Вс. Июл 14th, 2024

Приготувати високоякісну бетонну суміш може лише спеціалізоване підприємство. Дотримання вимог технології, транспортування та заливання розчину є гарантією довговічності споруди.

Бетон є одним з найпопулярніших кам’яних матеріалів штучного походження. Незважаючи на створення великої кількості матеріалів, повноцінно замінити бетонну суміш так і не вдалося. Головною особливістю цього будматеріалу є здатність намертво застигати. Однак у бетонозмішувачах суміш залишається рідкою. Небагато користувачів розуміють, з чим це пов’язано.

Особливості бетонної суміші

Бетон – розчин, що складається з наповнювачів певної фракції, в’яжучої речовини, а також рідини – води. Після змішування всіх цих компонентів до певної консистенції утворюється бетонна суміш. Цей матеріал знайшов широке застосування у будівельній сфері. Бетонний розчин простий у використанні та може використовуватися для заливання великих площ.

Після затвердіння бетон формує тверду поверхню. На термін застигання будматеріалу впливає об’єм суміші – 4-30 днів. Основними інгредієнтами бетонної суміші є рідина та цемент. Саме їхнє співвідношення впливає на характеристики матеріалу. У цементну суміш можуть вводитися присадки, пісок, щебінь і гравій. При цьому частка сипких речовин у розчині може сягати 85 відсотків.

Наявність присадок у суміші істотно впливає на характеристики будматеріалу. Ці речовини класифікуються на групи відповідно до властивостей, які вони надають матеріалу:

  • що виконують регулювальну функцію – збільшують пластичність суміші, насичують її киснем тощо;
  • змінюючі властивості будматеріалу – підвищують міцність, морозостійкість тощо;
  • надають будматеріалу нові властивості;
  • мінералізують бетон.

Як бетон переходить з рідкого стану в твердий?

Властивість, що дозволяє переходити бетонну суміш з пастоподібної консистенції в тверду, називають полімеризацією. Цей процес включає два етапи:

  • Схоплювання. На верхній поверхні суміші утворюється скоринка. Цей процес активується тільки після того, як розчин заповнив усі порожнечі і набув заданої форми. В середньому процес схоплювання триває близько 6 годин.
  • Затвердіння. Після з’єднання цементу з водою активується необоротна хімреакція. Її результатом є утворення каменю із суміші рідкої консистенції. Важливо пам’ятати, що цей процес є необоротним. В результаті суміш необхідно використовувати протягом кількох годин після створення. Зауважимо, що для повного застигання будматеріалу може знадобитися до 50 діб.

Які реакції протікають у бетонозмішувачі?

Всі описані вище реакції проходять і в ємності бетономішалки. Однак тому, що всі компоненти постійно перемішуються, схоплювання суміші відкладається. Однак процес затвердіння повністю не зупиняється, оскільки реакція між цементом та рідиною вже активувалася. Якщо суміш знаходиться в бетонозмішувачі 90 хвилин, то вона втратить третину своєї пластичності. Уповільнити цей процес можна за допомогою спеціальних присадок.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *