Вс. Апр 21st, 2024

Гідроізоляція даху

Для того, щоб захистити будівлю від попадання вологи, використовується спеціальна гідроізоляція даху. Без неї навіть найякісніше і дороге покриття покрівлі не зможе витримати вологи від опадів і буде промокати, порушуючи мікроклімат в приміщенні і приводячи до безлічі різних проблем.

Необхідність гідроізоляції покрівлі

Без гідроізоляції волога через наявні отвори та пори буде просочуватися всередину будівлі, руйнуючи конструкції та викликаючи утворення цвілі.

Гідроізоляція може бути виконана різними матеріалами і з використанням різних технологій. Загальним для всього цього є дотримання правила – всі роботи з гідроізоляції виконуються після того, як будуть закінчені технологічні висновки і попередні роботи на даху. Порушення готового шару гідроізоляції допускати не можна.

Види покрівельної гідроізоляції

Існує кілька способів отримання якісної гідроізоляції:

  • За допомогою мастики.
  • З нанесенням плівки.
  • З використанням рулонних матеріалів.
  • Листовим методом.
  • За допомогою бітумної черепиці.
  • Із застосуванням спеціальної штукатурки.

Кожен вид матеріалів має свої переваги і використовується в різних умовах.

Мастична гідроізоляція

Для роботи на плоских покрівлях найчастіше використовується мастична гідроізоляція. Полімерна мастика укладається рівним шаром на різні матеріали покрівлі: бетон, метал, бітум і так далі.

Мастика являє собою пластичний матеріал, який володіє високою адгезією до матеріалів підстави і утворює тонку міцну безперервну плівку з високими захисними властивостями.

Одним з найпопулярніших, доступних за ціною і практичних матеріалів є поліуретанова мастика. Вона наноситься шляхом наливання на основу, після затвердіння утворює міцну цільну плівку, схожу на гуму.

Цей тип гідроізоляції володіє прекрасними ізоляційними властивостями, стійкий до агресивних середовищ, перепадів температур, ультрафіолету і окислення.

Гидроизоляция крыши

 

Плівкова гідроізоляція

Такий тип гідроізоляції передбачає використання спеціальної плівки-ламінованого матеріалу з поліпропілену. Плівки стійкі до розтягування і розривів.
Якісні полімерні плівки мають мікроскопічну перфорацію для того, щоб успішно виводився пар і не накопичувався конденсат. Такі плівки настилаються під покрівлю, добре відводять вологу після танення снігів або рясних опадів.

Плівкова гідроізоляція вимагає правильного настилу з виступанням за межі покрівлі, добре захищає від попадання води і стійка до перепадів температур.

Рулонна гідроізоляція

Це один з найстаріших і широко використовуваних способів отримання хорошої гідроізоляції даху. Найбільш популярними рулонними матеріалами є толь, руберойд, пергамін, склотканина та інші вироби для обклеювання даху.

Ці матеріали кріпляться на спеціальну обрешітку шурупами або цвяхами прямо перед настилом фінішного покриття даху.

Гидроизоляция крыши
Листова гідроізоляція

Для цього типу гідроізоляції використовуються листи пластику або металу: міді, алюмінію, свинцю, нержавіючої сталі. Кріпляться листи шурупами, дюбелями або за допомогою зварювання.

Черепична гідроізоляція

Черепиця як матеріал для покриття дахів використовується з давніх часів. Вона має ряд гідроізоляційних властивостей. Традиційна Керамічна черепиця менш інших справляється з цією роллю, трохи краще йдуть справи у цементно-піщаної черепиці.

Краще за інших видів захищає від вологи сучасна гнучка бітумна черепиця, що має спеціальний захисний шар. Саме розташовує і корисне в цій черепиці те, що вона з часом стає тільки міцніше і краще.

Ізоляція за допомогою штукатурки

Має в своєму складі полімерні компоненти, така штукатурка екологічно чиста, міцна, з високими захисними якостями. У неї є тільки один недолік – розтріскування поверхні.

Вибір способу гідроізоляції залежить від типу будівлі, розмірів і форми даху.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *