Чт. Апр 25th, 2024

Виготовлення пінобетону, розчинів та інших компонентів для того, щоб окупатися, вимагає застосування сучасних технологічних нюансів та креслень. Автоматизація процесу виробництва позитивно впливає на розширення та зростання продуктивності, відбувається поліпшення технології. Особливе обладнання для пінобетону потрібне як для фабричних умов виготовлення, так і для приватних форм виробництва своїми руками.

Зазвичай виробництво пінобетону виконується за двома методиками – класичний спосіб та виробництво за допомогою бароустановки. При використанні будь-якого з методів потрібне спеціалізоване обладнання. З цього випливає, що обладнання, яке використовують для виготовлення бетонних блоків своїми руками, різняться між собою за такими пунктами:

  • кількість виробів, що виготовляються;
  • механізоване виготовлення або ручне;
  • класичний спосіб виготовлення або використання баротехнологій;
  • мобільні апарати або стаціонарні для блоків.

Мобільні установки

Обладнання для пінобетону: види, характеристики та форми

Мобільна установка.

На сьогоднішній день у продажу є спеціальні установки, які можуть харчуватися від напруги 220 вольт. Завдяки особливим конструкціям їх можна транспортувати в потрібне місце на будівельній ділянці, в такому випадку процес проходить ефективніше і зручніше. За допомогою такої установки для пінобетону можна виконати стяжку підлоги, заливку покрівлі. Якщо робітниками використовується обладнання для виробництва пінобетону, то робота виконується у кілька разів швидше, ніж коли вироби готуються своїми руками.

Стаціонарні установки

В устаткуванні такого типу обов’язково застосовують піногенератор. Піногенератори необхідні утворення піни, з якої виготовляють блоки. Зазвичай застосовується піна, до складу якої входять білкові піноутворювачі. Подібні апарати універсальні дії, адже з їх допомогою можна виготовляти найрізноманітнішу бетонну продукцію.

Даний матеріал виготовляють за допомогою механічного змішування цементної суміші отриманої спільно з піногенератора піною. Відкачування отриманої суміші може бути як довільна, так за допомогою тиску. Можливо, якщо конструкція установки дозволяє вивантажувати розчин за допомогою спеціального насоса. Перевагами даного виду виготовлення можна назвати невелику кількість піни, що витрачається, висока якість і міцність отриманого виробу. Недоліком можна визнати лише те, що знадобиться покупка піногенератора.

Обладнання для традиційної установки

Обладнанню Фомм-Проф немає рівних у плані надійності та продуктивності. На таких апаратах виконують виготовлення багато виробників будівельних матеріалів. В обладнанні такого типу виробництво відбувається за класичним методом (такий застосовують у всьому світі), як додатковий компонент використовують спеціальний білковий піноутворювач. Спочатку в апарат занурюють певні дози піску, цементу та води та починають заміс цементної суміші. Після з піногенератора в суміш вливається піна, і виготовляються пористі блоки. Отриманий розчин під впливом тиску заливають у спеціальне місце або попередньо підготовлені форми. Отримані вироби характеризуються кращою міцністю, ніж матеріали, виготовлені за іншими типами технологій.

Обладнання з баротехнологій

Установка Санні

Устаткування для пінобетону: види, характеристики та форми

Пінобетон можна виготовляти, не використовуючи піногенератор. Це можливо з використанням апарату під назвою Санні. Такий метод називають баротехнологією. Бароустановка може виготовляти до 50 кубів продукції на добу. Перевагою такого обладнання є його невисока вартість та простота в експлуатації. До негативних властивостей відносяться великі витрати на особливий піноутворювач, невеликі розміри матеріалу, що випускається, і не дуже хороша якість одержуваних конструкцій.

Для роботи на такій бароустановці необхідні два робітники. Об’єм може змінюватись від 140 літрів і до 250, залежить від моделі апарату. Піноутворювач застосовують лише синтетичного походження. Апарат складається з барозмішувача, датчиків вимірювання та шланга, через який здійснюється подача готового продукту. За рахунок правильних пропорцій компонентів у результаті виходить матеріал із високим показником щільності. Такий вибір обладнання вигідний за початкових етапів розвитку виробництва будівельних матеріалів. Таке обладнання допоможе зацікавити споживача недорогим та якісним пінобетоном.

Піногенератори

Обладнання для пінобетону: види, характеристики та формиПристрій, який потрібно для виготовлення піни, завдяки якому створюються спеціальні бульбашки повітря в блоках. Ці бульбашки дають пінобетону теплоізоляційні якості. Піна виготовляється із суміші піноутворювача, проте, бувають типи піногенераторів, в яких використовується не суміш піноутворювача, а розташовані окремі судини на спеціальний концентрований піноутворювач і воду, або приєднується вода з водопроводу. Обидва види потребують компресора.

Піногенератор включає такі елементи, як водяний насос, поризатор. Водяний насос виконує перекачування суміші піноутворювача, поризатор, в якому відбувається формування піни і піноутворювальної суміші і повітря. Повітря в поризатор подається за допомогою роботи компресора. Також у піногенератора є спеціальні регулювальні крани, вони управляють подачею суміші і води, і компонент, який відповідає за дозування піни.

Найпростіший вид піноутворювача можна сконструювати своїми руками, але попередньо потрібно підготувати креслення установки. Найкращим насосом для перегону готової бетонної суміші є героторний.

Форми для пінобетонних блоків

Застосування підлягають форми з різного матеріалу, конструкції та розміру. Все залежить від виду блоку, що виробляється. Однак, незалежно від типу форми, вони повинні бути максимально непроникними, щоб бетонний розчин не протікав. Розмір їх має бути гранично точний, а також вони повинні просто підлягати розбиранню. Тому не варто використовувати форму, яка має різьбові запчастини. Краще зупинити вибір на моделях з клиновими елементами.

Форми з металу повинні бути виконані із гранично товстого металу, який здатний витримати великий внутрішній тиск. Адже слід пам’ятати, що всередині майбутнього виробу температура може підвищуватись до 75С. Не можна забувати і про корозію, яка може виникнути при використанні різних хімікатів, що допомагають зробити процес виробництва швидшим, а виріб пластичним. Форми бувають двох типів – касетні (виріб виходить готового зразка) та великі (вироби монолітні, після застигання їх ріжуть на потрібний розмір).

Фанерні форми виконують із особливого виду фанери, застосовують для виготовлення монолітного матеріалу. Перевагами їх застосування є легкість в експлуатації, невелика вага, мала теплопровідність. Форми такого матеріалу не дають поширюватися теплу, яке тримається всередині виробу. Не схильні до впливу хімікатів і мають великий термін служби.

Різальне обладнання для виготовлення блоків своїми руками застосовують, коли заливка розчину виконується у форми великого розміру. Такі монолітні масиви слід після застигання обрізати на вироби потрібного розміру. Вигідно використовувати такі апарати лише у разі виготовлення понад 40 кубів виробів на добу. Використання такого обладнання не надто дешеве, тому доцільно при випуску великих обсягів виробів і безглуздо при виготовленні блоків своїми руками.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *