Чт. Апр 25th, 2024

Домішки, які допомагають бетону швидше застигнути і мати високу міцність, в будівництві почали використовувати ще більше 100 років тому. До складу таких матеріалів входять органічні розчинні і неорганічні речовини. Часто можна зустріти добавки: тіоціонат, нітрат, хлорид, нітрид, карбонат, тіоціонат і багато інших. Такі добавки працюють через прискорення процесів гідратації, що відбуваються в цементі. Швидше за все ці процеси проходять в хлоридах кальцію, завдяки чому цей матеріал є одним з найбільш якісних і популярних.

Виходячи з усіх характеристик бетону, можна сказати, що це міцний і довговічний матеріал, який містить в собі властивості металу і дерева. Арматура ж в будівництві служить як опора і захист конструкції. Однією з найнебезпечніших проблем є корозія, адже при її появі термін служби будівлі значно зменшується (5-10 років).

Насправді, передбачити розвиток корозії на арматурі через хлоридів досить складно, адже для цього необхідно розрахувати реакції при взаємодії одних речовин з іншими. Але, в більшості випадків, вміст хлоридів не сприяє розвитку корозії.

НОРМИ ВМІСТУ ХЛОРИДІВ У ДОБАВКАХ ТА БЕТОНІ

Для уникнення високої концентрації хлоридів у бетоні, при покупці будівельних матеріалів ви повинні знати допустиму кількість хлоридів, % від маси цементу:

  1. Незброєна конструкція — до 1,0%;
  2. Ненапружена арматура — до 0,4;
  3. Попередньо напружена арматура — до 0,1.

СПОСОБИ ВИЯВЛЕННЯ ХЛОРИДІВ В БЕТОНІ І ДОМІШКАХ

Кількість хлоридів можна розрахувати самостійно. Для цього необхідно додати хлор в складові всіх матеріалів. Після цього кількість хлору в складових матеріалах застосовується згідно з інформацією від виробника. Також можна визначити вміст хлоридів в бетоні (фактичний), завдяки заздалегідь визначеній кількості хлоридів — додаючи хлориди в будівельних матеріалах. Після чого розраховується фактична кількість хлоридів в цементі протягом періоду від 28 до 42 днів.

ПРОТИПОКАЗАННЯ ЗАСТОСУВАННЯ ХЛОРИДІВ В БЕТОННІЙ СУМІШІ

Також варто не забувати і про обмеження або винятки застосування хлоридів в:

  • Будівлях з арматурами, діаметр яких, менше 5 мм;
  • Спорудах з великим навантаженням;
  • Будівлях з прямим контактом з водою;
  • Автоклавній обробці, що піддається електрокорозії.

ЗНАЧЕННЯ СТАНДАРТІВ ЯКОСТІ ХЛОРИДІВ У ЦЕМЕНТІ

Для ознайомлення з точними вимогами до виробників можна звернутися до ДСТУ 24211-2008. Саме там прописані всі норми виготовлення, зберігання, вимоги до певного рівня якості сировини, етапи виготовлення та багато іншого.

НА ЩО МОЖЕ ПРИВЕСТИ ВИКОРИСТАННЯ ХЛОРИДІВ У БЕТОНІ?

Зазвичай, бетонні суміші з високим вмістом хлоридів коштують значно дешевше якісних. Використовуючи в будівництві матеріал з високим вмістом хлоридів, ви ризикуєте втратити безліч властивостей, які можуть зменшити термін служби споруди, а також взагалі привести до руйнування.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *