Чт. Апр 25th, 2024

Етапи робіт по механізованій штукатурці

При виконанні ремонтних робіт величезну роль відіграє основа-правильно виконана штукатурка стін і стель, підлогова стяжка. Від того, наскільки ретельно будуть виконані ці роботи, залежить кінцевий результат. Крім того, правильна геометрія приміщення забезпечує простоту подальшого ремонту – настилу підлог, поклейки шпалер, укладання плінтусів і монтажу карнизів.

Для того, щоб поверхні виходили ідеально рівними, використовується перевірена технологія штукатурки по маяках. При належній увазі і старанності освоїти цей важливий технологічний процес зможе кожен працівник.

Необхідні інструменти

Для того, щоб виконати роботу, будуть потрібні наступні інструменти:

  • Велика кельма і кельму для укладання розчину.
  • Будівельний рівень у вигляді великої рейки.
  • Лазерний рівень.
  • Шпатель великого розміру.
  • Терка і полутерок.
  • Правило на півтора і два метри.
  • Пристосування для вирівнювання кутів («рубанок»).

Для роботи можуть стати в нагоді допоміжні інструменти: зубило, молоток, валики для нанесення грунтовки, напрямні, рейки та інші приналежності.
З матеріалів для установки маяків застосовуються грунтовки і різні штукатурні суміші на основі цементу і піску або гіпсу.

Підготовка

На цьому етапі необхідно підготувати стіни для проведення подальших робіт. Для цього проводиться чорнова обробка поверхонь – перевіряється рівнем їх рівність, занадто стирчать горби збиваються, ями заповнюються розчином на армуючої сітці, наявні великі тріщини заклеюються серпянкой і замазуються. Після висихання стіни її ретельно обробляють ґрунтовкою. Це необхідно для двох цілей: поліпшення зчеплення підстави і штукатурки і для перешкоджання проникнення вологи і розвитку цвілі.

Установка маяків

Це найважливіший етап. Для того, щоб все пройшло гладко, маяки потрібно встановлювати уважно, враховуючи, що відстань між ними обов’язково має бути менше довжини правила, інакше не вийде правильно вирівняти поверхню. Перший маяк встановлюється приблизно в 30 см від кута.

На стіні відбиваються вертикальні лінії. Уздовж них на відстані 15 – 25 см один від одного викладаються порції штукатурки, в які встановлюються маяки. Їх старанно встановлюють за рівнем, поглиблюючи в розчин, якщо це необхідно.

Скориставшись лазерним рівнем, можна перевірити правильність виставлення маяків. Якщо такого рівня немає, можна застосувати звичайну нитку.
Для кріплення маяків частіше застосовується гіпс, так як сохне він набагато швидше розчину на основі цементу. У будь-якому випадку, до початку робіт потрібно дати маяках застигнути, інакше вони змістяться при укладанні штукатурки.

Нанесення штукатурки

Коли найважливіше і найбільш трудомістку справу – установка маяків – виконано, можна приступати до власне штукатурці. На стіну в проміжках між маяками і вище їх кельмою, кельмою або великим шпателем накидається розчин, який потім вирівнюється правилом від низу до верху. З інструменту надлишок штукатурної суміші знімається шпателем.

Інструмент для вирівнювання повинен бути дуже рівним, інакше це обов’язково позначиться на результаті роботи. Якщо ж на поверхні все-таки є вм’ятини, закрити їх можна, коли розчин вже схопиться і не «потягнеться» за правилом, але ще не висохне.

Этапы работ по механизированной штукатурке
Зняття маяків і закінчення робіт

Цей етап настільки ж відповідальний, як і установка маяків. Якщо використовувалися знімні маяки, наприклад, дерев’яні або металеві напрямні, їх прибирають в той момент, коли відбулося зміцнення розчину, але не почалося висихання. Цей момент не можна пропустити, інакше вся робота буде зіпсована.

Утворилися після видалення маяків і рейок ямки і смуги закладаються по сирій штукатурці. Потім поверхню обробляється рідким розчином і дбайливо затирається для досягнення гладкості.

Вимагає витрат часу і сил процес установки маяків виправдовується себе отриманням чудового результату. Це найкращий спосіб отримання рівних поверхонь. Освоїти методику може будь-який штукатур і навіть Домашній майстер, який не має професійної освіти і підготовки.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *