Вс. Июл 14th, 2024

Паркет

Паркет-один з найефектніших і дорогих видів підлогового покриття. Використання різних сортів деревини з багатими природними візерунками і кольорами дає можливість отримання підлог з різними варіантами малюнків. Паркетні плашки можна викладати простими і хитромудрими візерунками, а авторський паркет з використанням технології точного лазерного різання дозволяє отримати унікальні за красою і якістю укладання роботи.

Паркетна підлога має високу вартість не тільки через ціну самого матеріалу, але і через складність процесу укладання. Він вимагає не тільки високого професіоналізм працівників, а й наявності великого досвіду, розуміння природи деревини та її реакції на різні умови експлуатації, а також здатності працювати з різноманітними приладами і пристосуваннями для укладання та обробки паркету.

Паркет

Види паркету і особливості його укладання

Укладання паркету і терміни його експлуатації багато в чому залежать від типу матеріалу:

  • Штучний паркет являє собою прямокутні плашки з різних порід деревини, в тому числі і з дуже цінних екзотичних сортів. З одного боку плашки є шип, а з іншого – паз. Завдяки такій структурі плашки швидко з’єднуються в міцну цільну конструкцію. Якісно зроблений Паркетна підлога не скрипить, не хитається, служить десятиліттями і переносить кілька циклювань. Найчастіше покривається спеціальним паркетним лаком, але деякі вважають за краще більш сучасні методики – просочення особливими маслами або воском – безбарвним або пофарбованим. Штучний паркет найбільш дорогий, складний в укладанні і обробці, що вимагає дуже якісного рівного і сухого підстави.
  • Паркетна дошка — більш простий і доступний за ціною матеріал. Являє собою щити з багатошарової конструкцій, в основі якої лежить дешева деревина, а цінний матеріал виконує роль лицьової обробки. Укладати таку підлогу набагато простіше і швидше, він не вимагає ідеальної основи, але часто паркетна дошка не розрахована на циклювання або ж допускає її не більше 1 – 2 разів. Зате щити паркетної дошки продаються вже обробленими лаком, що скорочує час і витрати на настил таких підлог.
  • Пронто-паркет. Це нове слово в створенні паркетних підлог. Він являє собою своєрідний гібрид штучного паркету і паркетної дошки. Плашки пронто-паркету складаються з декількох шарів дерева, покладених з чергуванням природних шарів. Ця листкова композиція ретельно пресується для міцності. Верхнім, фінішним шаром виступає найбільш дорога деревина. Поверхня Пронто-пакета буває покритою лаком і необробленої. В останньому випадку готовий підлогу, як і при штучному паркеті, покривається лаком на фінальному етапі.

 

Всі види паркету вимагають хорошої сухої і рівною підкладки, правильної геометрії укладання і високої майстерності працівників.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *