Вс. Июл 14th, 2024
будівельний пісок

Зміст статті:

Процес очищення піску від сторонніх домішок. Навіщо це потрібно?Чистота будівельних матеріалів-запорука якісного результату будівництва. Саме тому слід з особливою ретельністю підійти до очищення інгредієнтів різних розчинів, в тому числі і піску. Нерудний матеріал, який видобувається річковим і морським шляхом, як правило, не вимагає додаткового очищення, що не можна сказати про кар’єрному аналогу. Розглянемо особливості очищення сировини від сторонніх домішок і в чому його необхідність.

Для чого потрібно видаляти сторонні домішки?

Очищення піску від сторонніх включень може знадобиться в таких випадках, як:

  • підвищений вміст вкраплень глини;
  • низькі характеристики вихідної сировини (характерно для матеріалів з підвищеним вмістом вапняку або доломіту);
  • при розсортуванні суміші піску і гравію;
  • для отримання піску високої якості.

В процесі виготовлення нерудних будматеріалів допускається використання пристроїв дробильно-сортувального типу для грубої очистки піщано-гравійних і щебенево-піщаних сумішей, мийні апарати для очищення піску від пилу, мулу, різної органіки. Одночасно з очищенням нерідко виконують поділ піску по фракціях. При цьому, промивка сировини може відбуватися як окремий процес або в якості обробки, що передує замішування розчинів.

Використання апаратури для промивання

Для промивання піску застосовуються апарати, які передбачають подачу матеріалу в передбачений резервуар, де відбувається очищення сировини від непотрібних включень за допомогою обробки водою. В результаті розчиняються домішки відокремлюються від піщаної пульпи і виводяться в окремому потоці. Подібна технологія вважається найпростішою і дієвою в застосуванні, адже дозволяє досягти високого рівня очищення. Існують стаціонарні і мобільні різновиди обладнання.

Також для очищення піску можуть використовуватися установки різних типів, які відрізняються один від одного конструктивними елементами і принципом функціонування:

  • вироби коритного, шнекового, шабельного і т. д. типу, використовувані для очищення дрібнодисперсних нерудних матеріалів, забруднених трудноразмиваемой глиною;
  • скруббер-бутари або мийні барабани, затребувані при очищенні сильно забрудненої сировини;
  • грохоти, обладнані функцією зрошення, призначені для видалення грубозернистих включень і поділу сировини на фракції;
  • класифікатори з механізмом у формі спіралі, що використовуються не тільки для очищення, але і для збагачення нерудних матеріалів;
  • аналоги для промивання сортування, що складаються з модулів, які здатні працювати як комплексно, так і окремо.

Використання очисного обладнання дозволяє отримати якісний пісок, придатний для виготовлення розчинів, спорудження дренажних систем, відсипання ділянок, ландшафтного дизайну і т. д.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *