Вс. Июл 14th, 2024

Міцні і гранично дешеві матеріали з бетону застосовують зазвичай під час будівельних процесів. Головними складовими вироби є цемент, додаткові добавки і вода. До додаткових добавок відносяться пісок, пемза, щебінь, керамзит і багато інших. Часом, щоб отримати продукт кращої якості, додатково додають особливі компоненти. Важлива відмінність подібних матеріалів від інших будівельних виробів – їх неоднорідна структура. Характеристики в основному залежать від типу і кількості компонентів, їх якості і технології виготовлення.

Класом бетону називають числовий коефіцієнт будь-якого його якості, що приймається з обіцяною забезпеченістю 0,95. Це означає, що зі ста випадків невідповідність можливо лише в п’яти. Згідно з прийнятими стандартами, Клас бетону позначають як букву В, а цифрою, що стоїть після неї, показують той тиск, що виріб може витримати після свого дозрівання (наприклад В15 або В25).

Маркою бетону прийнято називати кордон фортеці на скорочення. Її позначають буквою М, а за нею слідує цифра (межа 50-1000). Марка бетону впливає приблизно на 45% забезпеченості характеристик бетону. Але в той же час під час виготовлення бетону дозволяється отримати виріб різного класу. На це впливає велика кількість факторів – якість компонентів, правильність дозування, спосіб виготовлення. Так, якщо виготовляти бетон з маркою М400 в бетономішалці ручного типу, то на виході вийде виріб В25. Однак, якщо застосувати бетонний вузол, то тоді Класифікація зміниться на В15, а вже на сучасному промисловому обладнанні і зовсім отримаємо В35.

Переведення марки в клас

 • Характеристики бетона: марки, классы и особенностиМарка бетону М100 відповідає В7, 5. Використовується під час попередніх операцій з монтажу фундаменту.
 • Марка бетону М150 відповідає В12, 5. Найчастіше його використовують для монтажу стяжок, підлог, доріжок або фундаментів невеликого розміру.
 • Марка бетону М200 відповідає В15. Використовується частіше інших з усього переліку бетонних марок. Застосовується при установці підлог, вимощення, фундаментів, бетонних сходів, майданчиків та іншого.
 • Марка бетону М250 відповідає В20. Її застосовують в основному при створенні різного типу фундаментів, вимощення, парканів, стін, майданчиків, сходів.
 • Марка бетону М350 відповідає В25. Використовують зазвичай для створення плит, колон, балок, басейнів, монолітних фундаментів.
 • Марка бетону М400 відповідає В30. Використовують в складних відповідальних будівництвах, під час спорудження мостів, банків або будівель з особливими вимогами до міцності.

Осаду конуса

Осадкою конуса прийнято називати дані, які також називаються експлуатаційними характеристиками бетонів. Це так звана пластичність в бетоні, вимірюється вона в сантиметрах. Якщо пояснити ще простіше, то чим вище показник опади конуса, тим сильніше рухомо даний виріб.

Це значення вказують в технічній документації до бетону, позначають буквою П, після якої пишуть цифру в діапазоні 1-5. Але не варто нехтувати знаннями про осад конуса пористих виробів. Якщо передбачаються операції по монолітному будівництву, то використовують матеріал з даними П2 або П3. Якщо заливається споруда з поганою доступністю для заливки матеріалом, то рекомендують застосовувати виріб П4 і види з більш високими показниками. Інакше такий розчин ще називають литим бетоном. Якщо необхідно виконати укладання в опалубці без застосування спеціальної вібраторної техніки, то подібний вибір буде ідеальним. Також така суміш добре себе веде в роботі з бетононасосом.

Водонепроникність

Характеристики бетона: марки, классы и особенностиВодонепроникність, це коли бетони можуть чинити опір впливу вологи і не кришитися, тобто, не насичуватися вологою примусово. Марки бетонних пористих виробів позначаються буквою W, після якої ставлять цифру 2, 4, 6, 8 і 12. Бетонами з високим рівнем водонепроникності користуються частіше, адже вони володіють такими достоїнствами:

 • Придатні для спорудження будівель в місцях, де грунтові води розташовані близько до поверхні землі.
 • Це вид бетону не боїться різких перепадів температур. Особливо це важливо для побудованих конструкцій, які не захищені від подібного впливу.

Рівень даного експлуатаційного властивості залежить від типу застосовуваного матеріалу, а також від наявності всередині суміші різних додаткових компонентів, обстановки, в якій відбувалося застигання вироби. Також на якість водонепроникності впливає внутрішня структура матеріалу.

Морозостійкість

Характеристики міцності бетону включають в себе рівень морозостійкості готового матеріалу. Даний показник демонструє число періодів розморожування і заморожування, яке не руйнує виріб і не впливає на його міцність. Якщо бетон досить хорошої якості, то при нормальних обставинах він прослужить не один десяток років. У разі, коли виробник випускає будівельний матеріал, не здійснюючи контроль за технологією виробництва, рівнем морозостійкості, на ринку з’являються вироби з недостатньою морозостійкістю.

Коефіцієнт морозостійкості підписують буквою F, а після пишуть число в діапазоні 50-1000. Число-це кількість періодів розморожування та заморожування.

Рухливість

Це властивість пористого бетону приймати ту форму, яку йому задали. Рухливість-це лише одне з технічних властивостей даного матеріалу. Необхідно зауважити, що рухливість пористого вироби – тимчасове властивість, до моменту, поки матеріал не застигне. Після повного затвердіння перевірити цей показник вже не можна. З моменту заливки суміші в форму і до кінця процесу рівень коефіцієнта поступово знижується.

Легкоукладальність

Характеристики бетона: марки, классы и особенностиЦе якість бетонного розчину, яке показує, як просто він укладається в необхідну форму, щоб отримати виріб максимальної щільності. Даний показник дуже важливий, адже від цього залежать фортеця і стійкість майбутньої будови. Але це властивість-більше умовне позначення, ніж фізичне.

За стандартами вироби можуть бути таких видів:

 • наджорсткі;
 • жорсткий;
 • рухомий.

Жорсткий вид і наджорсткий застосовують тоді, коли використовується процедура вібропресування. У будівництвах приватного порядку часто застосовують рухливий вигляд виробу.

Щільність

Сам виріб не можна назвати щільним будівельним речовиною. Знаходяться в конструкції осередки виходять через випаровування надлишків вологи, а також через те, що під час ущільнення розчину видаляється не все повітря. Рівень щільності збільшується в тому випадку, якщо були підібрані зернисті Додаткові компоненти, зроблений правильний баланс між водою і цементом, після використання пластифікуючих речовин, а також при повному контролі за ущільненням бетонного розчину.

Якщо показник щільності пористого вироби зростає, то поліпшуються і інші його параметри – фортеця, протистояння волозі, перепадів і впливу температур, опірність корозії. Сирий матеріал після виготовлення і кладки обов’язково слід швидше ущільнити. По ходу ущільнювальних операцій потрібно прибрати повітряні бульбашки з маси, ретельно розподілити розчин. Це допоможе досягти підвищеної щільності готового будівельного матеріалу. Однак внаслідок подібних маніпуляцій виріб виходить досить важким.

Якщо потрібно отримати легкий бетон типу В15, то в якості додаткового компонента варто додати керамзит. А для типу В25 краще підійде черепашник.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *