювачі, а потім заливати в опалубку або форму.

Головні етапи виробництва полімербетону:

 1. Ретельна підготовка всіх складових.
 2. Акуратне перемішування розчину за технологією.
 3. Виконання заливки рідкої суміші.

Полимербетон - что это такое: состав, особенности, назначение

Як підготувати інгредієнти

Спочатку потрібно промити наповнювач (гравій або щебінь), ретельно очистити від бруду. Пісок просівають, повністю видаляють будь-які домішки. Потім все сушать до досягнення вологості на рівні 0.5-1%. Вологість щебеню вище 1% неприпустима, так як може значно зменшити міцність готового розчину.

Приготування суміші

Компоненти завантажують в ємність для змішування в правильному порядку: щебінь, пісок, наповнювач. З в’язким працюють окремо: розм’якшують його до певної консистенції, нагріваючи або застосовуючи розчинник. До смолі додають стабілізатор, пластифікатор і інші речовини по необхідності. Все перемішують окремо від наповнювачів.

Далі перемішують в’яжучий і наповнювач протягом 2 хвилин, вводять до складу затверджувач, заважають ще 3 хвилини і полімербетон можна використовувати. Отримана суміш може відразу заливатися в опалубку або форму, схоплюється досить швидко, тому потрібно готувати за раз тільки на одну заливку.

Полимербетон - что это такое: состав, особенности, назначение

Заливка

До заливки поверхню форми бажано змастити технічним вазеліном або маслом, щоб уникнути ризику прилипання. Ємність заповнюють композитом, потім вирівнюють. Бажано заливати форму полімербетоном без повітряних порожнин, ущільнювати на вібростолі протягом 2-3 хвилин мінімум. Коли на поверхні з’явиться рідка фракція, можна судити про готовність матеріалу до застигання.

Бетономішалку від залишків полімербетону потрібно очищати швидко, поки розчин не застиг. Форму з готового виробу можна зняти через добу. Якщо викладка готової суміші виконується кілька разів, обов’язково ущільнюють кожен етап.

Полімербетон-якісний, міцний і довговічний матеріал, який багато в чому перевершує за характеристиками звичну цементну суміш. Це обумовлює широке застосування полімерного бетону в ремонті, будівництві, обробці, виробництві різних виробів.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *