Вс. Апр 21st, 2024

Зміст

Згідно з нормативними документами, довговічність бетону або його термін служби варіюється в межах 50-100 років. Все залежить від пропорцій основних компонентів суміші і використовуваних добавок, поліпшують властивості бетону. Але, як показує практика, передчасне руйнування бетонних конструкцій — досить часте явище. Сьогодні існує методи, що дозволяють використовувати потенціал бетонних матеріалів, істотно продовжити експлуатаційний термін, зберегти стійкість поверхні у вихідному вигляді.

Що впливає на довговічність?

Перш ніж визначити відповідний метод зміцнення поверхні бетону і продовжити його термін служби, слід розібратися з параметрами, що роблять на це вплив:

 1. Склад матеріалу. Марка міцності, Клас водостійкості та інші показники цементу сильно впливають на міцність і надійність майбутньої конструкції. Також важлива чистота і чітко витриманий фракційний склад наповнювачів. Наприклад, цемент М150 не може дати потрібну зчеплення всіх компонентів, так як його в’яжучі властивості нижче. Тому бетонні поверхні з цього матеріалу потрібно буде ремонтувати мінімум раз на рік. Отже, рекомендується використовувати марки з більш високим показником стійкості до навантажень. Різні непотрібні домішки також негативно діють на характеристики будматеріалу.
 2. Пропорції основних інгредієнтів. Відомо, що зі збільшенням кількості в’яжучого компонента міцнісні якості бетонного розчину збільшуються, так як суміш щільніше лягати, має менше пустот, краще трамбується.
 3. Тип заповнювача. Різницю слід показати на прикладі. Експлуатаційний термін керамзитобетонного блочного матеріалу досягає 75 років, а виготовленому на трісці арболіт перший капітальний ремонт буде потрібно вже на сороковому році функціонування.
 4. Спосіб заливки бетоном. Знизити надійність конструкції легко при порушенні технології заливки і співвідношення інгредієнтів до води, слабкому ущільненні, занадто повільної або прискореної сушінні, особливо якщо використовуються Обігрівачі.
 5. Умови функціонування. Якщо при проектуванні і виборі матеріалів не враховані умови, в яких буде функціонувати споруда, то не варто чекати від нього довговічності. Згубно на бетоні позначається надмірна вологість. Постійний вплив води призводить до висолів. Також згубні різкі температурні перепади і морози.
 6. Вібрація і руху грунту.
 7. Вітрова ерозія.
 8. Хімічний корозія бетону і арматури. Пояснюється попаданням хлорид-іонів в бетонну суміш при застосуванні певних добавок, наприклад, протиожеледних реагентів, при експлуатації у вологому середовищі і наявності джерел з солоною водою.
 9. Людський фактор. Недолік знань, досвіду, уваги призводить до вчинення помилок в ході приготування бетонної суміші і на етапах будівництва.

Як продовжити експлуатаційний термін?

Надати бетону фортеці і підлити тривалість його експлуатації можна різними методами. Кожен з них підбирається в залежності від ступеня впливу факторів, перерахованих вище.

Правильна технологія заливки

Срок эксплуатации бетона: что влияет на продление срока службы?Правильна заливка бетону-гарантує його міцність і тривалість експлуатації.

Важливим етапом в даному способі є підбір складу і приготування бетонної суміші. Інгредієнти і їх кількості підбираються згідно планованим навантаженням. Ідеальним варіантом є вибір марки бетону і арматури з запасом міцності. Не менш важливо правильно підготувати основу. Грунт повинен бути досить щільним і малорухливим. Це дозволить в подальшому уникнути деформацій фундаменту і тріщин на стінах.

Ущільнення матеріалу при заливці має бути достатнім, щоб видалити всі порожнечі і бульбашки повітря. Від величини пористості, отже, щільності бетону безпосередньо залежить його вологонепроникність і довговічність. Хоча є винятки. Наприклад, газобетон відрізняється тривалим терміном служби, незважаючи на велику кількість пустот. Це пояснюється тим, що в порах накопичується і циркулює достатній обсяг повітря, який компенсує температурні деформації. Отже, навіть замерзла вода в газобетонної кладці не здатна зруйнувати стіни.

Термін сушіння повинен бути достатнім, щоб цемент встиг прореагувати, а структура не втратила монолітності. Рекомендується природна сушка під поліетиленовою плівкою з періодичним зрошенням бетонної поверхні.

У холодну пору року проблема сушіння вирішується постійним підігрівом бетонного розчину і ізоляцією опалубки.

Модифікатор

Для продовження терміну служби рекомендується використовувати специфічні добавки, що підвищують стійкість бетону до різних впливів. Популярною добавкою є полімерна фібра у вигляді тонких поліпропіленових волокон. Такі фіброволокна виконують функцію арматури з різницею в тому, що працюють вони не в місці установки, а по всьому об’єму суміші за рахунок рівномірного розподілу молекул.

Залізнення поверхні

Срок эксплуатации бетона: что влияет на продление срока службы?Залізнення бетону-це поліпшення технологічних характеристик бетонної основи.

Обробка бетонного покриття здійснюється спеціальним текучим або сухим цементним складом, гранули якого зміцнюють слабкий приповерхневий шар свіжого бетону. Залізненням забезпечується захист від високих навантажень, механічних і кліматичних впливів. Метод буває сухим, коли цементна суміш наноситься через сито на поверхню і розрівнюється в шар 2 мм після вбирання вологи з бетону, і мокрим, коли готові склади розлучаються у воді на місці проведення залізнення.

Ізолюючі просочення

Найбільш ефективні для обробки кладки і Моноліту силінги. Для їх виготовлення застосовують швидкотвердіючі полімери, здатні глибоко проникати в порожнечі приповерхневого шару і ізолювати їх. Просочення підвищують гідроізоляцію бетону, що істотно продовжує термін служби.

Але у просочення є негативні сторони. Вона блокує природну циркуляцію повітря. Тому такі склади рекомендовані для обробки підлог, але не годяться для використання з метою зміцнення бетонних стін житлових будинків.

Своєчасна закладення тріщин

В період експлуатації важливо вчасно закладати утворилися тріщини на поверхні бетону. Вони неминуче будуть виникати через природного розширення структури. Якщо не закрити дефект, незабаром утворюється широка щілина, відремонтувати яку обійдеться дорожче.

Термошов

Срок эксплуатации бетона: что влияет на продление срока службы?

Етапи ремонтних робіт шва.

Нарізування швів здійснюється глибиною на третину бетонного шару або товщиною 5 мм.для цього використовуються кельму, шпатель або цвях. Робити прорезку зручніше в свежесхватившемся розчині. Якщо бетонний шар застиг, тоді нарізати шви краще болгаркою з насадкою для роботи по каменю.

Не можна залишати шов відкритим, якщо бетонна поверхня знаходиться на вулиці. Щоб він не заповнився водою, а потім не замерз, шов заповнюється герметиком, смолою або бітумом. У приміщенні можна використовувати для цих цілей монтажну піну.

Рекомендується розміщувати термошви на перпендикулярних і паралельних стиках, у цегляних стовпів, колон, перекриттів.

Вентильовані фасади

Відомо, що бетонній кладці потрібен надійний захист від впливу зовнішніх впливів. З цим завданням справляються вентильовані фасадні системи. Наприклад, газобетон з невентильованою системою прослужить тільки 50 років, а з вентильованою — більше 100. Такий ефект досягається за рахунок забезпечення природної циркуляції повітря, що виводить надлишок вологи зі стінових пір.

Склади-водопонизители

Специфічна хімічна добавка здатна вирішити проблему корозії сталі в арматурному каркасі і бетонного каменю шляхом регулювання вмісту хлорид-іонів.

Висновок

Основними причинами, що руйнують бетон, є:

 • помилки в проектуванні і при заливці;
 • низька якість інгредієнтів суміші;
 • перевищення норм навантажень;
 • корозія арматури;
 • коливання відсотка вологості всередині бетону;
 • різкі і часті коливання температур;
 • агресивна дія і механічний знос поверхні;
 • природна деформація матеріалу.

На деякі з перерахованих факторів можна вплинути використанням сучасних добавок, просочень, технологій обробки і облицювання. Цього буде достатньо для збільшення довговічності і стійкості бетонної конструкції, всупереч її природному зносу з плином часу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *