Вс. Апр 21st, 2024

Вологість стяжки

Стяжка-це найважливіше для довговічності і якості майбутніх підлог. Вона повинна бути виконана за всіма правилами з точним проходженням технології і використанням правильно підібраних складів. Готова стяжка повинна бути рівною, міцною, не мати тріщин, бути забезпеченою компенсаційними швами і головне – сухий. Наявність надмірної кількості вологи в ній говорить про порушення технології або про те, що стяжка ще недостатньо дозріла і висохла.

Чим загрожує зайва вологість стяжки

Якщо стяжку недостатньо добре висушити, наслідки для майбутніх підлог можуть бути катастрофічними. Незалежно від того, який матеріал буде потім покладений на стяжку, висока вологість негативно на нього вплине, навіть якщо це буде керамічна плитка.

Особливо сильно можуть постраждати матеріали, чутливі до підвищеної вологості. Найбільше Бід волога в підлогах заподіє дереву, будь то статева дошка, штучний паркет або паркетна дошка. Деревина має властивість вбирати вологу і жолобитися під її впливом, так що навіть любовно покладений і якісно зроблений паркет доведеться викинути через деформацію вологою.

Ламінат при таких умовах просто здибиться і лопне на стиках, ковролін вбере вологу і покриється цвіллю, натуральний лінолеум буде гнити всередині і поступово зруйнується, наповнюючи приміщення дуже неприємним запахом.

Волога в основі здатна погубити навіть не піддаються гниттю рулонні підлогові покриття з полівінілхлориду. Вони можуть роздутися, утворивши бульбашки.

Плиткові покриття самі не страждають, зате руйнуються кріплять їх клеї, і плитка починає відшаровуватися і «плавати».

Причини наявності надмірної кількості вологи в основі

У збереження занадто високої вологості в стягуванні є кілька причин:

  • Перезволоження розчину в процесі його укладання. Для приготування розчину, необхідного для виконання 1 м3 стяжки (1,1 т на м3 основи), змішують 250 кг цементу, 100 л води, 75 піску. Співвідношення води і цементу в ньому має становити 0,4. При нанесенні стяжки 10-сантиметровим шаром, то м2 її площі включає 10 літрів води. Коли співвідношення цементу і води досягає 0,6 — 0,7, то на м2 припадає вже від 15 до 20 літрів води.
  • Попадання вологи з шарів, що лежать під стяжкою. Це можуть бути різні протікання або вологість основи, плит перекриття або теплоізоляції.
  • При відсутності пароізоляції волога може потрапляти знизу, якщо там знаходяться технічні приміщення, бойлерні або підвали.
  • Підвищення рівня грунтових вод, порушення роботи зливової і звичайної каналізації, підйом вологи по стінах і фундаменту при відсутності або неякісному виконанні гідроізоляції.
  • Аварійні заливання водою або затоплення об’єкта опадами при відсутності даху або пошкодженні покрівлі, перекриттів.
  • Застосування надмірно вологих будівельних матеріалів.

Виявити вологість об’єкта дуже важливо до продовження подальших робіт, щоб уникнути серйозних порушень і проблем.
Як виміряти залишкову вологість

Вимірювання рівня залишкової вологості проводиться за допомогою спеціального приладу. Для отримання точних даних і можливості їх подальшого використання такий прилад повинен бути обов’язково сертифікованим в нашій країні. Прилад повинен працювати точно, щоб знімаються показники відображали реальну картину стану вологості в стягуванні.

Правильна сушка

Для того, щоб стяжка мала потрібний рівень вологості, сушка повинна бути поступовою без застосування екстремальних заходів. Повільне рівномірне висихання забезпечить кращий результат. При цьому надлишок вологи з приміщення повинен віддалятися, але без протягів, які негативно позначаються на стані стяжки.

Влажность стяжки
Методики зниження залишкової вологості

Для того, щоб стяжка була якісною і не зіпсувала чистову підлогу, потрібно передбачити укладання під неї шару пароізоляції, який не пропустить вологу знизу. Важливо не забути завести пароізолюючий шар на стіни.

Залиту за всіма правилами стяжку на другий день накривають шаром спеціальної плівки. Тоді волога розподіляється в масі рівномірно і настільки ж рівномірно виводиться.

Для укладання підлог на вологу стяжку використовують метод блокування вологи. Для цього використовують спеціальне покриття з грунтовки або особливих плівок, водостійких клеїв. Наприклад, під паркет можуть постелити спеціальну фольгу, потім шар вологостійкої фанери, а після вже сам чистову підлогу з цінного дерева. Такий метод врятує покриття, але істотно підніме його вартість.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *