Вс. Июл 14th, 2024

Зміст

В процесі будівництва виникають ситуації, коли звичайний бетон ідеально не підходить, залишаючи дірки в конструкціях. Доцільніше використовувати суміші з мелкофракционной структурою. Виготовлення тонкостінних армованих конструкцій, заповнення стиків між елементами, формування гідроізоляції – неповний перелік процесів, в яких використовують бетон з дрібними зерновими частинками.

Поняття про матеріал

Дрібнозернистий бетон-штучний камінь, який виробляється за допомогою частинок піску різних фракцій, цементу, води. Інша, не менш відома назва, — піщаний бетон. Досить поширений будівельний матеріал, що відноситься до категорії важкого бетону. Величина фракцій, що входять до складу, не перевищує 2 мм.при з’єднанні піску, цементу, води відбувається хімічна реакція, що перетворює складові в цементний камінь. Дрібнозернистий бетон відрізняється морозостійкість, водонепроникність, міцністю, щільністю.

Особливість

У виробництві штучного каменю задіяні елементи з певними параметрами. Як правило, пісок, що входить до складу, має розмір фракцій до 2,5 мм. крім наповнювачів до складу входять базові компоненти: вода, цемент, добавки.

Характеризується матеріал наступними особливостями:

 • Однорідність складу дозволяє досягти максимальної щільності розчину, а значить, високої міцності конструкцій.
 • Відсутність великих частин надає розчину рухливість, дозволяючи вільно заливати його у важкодоступні місця, дотримуючись різних форм будівель.
 • Щоб уникнути проникнення повітря в масу, ущільнення за допомогою вібропреса не рекомендується. Під час процесу в суміш потрапляє повітря, утворюючи бульбашки, які негативно впливають міцність матеріалу.
 • Присутність пористості позитивно позначається на збереженні тепла.
 • Невелика вартість матеріалу, причому комбінація компонентів, зміна пропорцій, дозволяє в результаті отримувати Різні технічні характеристики розчинів.

Властивості піщано-цементного бетону схожі за параметрами з класичним бетоном. Тільки відповідно до незвичайної структурі піщаного складу, виділяються деякі відмінності:

 • подвоєний вміст цементу;
 • наявність дрібнозернистого компонента;
 • відсутність великих частинок.

З’єднання компонентів

Складові, що входять до складу розчину, підбираються з дотриманням стандартів. Так як розчин містить компоненти з різними технічними характеристиками, кожен елемент піддається випробуванню на надійність. Будівельні нормативи регулюють використання, розщеплення піску на розміри. Для початку пісок просівають крізь сітку з відсіками розміром в 2,5 мм, отримуючи першу фракцію піску. Потім беруть сітку з розміром осередків в 1,2 мм, після осередки зменшують, відповідають розміру в 0,135 мм. все, що пройде через сітку в останній раз. і буде використано в якості заповнювача.

При виробництві дрібнозернистих бетонів, перша група піску становить від 20 до 50% загальної маси, що залишився кількість становить друга, дрібна фракція. Важливо знати, що цемент в розчині грає не тільки з’єднує, але і несучу роль, щоб міцно «зв’язати» частинки піску, кількість цементу беруть більше норми. Марку цементу краще використовувати м400 або м500. Додаткове застосування добавок, істотно збільшить вартість, але збільшить міцність і якість.

До особливостей дрібнозернистої суміші можна віднести:

 • просту технологію виготовлення, дуже легко готувати розчин своїми руками;
 • зручність транспортування, не розшаровується;
 • специфічна структура компонентів дозволяє отримати високої щільності однорідну структуру;
 • чітке дотримання технологій гарантує отримання продукту, який підходить для будівництва будь-яких форм, будь-якої міцності.

Галузь застосування

Найчастіше дрібнозернисті розчини використовуються при виробництві армованих конструкцій. Частота розташування арматури не дає можливості проникненню класичного розчину, а дрібнозернисті бетони з легкістю проникнуть в недоступне місце.

Дрібнофракційний розчин, завдяки своїй головній характеристиці-рухливості, з легкістю використовується в ремонті тріщин, заповненні сполучних швів. Перед гідроізоляційними роботами стяжку готують дрібнозернистими елементами.

У дорожньому будівництві не обійтися без розчину, дрібнозернистим бетоном вистилають дорожнє полотно. Ідеально підходить для виробництва тротуарної плитки, бордюр. У районах, де відсутні поклади природного каменю, доставка з інших районів може бути економічно не вигідною. Ідеальним замінником в будь-якій будівельній, ремонтній роботі виступає дрібнозернистий бетон.

Процес приготування

Мелкозернистый бетон: состав, применение и способы приготовленияДотримання певних вимог забезпечить необхідну якість цементної суміші:

 • уважно перевіряйте дату виробництва, термін служби цементу, не повинно бути простроченого періоду;
 • контролюйте розчин на наявність затверділих шматочків, їх не повинно бути;
 • компоненти-заповнювачі очищені від глини, бруду та інших домішок.

Розподіл етапів підготовки бетону виглядає наступним чином.

Розподіл піску на фракції

Спочатку готується сухий компонент. Підготовлений чистий, просіяний в три стадії пісок, змішується між собою в процентному співвідношенні:

 • велика частина в кількості 50-60% від усього обсягу;
 • решта обсягу займають середня і дрібна частина в рівних частках.

З’єднання з в’язким речовиною

Мелкозернистый бетон: состав, применение и способы приготовления

Нещодавно з’явився метод пневмонабризк — під тиском з використанням пневматичного обладнання.

Наступним етапом йде змішання наповнювача і в’яжучого речовини. В даному проміжку процесу враховуються вимоги до використання, призначення, експлуатації. Виходячи з цього, складові в бетоні можуть змінюватися. Співвідношення компонентів міцної структури відповідають пропорції 1:1,5 (цемент/пісок), для більш слабкою 1: 1,35. Завжди варто пам’ятати, що при співвідношенні цементу більше ніж 1 до 3, в розчині не буде діставати цементного клею для огортання частинок піску і заповнення порожнечі. Міцність матеріалу порушується.

Відмірювання води

На частку води і добавок в розчині впливають індивідуальні обставини, враховується кожен певний випадок. При використанні пластифікаторів, останній додається в уже відміряну воду. Єдине, найголовніше, враховується завжди забезпечення щільності, плинності, міцності бетону при затвердінні.

З’єднання компонентів

Заключний етап-з’єднання компонентів в бетономішалці, де відбувається остаточне приготування розчину, утрамбовка суміші. У процесі приготування суміші важливо завжди витримувати правильні пропорції, результатом є найкраща щільність, міцність. При підвищеному вмісті цементу, варто додавати і більше води, але це знизить міцність і збільшить пористість. Знижений вміст цементу ускладнює укладання розчину, що теж призводить до порушення міцності конструкцій.

Пневмонабризк

Зростаюча популярність продуктів, виконаних за технологією пневмонабризку, пояснюється високою експлуатаційною оцінкою. Технічні параметри дрібнозернистого бетону відмінно підходять для застосування при специфічній укладанні.

Пневмонабризк-процедура, при якій одночасно наноситься розчин піску, цементу і скловолокна.

Процедуру проводять за допомогою спеціального будівельного пістолета. В апарат подаються відразу всі компоненти, всередині перемішуються і передаються в трубу, де додається стиснене повітря. На виході виходить волокно з розчином, яким заповнюється підготовлена форма, матеріал укочується валиком.

Відмітна особливість процедури полягає в постійному впливі на складові суміші стисненого повітря, навіть при транспортуванні. За результатами дослідження, нова технологія покращує якість дрібнозернистого бетону шляхом витіснення води. Отримані на виході властивості матеріалу відрізняються (в кращу сторону) від початкового піщано-цементного матеріалу.

Укладення

Дрібнозернисті фракції в структурі бетону наділяють матеріал особливими властивостями, які виділяють розчин з ряду класичних бетонів. Саме завдяки відмітним параметрам його використання в деяких випадках краще.

Важливо пам’ятати, що в процесі приготування варто приділити увагу правильності пропорцій і якості складових.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *